Car Audio » Jak rozpoznać system BOSE?
Odpowiedz do tematu
 Jak rozpoznać system BOSE?
Chciałem się dowiedzieć jakie rozwiązanie jest zastosowane przy systemie BOSE w porównaniu przy standardowym audio.

Ilość głośników.
Jakie radio jest montowane.
I inne, o których rzeczach nie wiem ;)
Każda A6 C5 miała subwoofer?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy systemie Bose wszystkie głośniki są pasywne, czyli radio działa jako Deck. Ilość głośników zależna jest od karoserii samochodu - subwoofer był tylko w wersji Avant.
Codo radia - montowane były modele Concert i Chorus, z tym, że były przeprogramowane w tryb BOSE. Tryb Bose w takim radiu charakteryzuje się przez wyświetlenie napisu BOSE zaraz po załączeniu radia.
Różnica jest w budowie oraz w jakości dźwięku. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hmm. To ciekawe skąd się wziął subwoofer w bagażniku u rodziców w Audi ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To masz w końcu te Bose, czy nie? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem :D

Facet, włożył Radio Gamma, bo poprzednie się popsuło a dokładnie, uszkodził się potencjometr w gałce. Niestety sie nie chwalił jakie radio było włożone poprzednio

A teraz gra subwoofer, głośniki z tyłu, głośniki w drzwiach ( w nogach). Cykacze nie graja (wyżej).

Nie wiem czy jest więcej głośników. Nie sprawdzałem.

Ja na mój gust i seryjny osprzęt gra pięknie :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum napisał/a:
Nie wiem :D

Facet, włożył Radio Gamma, bo poprzednie się popsuło a dokładnie, uszkodził się potencjometr w gałce. Niestety sie nie chwalił jakie radio było włożone poprzednio

A teraz gra subwoofer, głośniki z tyłu, głośniki w drzwiach ( w nogach). Cykacze nie graja (wyżej).

Nie wiem czy jest więcej głośników. Nie sprawdzałem.

Ja na mój gust i seryjny osprzęt gra pięknie :->

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Gamma to model przed 97r. Wysokotonówki pewnie również zawinął.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, ma ale bose stopy. :P :&

Postaw piwo autorowi tego posta
 
elmek13 napisał/a:
Adi202, ma ale bose stopy. :roftl:

:mrgreen: Dobre. Ja również mam bose. :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Przy systemie Bose wszystkie głośniki są pasywne, czyli radio działa jako Deck.

Czy aby na pewno? Nie każde BOSE jest identyczne:
8AX - radio Premium with Bose sound (US)
8RB - eight speakers with BOSE sound (passive)and subwoofer
8RQ - speakers (active) with BOSE sound
8RY - speakers with BOSE sound

Adi202 napisał/a:
Ilość głośników zależna jest od karoserii samochodu - subwoofer był tylko w wersji Avant.

BULLSHIT !! Nie jest zależna od karoserii, Sedan również ma subwoofer! Głośników jest 8(drzwi) + 2(w subie) = 10, chyba że ktoś ma okroją wersję BOSE, bądź ktoś wcześniej wyciągną sub...

Sedan: http://www.bose.co.uk/GB/...N_tcm6-6167.pdf
Avant: http://www.bose.co.uk/GB/...N_tcm6-6166.pdf

Adi202 napisał/a:
Codo radia - montowane były modele Concert i Chorus

.. i Audi Navigation Plus również jest z systemem BOSE

Postaw piwo autorowi tego posta
 
True napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Przy systemie Bose wszystkie głośniki są pasywne, czyli radio działa jako Deck.

Czy aby na pewno? Nie każde BOSE jest identyczne:
8AX - radio Premium with Bose sound (US)
8RB - eight speakers with BOSE sound (passive)and subwoofer
8RQ - speakers (active) with BOSE sound
8RY - speakers with BOSE sound

Widzę, że wiesz tylko że dzwonią, ale gdzie to chyba niekoniecznie.
Wymieniłeś "kodowania wyposażenia" ale czy wiesz dokładnie co oznaczają? Chyba jednak nie. Pokaż mi choć jeden przykład pasywnego systemu Bose.

True napisał/a:


Adi202 napisał/a:
Ilość głośników zależna jest od karoserii samochodu - subwoofer był tylko w wersji Avant.

BULLSHIT !! Nie jest zależna od karoserii, Sedan również ma subwoofer! Głośników jest 8(drzwi) + 2(w subie) = 10, chyba że ktoś ma okroją wersję BOSE, bądź ktoś wcześniej wyciągną sub...

Sedan: http://www.bose.co.uk/GB/...N_tcm6-6167.pdf
Avant: http://www.bose.co.uk/GB/...N_tcm6-6166.pdf

Adi202 napisał/a:
Codo radia - montowane były modele Concert i Chorus

.. i Audi Navigation Plus również jest z systemem BOSE

I tu dokładnie to samo. Gdyby pytanie tyczyło się np modelu Audi V8 czy Audi 200, to również twierdziłbyś to samo?
Zanim coś napiszesz, to pomyśl. Jedynym przeczytanym przez ciebie postem na tym forum jest właśnie ten temat i robisz niepotrzebne zamieszanie wprowadzając innych w błąd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tum, znajdź w internecie zeszyt ze schematami elektrycznymi do Audi. W każdym z tych zeszytów do każdego modelu jest opisane w jaki sposób jest rozwiązany system Bose. Może i nie jest wytłumaczone jego podłączenie oraz inne szczegóły lecz tak jak w wypadku zeszytu do mojej A3, jest rysunek przedstawiający rozmieszczenie głośników i osobnego wzmacniacza z procesorem dźwięku. Dla porównania w tym samym zeszycie i w tym samym dziale znajdziesz wszystkie inne seryjnie montowane systemy audio. W ten sposób dowiesz się czy masz standard, Bose czy okrojone przez byłego właściciela cokolwiek :D

Poszukaj zeszytu pod tytułem "Audi (twój model) układy elektryczne". Tam będzie wszystko wyjaśnione na rysunkach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
buddy napisał/a:
Tum, znajdź w internecie zeszyt ze schematami elektrycznymi do Audi. W każdym z tych zeszytów do każdego modelu jest opisane w jaki sposób jest rozwiązany system Bose. Może i nie jest wytłumaczone jego podłączenie oraz inne szczegóły lecz tak jak w wypadku zeszytu do mojej A3, jest rysunek przedstawiający rozmieszczenie głośników i osobnego wzmacniacza z procesorem dźwięku. Dla porównania w tym samym zeszycie i w tym samym dziale znajdziesz wszystkie inne seryjnie montowane systemy audio. W ten sposób dowiesz się czy masz standard, Bose czy okrojone przez byłego właściciela cokolwiek :D

Poszukaj zeszytu pod tytułem "Audi (twój model) układy elektryczne". Tam będzie wszystko wyjaśnione na rysunkach.


Panowie temat już dawno nie aktualny. Po co odgrzewać 2 letniego kotleta?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Schemat podłączenia Bose Audi A3 8p
witam,
czy posiada ktoś schemat podłączenia nagłosienia Bose do Audi a3 8P wersja 3 drzwiowa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odwiedz dział przywitan a zapewne wtedy ktos bedzie chetny ci ten schemat udostepnic ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.133.160.156 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa