Sport » Paintball
Odpowiedz do tematu
 Paintball
Mój syn od pewnego czasu mi wspomina, ze bardzo chce, zebym go wzięła na Paintball, ja o tym pojęcia nie mam, wiem tylko tyle ze lata się w moro i strzela z karabinów na farby ;)

Moze ktoś z Was Pasjonaci ma jakieś większe pojęcie o tym sporcie, bo ja bym synowi to marzenie spełniła, tylko nie wiem jak sie do tego zabrac i gdzie tego szukac, w tym sensie, czy to musi byc grupa z dzieciakami nastolatkami, czy jak, i czy to mozna tak poprostu, ze tylko idzie sie i zapisuje na tę "wojenkę" na jakis termin... pojęcia o tym nie mam, no i koszty jakie takiej imprezy są i jakie przygotowania musimy zrobic, czy kupic strój, jeśli tak to jaki itp? czy oni tam dają :->

Dlatego bym chciała się cos więcej dowiedziec najpierw, zeby nie było, ze znajde w necie jakąs taką impreze, pojade z synem i tylko mu obciachu narobie :-?

ps.
roger110, a czy czasem Twój syn nie chce tez na Paintball?? Razem to by było łatwiej się zorganizowac, a Twój syn jest w podobnym wieku co mój... a moze z dorosłych Pasjonatów ktoś chce?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko zależy od imprezy, tzn. od jakiego wieku są zapisy , czy są to zapisy grupami itp. Musiała byś dowiedzieć się dokładnie wszystkiego u organizatora, co do stroju , to dobrze jest mieć własny (dość kosztowny) ale można tez wypożyczyć, jak była taka zabawa w cze-wie to kosztowało to 100 zł/h + 20 zł za wypożyczenie stroju,i do tego dochodzi jeszcze ilość zużytych magazynków ale to było kilka lat temu, więc wszystko mogło się zmienić... jedno jest pewne zabawa murowana :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja zeszłym roku byłem po raz pierwszy i ostatni w Myślenicach, było nas 8 /starych "koni"/ i płaciliśmy za 100 kulek 20zł /czyli 15minut zabawy/, moro było gratis. Ostrzegam, bo miałem siniaki na plecaach i twarzy /pomimo gogli trzeba uważać na nos i policzki bo strasznie "niesmakuje" ta farba, ale zabawa jest suuuuper!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Ja zeszłym roku byłem po raz pierwszy i ostatni w Myślenicach, było nas 8 /starych "koni"/ i płaciliśmy za 100 kulek 20zł /czyli 15minut zabawy/, moro było gratis. Ostrzegam, bo miałem siniaki na plecaach i twarzy /pomimo gogli trzeba uważać na nos i policzki bo strasznie "niesmakuje" ta farba, ale zabawa jest suuuuper!
czyli zasady się zmieniły przez ostatnie kilka lat... najważniejsze,że taniej i zabawa warta jest tych pieniedzy :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
siniaki się długo leczyły :-) :-) :-) , a ile było tłumaczenia się w domu skąd się wzieły ;-) ;-) ;-) /niezapomniane :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Ostrzegam, bo miałem siniaki na plecaach i twarzy /pomimo gogli trzeba uważać na nos i policzki bo strasznie "niesmakuje" ta farba, ale zabawa jest suuuuper!

o kurcze, to młody może mi wyjśc z tego poobijany, albo coś mu sie moze stac?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak dobrze załozy gogle i nie bedzie krzyczał jak ja DO BOJU itp., to nic mu nie bedzie :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam.

Po pierwsze.

12mm paintbal boli i to dość mocno(jeśli chodzi o dziecko)

Po drugiie

Zależy w jakim wieku masz syna...(do 12 lat polecam"mini paintbal"znaczy się 6mm)

Po trzecie

Może najpierw zabierz Go do miejsca z takimi usługami i na początek "wyporzycz broń"i niech sobie postrzela do tarczy,a po "treningu i obserwacji innych" oceni czy rzeczywiście chce

na koniec dodam,że same"gogle" nie wystarczą musi to być maska zakrywająca całą twarz..
No i jeśli mówimy tu o dziecku to bezwzględnie profesjonalne ochraniacze stawów i "klejnotów",bo "my stare konie"to możemy oberwać i z tego tytułu się cieszymy,ale dziecko nie koniecznie...


Ale jak zawsze to tylko moje skromne zdanie,które mam nadzieje choć troszke pomogło 8-)

Pozdro

Dodam,żeprofesjonalne firmy "mają wszystko",znaczy się począwszy od podstawy w postaci maski kończywszy na mundurku w każdym rozmiarze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moj syn ma 12 lat, jest najwyzszy w klasie i na wzorst prawie jak ja bez kilku cemtymetrow i do ułomków nie nalezy, ale to dziecko i szczerze to mnie to troche przeraza ze to tak wygląda ten Paintball, ja myslałam ze to inaczej jest..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Goryl ma racje i na bank teraz nie żartował /widać, że chłopok ma doświadczenie w sprawach paintball bo mi aż :shock: :shock: :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:

roger110, a czy czasem Twój syn nie chce tez na Paintball?? Razem to by było łatwiej się zorganizowac, a Twój syn jest w podobnym wieku co mój... a moze z dorosłych Pasjonatów ktoś chce?
_________________

Mysle ,że i mój ,a i ja sam chętnie się pobawię.................siniaki ..........a na rowerze , czy grając w piłkę nie "dorobisz" się ?? Czy może się coś stać ....może , ale idąc do szkoły tez może się coś stać. sPORO RACJI MA Goryl ale nie popadajmy w paranoję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GORYL napisał/a:
na koniec dodam,że same"gogle" nie wystarczą musi to być maska zakrywająca całą twarz..
No i jeśli mówimy tu o dziecku to bezwzględnie profesjonalne ochraniacze stawów i "klejnotów",bo "my stare konie"to możemy oberwać i z tego tytułu się cieszymy,ale dziecko nie koniecznie...Dodam,żeprofesjonalne firmy "mają wszystko",znaczy się począwszy od podstawy w postaci maski kończywszy na mundurku w każdym rozmiarze.
zgadzam się w 100% zabawa zabawą, ale kompletny strój to podstawa, ja też miałem kilkanaście siniaków, ale było warto ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a nie myslicie koledzy moze kiedys zrobic takiej klubowej imprezki? z Wami to moze bym młodemu pozwoliła ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a nie myslicie koledzy moze kiedys zrobic takiej klubowej imprezki? z Wami to moze bym młodemu pozwoliła ;)
jestem jak najbardziej za, kwestia tylko miejscówki ,tak żeby wszystkim pasowało , a przynajmniej większości ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GORYL napisał/a:
Po pierwsze.

12mm paintbal boli i to dość mocno(jeśli chodzi o dziecko)


roger110 napisał/a:
..........siniaki ..........a na rowerze , czy grając w piłkę nie "dorobisz" się ??

Popieram Darka. Miałam przyjemość grania 12mm i oberwałam dwa razy: ból jest olbrzymi, a siniaki zostają na długo. Nie są to siniaki, jakie dzieci nabijają sobie podczas jazdy rowerem - należy pamiętać, że kulka paintbolowa jest wystrzeliwana pod ciśnieniem ;) . Ochraniacze to podstawa, w przypadku dziecka nie ma mowy o samych goglach - wydaje mi się, że maska jest konieczna. Jeżeli chodzi o kwestie ochronne - bardzo dobrze spisują się tzw. kamizelki taktyczne, które zakrywają klatke piersiową, plecy, albo obydwie części ciała na raz. Może i trochę krępują ruchy, ale za to klata jest chroniona. Profesjonalny sprzęt jest dość drogi, ale są punkty, gdzie można wynająć odzież i potrzebny do paintballa sprzęt. Długo nie grałam, więc ciężko mi powiedzieć, ile to teraz kosztuje. Paintball jest świetną zabawą pod warunkiem, że masz na sobie odpowiedni strój ;) Generalnie jak dla chłopaka w takim wieku dobra forma rozrywki (i jakie przezycia :) ). W łódzkim są 22 miejsca, gdzie można w paintballa pograć, więc z wypożyczeniem sprzętu na próbę nie powinno być chyba problemów.

Przydatne linki:
http://paintball.info.pl/?action=gdziegrac
http://www.grajbezpieczni...chraniacze.html
http://paintball.info.pl/
:)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Sport 

[ IP: 3.149.250.1 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa