Car Audio » informacje RDS na fis-e
Odpowiedz do tematu
 informacje RDS na fis-e
Witam mam takie pytanie ,posiadam radio concert i duży fis w aucie co mam zrobić aby komunikaty rds z radia były wyświetlane na fis-ie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzić czy radio jest połaczone z zegarami oraz sprawdzić kodowanie zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego radio dokładałem w tym aucie nie było radia tył i przód pasywny więc nie mam też mini iso ,proszę zatem o podpowiedż co z czym połączyć żeby komunikaty rds pokazywały się na fisie no i jak przekodować licznik. audi z 97roku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jano04 napisał/a:
Kolego radio dokładałem w tym aucie nie było radia tył i przód pasywny więc nie mam też mini iso ,proszę zatem o podpowiedż co z czym połączyć żeby komunikaty rds pokazywały się na fisie no i jak przekodować licznik. audi z 97roku

Jasnowidzem nie jestem i od tego trzeba było zacząć. Jakie masz kodowanie zegarów i radia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To fakt powinienem od tego zacząć sorki,z tym kodowaniem to nie wiem a radio dokupywałem jest to concert[matsuszita] sory jak żle napisałem w aucie standardowa instalacja przód tył pasywny druga kostka bez plusa po stacyjce ale radio gra normalnie i jest podświetlenie nie grają tylko tylne głośniki ale to chyba normalne.Pytanie to w jaki sposób połączyć licznik z radiem żeby wyświetlał komunikaty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na górnej obudowie radia powinieneś mieć opis połaczeń radia - taka naklejona biała kartka z rozrysowanymi gniazdami radia. Musisz połaczyć się 3 przewodami CLK, DATA i ENA między zieloną wtyczką mini ISO a 20 pinową w zegarach
Pin opisany jako CLK z mini ISO radia podłaczyć do pinu 12 w 20 pinowej wtyczce zegarów, pin DATA w mini ISO podłaczyć do pinu 13 w zegarach i pin ENA do pinu 15 również w tej samej wtyczce zegarów. Dodatkowo w czarnej wtyczce zasilania radia zostają piny o oznaczeniu K (diagnoza), S (stacyjka) i GA (GALA). Te 3 przewody możesz również podłaczyć do zegarów z tym, że nie mam pojęcia jaki typ zegarów posiadasz - do 1997r czy od 1997r. Można je łatwo rozpoznać od tyłu. Starsze mają gniazda 26cio pinowe niebieskie i żółte, nowsze mają większe 32 pinowe niebieskie i zielone.
Po podłaczeniu tych 6 przewodów radio będzie funkcjonować w 100% tak jak powinno i zostanie tylko do zakończenia tematu odpowiednie kodowanie.

Wystawiono 1 piw(a):
jano04
Postaw piwo autorowi tego posta
 
:-) oki super bardzo mi pomogłeś jutro lub w poniedziałek zabieram się za to podłącze wszystko i przy okazji spojże co to za licznik.Pomożesz wtydy z tym kodowaniem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jano04 napisał/a:
Pomożesz wtydy z tym kodowaniem?

Czemu mam nie pomóc? Pomogę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc wszystko działa super i nie trzeba było kodwać licznika,super :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.217.144.32 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa