Skrzynie automatyczne » Audi A3 problem ze skrzynią automatyczną !!!!
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 problem ze skrzynią automatyczną !!!!
witam , mam taki problem a mianowicie chodzi o Moją skrzynię automatyczną w Audi A3 z 2002r . problem polega na tym iż nie zmienia biegów i ciągle stoi kontrolka na (czwartym biegu) z tego biegu też rusza , Tiptronic również nie reaguje na nic także gdzie może być uwikłany problem , w czujniku skrzyni ? , proszę o pomoc .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Załącz listę błędów ze sterownika skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jaką listę błędów skoro jeszcze nie byłem na podpięciu auto pod kompa .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To podepni auto pod kompa i podaj błedy tutaj na forum ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam jeszcze raz , dziś auto zostało podpięte pod komputer i nic nie pokazało żadnego błędu więc teraz tak naprawdę nie wiadomo gdzie tkwi problem ....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie ma błędów w sterowniku, to elektronikę masz sprawną i zostaje sprawdzić skrzynię od strony mechanicznej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i tego się boję że coś od punktu mechanicznego z Nią jest bo koszty pewnie nie małe :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Samo zrzucenie skrzyni jest pracochłonne - wiedza również kosztuje. Jeżeli diagnosta sprawdził wszystko pod względem elektronicznym, to niestety zostaje demontaż i naprawa mechaniczna. Tanio raczej nie będzie. Sama regeneracja sprzęgła to kilkaset złotych + olej, uszczelka oraz cel demontażu czyli naprawa. Możliwe, że będzie to tylko samo czyszczenie hydrauliki, ale uważam, że lepiej zrobić ją raz konkretnie i zapomnieć o problemie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam jeszcze raz Ponoć problem tkwi tak mechanik ocenił w jakimś elektrozaworze , nie wiem o jaki dokładnie elektrozawór chodzi , ale jakiś jest który współgra ze skrzynią .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maku23 napisał/a:
witam jeszcze raz Ponoć problem tkwi tak mechanik ocenił w jakimś elektrozaworze , nie wiem o jaki dokładnie elektrozawór chodzi , ale jakiś jest który współgra ze skrzynią .

W skrzyni jest ich kilka sztuk. Znajdują się w sterowniku hydraulicznym tzw kasecie. Aby się do niej dostać skrzyni nie musisz demontować. Mimo tego stan wewnętrzny skrzyni może nie być ciekawy. Mechanik po odkręceniu miski powinien wiedzieć, czy trzeba będzie demontować skrzynię czy też nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam , jest diagnoza mojej skrzyni a mianowicie poszedł jeden z elektrozaworów w skrzyni , cena wymiany 1500 zł :/ .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzyni nie będą demontować? A pytałeś jaka jest przyczyna uszkodzenia tego zaworu? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dlatego wybrałem manual... dzięki audi. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no witam jeszcze raz . Auto już odebrałem i jeździ dobrze . Lepiej te biegi wchodzą niż przed awarią . Tak jak pisałem już poszedł jeden z 9 elektrozaworów .Tj. zawór el-magn. Przerwa w obwodzie , zwarcie do zasilania ( 010A) . Moment silnika sygnału. Sygnał poza zakresem (048E).I teraz jest ok . Tylko że ja w swojej audi mam japońską skrzynię , ponoć mechanik powiedział że jest kombinowana , bo nie powinna być ona w Audi . Elektrozawór był podmieniony ( bo powinien mieć kolor zielony a miał brązowy ) . Czas chyba sprzedawać Moje autko . Jeszcze mało tego , dwa błędy mam na silniku , tj : Zawór dla Unit Injector cyl 1 , sygnał nie zrozumiały ( 4504) i : Przerywacz spalania cylinder 1 , rozpoznany (412D) . Pewnie pompo wtrysk ledwo co zipię . Na zły egzemplarz trafiłem . :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maku23 napisał/a:
no witam jeszcze raz . Auto już odebrałem i jeździ dobrze . Lepiej te biegi wchodzą niż przed awarią . Tak jak pisałem już poszedł jeden z 9 elektrozaworów .Tj. zawór el-magn. Przerwa w obwodzie , zwarcie do zasilania ( 010A) . Moment silnika sygnału. Sygnał poza zakresem (048E).I teraz jest ok . Tylko że ja w swojej audi mam japońską skrzynię , ponoć mechanik powiedział że jest kombinowana , bo nie powinna być ona w Audi . Elektrozawór był podmieniony ( bo powinien mieć kolor zielony a miał brązowy ) . Czas chyba sprzedawać Moje autko . Jeszcze mało tego , dwa błędy mam na silniku , tj : Zawór dla Unit Injector cyl 1 , sygnał nie zrozumiały ( 4504) i : Przerywacz spalania cylinder 1 , rozpoznany (412D) . Pewnie pompo wtrysk ledwo co zipię . Na zły egzemplarz trafiłem . :/

A jaka według niego powinna być zamontowana skrzynia? Jeżeli masz skrzynię Jatco, to jest wszystko jak należy i nie ma się co przejmować jego opinią. Te skrzynie montowane były w modelach Audi, VW i Seata. Co do usterki zaworu powinna być widoczna przy diagnozie OBD. Typowa elektryczna usterka.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.12.36.30 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa