Zawieszenie » Dziwne stukanie
Odpowiedz do tematu
 Dziwne stukanie
Witam!
Dzisiaj jadąc w trasie Audiczką po jakimś czasie usłyszałem dziwne dźwięki puszczając gaz jakby stukanie z przodu samochodu, wydaje mi się z w prawym kole.. Naciskając gaz lub hamując stukania nie było tylko jak samochód jedzie na wolnobiegu co może być tego przyczyną?
Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak wciśniesz sprzęgło ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przejechałem się i po wciśnięciu sprzęgła dalej słychać to klekotanie.. Tylko jak wciskam gaz i hamuje to tego nie ma.. A na luzie i na biegu bez gazu hałasuje..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To w takim razie skrzynie i sprzędło można wykluczyć. Jeżeli masz tak na luzie jak samochód nie jedzie to zostaje tylko silnik i osprzęt. Jak podniesiesz maskę to nie jesteś w stanie zlokalizować źródła dźwięku ? Takie problemy to na forum ciężko rozwiązać. Najlepiej jak byś podjechał do mechanika bo to może mieć różne przyczyny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie jak samochód stoi to nic nie słychać, tak samo jak jadę bardzo powoli tak do max 20km/h to nie słychać dopiero jak więcej.. Możliwe że to łożysko któregoś koła?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Możliwe że to łożysko któregoś koła?
nie sadze,bo lozysko nie stuka tylko wyje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj podniosłem auto z jednej i drugiej strony i sprawdziłem że nie ma luzu w kołach ani nie hałasują jednak po prawej jak i lewej stronie koło chodzi ciężko gdyż klocki hamują czy może to być wina klocków lub tarcz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
predzej zacisku, tak,czy tak czeka Cie demontaz zacisku, kup od razu zestaw naprawczy zacisku. Najprawdopodobniej uszczelke szlak trafil i zapiekl sie tloczek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok w takim razie kupie zestaw naprawczy oraz klocki od razu nowe, jakiej firmy polecacie? Znalazłem klocki zimmerman na przód za 110zł plus tył za 68zł opłaca się je wziąć?
Tarcze przód były już toczone i nie wiem czy też je wymieniać czy dopiero po zimie, co myślicie? Znalazłem także tarcze ferodo na przód za 239zł opłaca się?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ok w takim razie kupie zestaw naprawczy oraz klocki od razu nowe, jakiej firmy polecacie? Znalazłem klocki zimmerman na przód za 110zł plus tył za 68zł opłaca się je wziąć?
Tarcze przód były już toczone i nie wiem czy też je wymieniać czy dopiero po zimie, co myślicie? Znalazłem także tarcze ferodo na przód za 239zł opłaca się?
"toczenie tarcz" dawno juz tego nie slyszalem :mrgreen: Na Twoim miejscu wymienil bym i tarcze,zrobisz wszystko za jednym zamachem i po krzyku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak więc tarcze i klocki wymienione i wszystko chodzi jak cacy:) Okazało się że z jednej strony i drugiej jest urwany kabel od czujnika klocków i nie miałem jak podłączyć nowy jednak po wymianie świeci mi się cały czas kontrolka zużytych hamulców dlaczego?
Prędzej też nie było podłączone i nie świeciło się:/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
swieci sie ,gdyz jak sam wspomniales urwany jest przewod od czujnika, najlepiej byloby naprawic wtyczke i zalozyc tak jak byc powinno.mozna tez zmienic kodowanie zegarow aby nie powiadamialo o okladzinach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
swieci sie ,gdyz jak sam wspomniales urwany jest przewod od czujnika, najlepiej byloby naprawic wtyczke i zalozyc tak jak byc powinno.mozna tez zmienic kodowanie zegarow aby nie powiadamialo o okladzinach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No ok ale przed wymianą nie było także podłączone i się nie świeciło dlaczego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
No ok ale przed wymianą nie było także podłączone i się nie świeciło dlaczego?
mysle,ze poprzednik kombinowal przy kablach i oszukal BC ,ze jest ok

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 3.21.43.192 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa