Skrzynie manualne » [C3]problem ze skrzynią biegów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [C3]problem ze skrzynią biegów
Witam mam kolejny problem z samochodzikiem;/ na zimnym silniku nie mogę wrzucić ani jedynki ani dwójki muszę ruszać z trzeciego biegu ;/ na ciepłym po mocowaniu się z drążkiem zmiany biegów nieraz się udaje mi wbić dwójkę jedynkę muszę wciskać na zgaszonym silniku co może być przyczyną tego i gdzie się znajduję łapa z linką od sprzęgła bo pod maską szukałem i nigdzie takiego ustrojstwa nie widzę ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: problem ze skrzynią biegów
mates napisał/a:
Witam mam kolejny problem z samochodzikiem;/ na zimnym silniku nie mogę wrzucić ani jedynki ani dwójki muszę ruszać z trzeciego biegu ;/ na ciepłym po mocowaniu się z drążkiem zmiany biegów nieraz się udaje mi wbić dwójkę jedynkę muszę wciskać na zgaszonym silniku co może być przyczyną tego i gdzie się znajduję łapa z linką od sprzęgła bo pod maską szukałem i nigdzie takiego ustrojstwa nie widzę ;/

Wydaje mi się, iż łapy z linką nie znajdziesz.... bo jej nie ma. Linka sprzęgła występowała jedynie w 4-ro cylindrowych silnikach. Pozostałe silniki rozprzęgane były hydraulicznie. Przy skrzyni biegów znajduje się siłownik hydrauliczny który zasilany jest płynem hamulcowym.
Problemem w skrzyni może być brak oleju. Kup 1L oleju 75W90 Castrol i wlej go do skrzyni przez otwór przelewowy. Miałem też taki sam problem i powodem był wyrobiony simering na wybieraku i wówczas zgubiłem ponad 1L oleju. Po wymianie simeringu i zalaniu do pełna problem znikł.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jeszcze byś mógł podać namiary gdzie znajduję się otwór przelewowy ?:-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znajduje się on po lewej stronie skrzyni i jest zakręcony korkiem na klucz imbus. Aby się do niego dostać, to albo z kanału (podnośnika) albo odkręcić lewe koło.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nr 4


Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki jutro będę walczył z tym :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
dzięki jutro będę walczył z tym :D

Woooow! Normalnie expres. To mi się podoba. ;-) Powodzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no nie mam wyjścia jeździć się chce a z trójki ciężko z każdych świateł się ruszać :D
z resztą jeszcze czeka mnie wymiana poduszek amortyzatora i wymiana cylinderka bo odpowietrznik jest urwany

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
no nie mam wyjścia jeździć się chce a z trójki ciężko z każdych świateł się ruszać :D
z resztą jeszcze czeka mnie wymiana poduszek amortyzatora i wymiana cylinderka bo odpowietrznik jest urwany

Uuuuuuuu. To 100tunia wymaga trochę ciepła. Naprawisz i zapomnisz - w końcu kiedyś musiało się zepsuć. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I znowu mam to samo dolałem oleju i przez pare tygodni było ok choć nie do końca ale nie miałem większych problemów ze skrzynią a od paru dni znowu to samo nie widziałem żeby plamił i nie wiem może gdzieś jakiś wyciek jest mam zamiar wymienić cały olej w skrzyni bo ten to raczej już czarny jest. I mam pytanie co mogę jeszcze zrobić żeby tą skrzynie reanimować i żeby biegi ładnie i płynnie wchodziły :-) z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki :-) A i czy ktoś może orientuję się gdzie dobrze i tanio regenerują maglownicę bo również mam problem ze swpomą lub wiedzą w jaki sposób można samemu ją zregenerować oczywiście gdzieś koło legnicy albo wrocławia :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
I znowu mam to samo dolałem oleju i przez pare tygodni było ok choć nie do końca ale nie miałem większych problemów ze skrzynią a od paru dni znowu to samo nie widziałem żeby plamił i nie wiem może gdzieś jakiś wyciek jest mam zamiar wymienić cały olej w skrzyni bo ten to raczej już czarny jest. I mam pytanie co mogę jeszcze zrobić żeby tą skrzynie reanimować i żeby biegi ładnie i płynnie wchodziły :-) z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki :-) A i czy ktoś może orientuję się gdzie dobrze i tanio regenerują maglownicę bo również mam problem ze swpomą lub wiedzą w jaki sposób można samemu ją zregenerować oczywiście gdzieś koło legnicy albo wrocławia :D

Sprawdziłeś stan simeringa na wybieraku? Jeżeli nie, to proponuję to zrobić. Spuść olej i zalej skrzynię nowym, ale przed tym sprawdź którędy ucieka Ci olej.
Co do regeneracji pompy, to robiłem to we Wrocku na ul. Wysockiego. Nie mam namiarów na ta firmę i jest możliwe, że już jej nie ma, bo robiłem to w 2004r Pompa działa 5lat mimo 6cio miesięcznej gwarancji.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sprawdziłeś stan simeringa na wybieraku? Jeżeli nie, to proponuję to zrobić. Spuść olej i zalej skrzynię nowym, ale przed tym sprawdź którędy ucieka Ci olej.
Co do regeneracji pompy, to robiłem to we Wrocku na ul. Wysockiego. Nie mam namiarów na ta firmę i jest możliwe, że już jej nie ma, bo robiłem to w 2004r Pompa działa 5lat mimo 6cio miesięcznej gwarancji.
pzdr
ok dobra wszystko jesne tylko ... :D
gdzie dokładnie są te simeringi i ten wybierak :P a czy nie można maglownicy samemu stuningować jakoś ? :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
A i czy ktoś może orientuję się gdzie dobrze i tanio regenerują maglownicę
w Łodzi też jest jeden gość co robi to fachowo. Regenerował tam moją.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
ok dobra wszystko jesne tylko ... :D
gdzie dokładnie są te simeringi i ten wybierak :P a czy nie można maglownicy samemu stuningować jakoś ? :D

Do regeneracji się raczej nie bierz jeżeli nie masz w tym wprawy. Potrzebowałbyś do tego woreczek uszczelek i oringów. Jeżeli tłoczysko będzie porysowane, to wymiana samych uszczelnień również pomoże tyle co nic. Poszukam w archiwum choć telefonu do tej firmy w której regenerowałem pompę. Warsztat znajdował się w dość dziwnym miejscu i miałem problem znaleźć go za pierwszym razem, ale bardzo podobało mi się ich profesjonalne podejście.
Simering o którym pisałem jest bardzo łatwy do znalezienia, bo uszczelnia wałek który połączony jest z mechanizmem zmiany biegów. Wymiar jego jak dobrze pamiętam to 24mm
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A mam jeszcze pytanie czy te moje problemy ze skrzynią mogą być związane z kończeniem się sprzęgła ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.144.97.189 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa