Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[b4] Jak zreanimować boczki?
chcąc reanimować, i tak musisz rozebrać, i nakleić nową piankę.
czekam z niecierpliwością
Witam, jak zreanimować boczki drzwi, bo są trochę pomarszczone.???
Ja u siebie w B3 oklejałem alcantarą i był to dość prosty zabieg. Stary materiał oderwałem całkiem następnie wyczyściłem reszte pokruszonej gąbki do tego klej ala butapren i po sprawie. Dodam tylko że moja alcantara miała pod spodem swoją gąbke więc wszystko wyglądało jak ori. Tak sobie myśle że chyba w B4 zrobie sobie tak samo bo jeszcze kilka płatów materiału mi zostało:)
oczywiscie musisz ściągnąć, boczki, po czym jak kolega wyżej napisał oderwać stary materiał, dokładnie wyczyścić z resztek starej pianki. Do samej reanimacji porzebne będą Ci następujące materiały:
-pianka o wysokiej gestości (grubość 50 mm)
-materiał (u dodam,że oryginalny jest nie do zdobycia, chyba,że załatwisz sobie jakieś stare boczki)
-klej tapicerski
-pistolet na zszywki (opcjonalnie)
po wyczyszczeniu boczka, musisz nakleić piankę, po tym zabiegu możesz śmiało nakładać materiał, zacznij od naciągania rogów, aby nie pojawiły się zmarszczyfredy
-pianka o wysokiej gestości (grubość 50 mm)
-materiał (u dodam,że oryginalny jest nie do zdobycia, chyba,że załatwisz sobie jakieś stare boczki)
-klej tapicerski
-pistolet na zszywki (opcjonalnie)
po wyczyszczeniu boczka, musisz nakleić piankę, po tym zabiegu możesz śmiało nakładać materiał, zacznij od naciągania rogów, aby nie pojawiły się zmarszczyfredy
Dzięki chłopaki za rady, tak szczerze to myślałem że macie jakieś sposoby na reanimację boczków z pozostawieniem ori materiału, bo nie chcę go wymieniać,gdyż jest w super stanie, oprócz tych niewielkich pomarszczeń.
Chyba spróbuję coś zrobić aby wyprostować pomarszczenia nie zmieniając materiału.
Chyba spróbuję coś zrobić aby wyprostować pomarszczenia nie zmieniając materiału.
| karlos2 napisał/a: |
| Dzięki chłopaki za rady, tak szczerze to myślałem że macie jakieś sposoby na reanimację boczków z pozostawieniem ori materiału, bo nie chcę go wymieniać,gdyż jest w super stanie, oprócz tych niewielkich pomarszczeń.
Chyba spróbuję coś zrobić aby wyprostować pomarszczenia nie zmieniając materiału. |
Wiem wiem, że trzeba ściągać, w przypływie wolnego czasu ściągnę i zobaczę co da się z nimi zrobić, jak coś wymyślę i zrobię to się pochwale.
| karlos2 napisał/a: |
| Wiem wiem, że trzeba ściągać, w przypływie wolnego czasu ściągnę i zobaczę co da się z nimi zrobić, jak coś wymyślę i zrobię to się pochwale. |
Dziś korzystając z wolnej chwili, zdjąłem tapicerkę z drzwi kierowcy, cel-sprawdzenie czy da się zreanimować boczki używając ori materiału, wniosek-raczej się da gdyż próbowałem oderwać materiał od tapicerki i powiem że odrywa się z łatwością, jednak chwila czasu to za mało, żeby to porządnie zrobić trzeba mieć na to cały dzień.
W piankę się już zaopatrzyłem, teraz tylko czas jest potrzebny.
W piankę się już zaopatrzyłem, teraz tylko czas jest potrzebny.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych