Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Brak katalizatora - metaliczny dźwięk
Odpowiedz do tematu
 Brak katalizatora - metaliczny dźwięk
A6 którą kupiłem nie posiada kata i muszę przyznać że dźwięk jaki z siebie wydusza jest podobny do dźwięku Poloneza xD
Tak na serio to może nie ma przypału całkowitego ale kilka dni temu kupiliśmy identyczną A6 dla brata i ona ma kata to porównując obydwa odgłosy to ładniejszy jest ten z katem.
Ładnie mruczy a jak się doda gazu to i zaryczy. Mój natomiast dzwoni a jak się doda gazu to ryczy z dodatkiem metalicznego dźwięku.

Co w takiej sytuacji zrobić żeby dźwięk był jak w ori?
Jak wstawię rurkę to będzie OK?
Niektórzy wstawiają tłumiki przelotowe ale czy to dobry pomysł?
Używany kat?
Zamiennik?

Co proponujecie żeby jak najmniej wydać a dźwięk aby był ładny. Ekologią się nie przejmuję bo teraz bez kata mam wszystko w normie a jeszcze jak na LPG przełączę to już w ogóle można się podłączyć pod wydech i robić inhalację :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
albo uzywany ori kat lub strumienica :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale strumienica nie będzie powodowała takiego samego efektu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jak w V-ace bedzie efekt umnie kiedys w 2.0 4 cyli ladnie to brzmiało jak na kacie praktycznie zalezy pewnie tez od jakosci strumienicy tylko ze za dobrej firmy strumienice zaplacisz tyle co za ori uzywany kat ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zastanawiam się nad tłumikiem przelotowym w obudowie imitujące katalizator. Podobno brzmi prawie tak jak z katem :) Mówię podobno bo nie słyszałem osobiście.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lukne na Youtube moze ktos wrzucil vake z takim tumikiem :mrgreen:

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2015 11:06 ]
tu jest na strumienicach bez kata 2.8 v6 :) ładnie mruczy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytam opinie ludzi którzy testowali różne rozwiązania że chyba ten tłumik przelotowy w obudowie kata jest najlepszym rozwiązaniem (dążącym do oryginału oczywiście).
Niektórzy używają strumienice ale czytam że brzmi to głośniej. Jak ktoś tak lubi to kwestia gustu ale mi podoba się pomruk a nie efekt a'la Opel Calibra.

PS Na filmiku jest ładnie (ale też inaczej się słyszy trochę z głośnika a inaczej w realu ale chyba to z YT jest OK. Ale wszystko zależy od strumienicy pewnie. A taki przelotowy tłumik dostanę za parę złotych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No zgadza sie tumik wyjdzie cie taniej jak strumienice np z tego filmiku bo np nie sa to strumienice po 70zł :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie parę lat temu rozleciał się kat (dzwoniło jak cholera) i załozyłem tłumik przelotowy imitujący kat. A że u mnie sonda była w kacie to gościu nawet wspawał śrubunek i jest ok. Chodzi cichutko jak z katem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszedłem sobie pod wóz i chciał bym zapytać o coś. Bo w zasadzie ostatnio już się zastanowiłem nad tym ale nie rozkminiałem tego.
Dziś sprawdziłem sobie na necie że wydech chyba powinien wyglądać tak:



A u mnie wygląda tak:








Mam jeden KAT. Ktoś to zrezał?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli sergio dał sprawdzone info kupuj ta imitacje kata i bedzie hulac :evil:

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2015 16:59 ]
Taki wydech z tego rysunku wystepuje raczej w quattro bo wtedy masz wał tam gdzie wydech chyba ze sie myle :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba masz rację:



To mam tańszy wydech :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kiedyś miałem taki przypadek w passacie 1.8. Kat się wypalił wiec go wyciąlem , wydlubalem wnętrzności i wspawalem ta pusta puszkę z powrotem. Dźwięk był żałosny, ryk jak z poloneza.
Moim zdaniem nic nie zastąpi kata.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wg. mnie są tylko 2 opcje, pierwsza nowy katalizator http://www.ebay.co.uk/itm...:i:361187723054

lub strumiennica,w mojej 6-tce po założeniu strumiennic było nieco głośniej,ale bez metalicznego wydzwięku

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 52.14.126.74 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa