Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Problem z wkładką zamka drzwi
Odpowiedz do tematu
 Problem z wkładką zamka drzwi
Witam!
Mam pytanie odnośnie zamka - pacjent audi a3 8l.
Dzisiaj chcąc otworzyć drzwi pasażera kluczykiem, zaczęła mi się kręcić cała wkładka łącznie z kluczykiem:/ Mozna nią kręcić w obie strony.
Czy to się da jakoś naprawić ? Czy trzeba kupic cały zamek? Z góry dziękuję za jakąś pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego się nie naprawia. Nie skleisz, nie pospawasz po prostu taki urok tego odlewu. Kup używaną kompletną wkładkę i przełóż tylko pękniętą obejmę wkładki.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam ten model auta i w 100% zgadzam się z Adim. Co prawda nie miałem tego problemu co Ty ale rozbierałem w tym aucie kilka rzeczy i muszę przyznać że to coś z czego jest to odlane to dziwny materiał. Nie jest to stal z którą coś namodzisz. To jest dość twardy materiał ale kruchy - tak bym to ujął. Nie wygniesz go bo Ci pęknie - taki jego urok. Jedyne rozwiązanie podał Adi. Jak przełożysz bebechy ze swojego to kluczyk będziesz miał ten sam a całość sprawna będzie.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Naprawic wkladke i dołozyc pozniej piloty do centralki to wkładki dluzej beda ci sluzyc ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję Wam serdecznie za super opis :)
Zaraz zabieram się za szukanie tej wkładki, obym dobre znalazł bo jeszcze nigdy nie przechodziłem takiej awarii :(
A piloty niby miałem fabrycznie bo moduł komfortu jest wszystko jest, po kodach piloty są, no ale jak kupowałem autko nie dostałem żadnego ehh a dorobić do tego co się ma to też nie wiem jak sie za to zabrac

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2015 22:21 ]
Czy to chodzi o to dokładnie tylko?

http://allegro.pl/audi-a3...5285269669.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak to jest ta wkładka do drzwi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję serdecznie za pomoc, wkładkę zamówiłem, mam nadzieję, że wszystko będzie super jak przyslą :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daj znać jak to zrobisz.
Poza tym jeśli masz zamiar to robić to możesz porobić zdjęcia i opis i Twój post wtedy pomoże innym :)
Oczywiście to nie obowiązek ale możesz to rozważyć :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie się zastanawiam, czy dam sobie radę, bo pojęcia nie mam jak sie za to zabrać, ale fakt jest taki, że jak sobie człowiek sam zrobi to ma najwięcej radochy :)

A czy do wymiany tej wkładki trzeba odkręcać ramkę drzwi?
Czy jak zdejmę boczek to będę wsio widział co i jak? Bo nie wiem czy sie poddać i dać komus zrobić czy poszperać sam:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co pamiętam to po ściągnięciu boczku jest dostęp ale trzeba trochę pomanewrować. Nie dam Ci głowy bo to było dość dawno ale wydaje mi się że jest dostęp. Ale trzeba robić to z pomyślunkiem i nie na siłę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dostęp do zamka jest, ale nie da się tego łatwo zrobić bez demontażu ramy z szybą.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem wrażenie że wyciągałem całość bez demontażu ramy ale tak jak mówię było to dawno więc pewnie się mylę i rozebrałem wszystko.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Demontaż wkładki nie jest trudny. Gorzej z montażem. Chodzi mi o ten blokujący skobel. Szybciej jest odkręcić te 4 śruby i wyciągnąć całą ramę z szybą niż bawić się z patentami aby odpowiednio włożyć i przesunąć ten skobel.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.138.33.87 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa