Skrzynie automatyczne » [ S8 D2 99r. ] Wymiana oleju w skrzyni
Odpowiedz do tematu
 [ S8 D2 99r. ] Wymiana oleju w skrzyni
Witam!
Potrzebuje dosc pilnie porady. Zamierzam wymienic olej w skrzyni i gosc w serwisie powiedzial mi ze wchodzi 9l.. niby w/g etki.. nawet mi pokazywal.. tyle tez kupilem a wiadomo ze jest cholernie drogi.. dzis kumpel zadzwonil i powiedzial ze reszte bede mogl wypic bo wchodzi tylko 3,5l oleju.. jak jest faktycznie?
druga sprawa to zimmering.. kupilem oryginal w serwisie, sciagnalem polos i okazalo sie ze ten ktory mam jest 2 razy wiekszy a w/g etki w serwisie zaden inny nie wystepuje.. leje mi sie olej wiec gdzie mam szukac oryginalnego zimmeringu skoro niby nigdzie nie wystepuje?
mojna skrzynia to 5-cio biegowy automat z 99r

dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
mojna skrzynia to 5-cio biegowy automat z 99r
podaj symbol skrzyni

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [ S8 D2 99r. ] Wymiana oleju w skrzyni
SlawekNR napisał/a:
Witam!
Potrzebuje dosc pilnie porady. Zamierzam wymienic olej w skrzyni i gosc w serwisie powiedzial mi ze wchodzi 9l.. niby w/g etki.. nawet mi pokazywal.. tyle tez kupilem a wiadomo ze jest cholernie drogi.. dzis kumpel zadzwonil i powiedzial ze reszte bede mogl wypic bo wchodzi tylko 3,5l oleju.. jak jest faktycznie?
druga sprawa to zimmering.. kupilem oryginal w serwisie, sciagnalem polos i okazalo sie ze ten ktory mam jest 2 razy wiekszy a w/g etki w serwisie zaden inny nie wystepuje.. leje mi sie olej wiec gdzie mam szukac oryginalnego zimmeringu skoro niby nigdzie nie wystepuje?
mojna skrzynia to 5-cio biegowy automat z 99r

dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Ogólnie, to ASO ma rację i twój kumpel. Do skrzyni wchodzi 9L, natomiast wymienia się to co jest w misce. Całość wymienia się tylko gdy rozbierasz skrzynię. Ja proponuję jednak zrobić to na 2 razy. Wymienić to co masz w misce i po 1000km zrobić to ponownie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witajcie!
Adi piszesz o wymianie statycznej. A gdyby tak wpiąc się w obwód chłodnicy oleju? Serwisy autoryzowane podobno tak to robią i kosztuje to krocie. Może złamac monopol
podrawiam
Janusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
januszg napisał/a:
witajcie!
Adi piszesz o wymianie statycznej. A gdyby tak wpiąc się w obwód chłodnicy oleju? Serwisy autoryzowane podobno tak to robią i kosztuje to krocie. Może złamac monopol
podrawiam
Janusz

Sądzę, że obiegiem chłodzenia i tak wszystko nie zejdzie. Na pewno wyjdzie więcej niż przy statyczniej wymianie. Dojdą do tego minimalne koszta nowych oringów, ale i tak wyjdzie to taniej niż zrzucenie skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobrze, wiec wymieniam te 3,5l ktore jest w misce, ale co z reszta?
nie wiem jaki mam olej zalany, kupilem teraz castrola trans maxa.. co jesli oleje sie wymieszaja i sie zwaza? czy moge bezpiecznie wymienic tylko to co jest w samej misce? i co z olejem ktory mi cieknie przez prawa polos? czy dolewa sie go gdzie indziej niz normalnie zalewajac skrzynie olejem? jest dosc powazny temat bo nie chce za tydzien czy dwa dawac calej skrzyni do regeneracji..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
dobrze, wiec wymieniam te 3,5l ktore jest w misce, ale co z reszta?
nie wiem jaki mam olej zalany, kupilem teraz castrola trans maxa.. co jesli oleje sie wymieszaja i sie zwaza? czy moge bezpiecznie wymienic tylko to co jest w samej misce? i co z olejem ktory mi cieknie przez prawa polos? czy dolewa sie go gdzie indziej niz normalnie zalewajac skrzynie olejem? jest dosc powazny temat bo nie chce za tydzien czy dwa dawac calej skrzyni do regeneracji..

W ASB są 2 rodzaje olei. Od spodu wlewany jest ATF, z boku wlewany jest olej przekładniowy 75W90. Z wyciekiem proponowałbym zrobić dolewkę inaczej grozi to zatarciem skrzyni.
Wymianę ATF zrób na dwa razy statycznie, lub spróbuj demontując chłodnicę. Odmierz dokładnie ilość oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a ten olej ktory mi wycieka ze skrzyni przy prawej polosi? tam jest ATF czy ten drugi? wlasnie szukalem ostatnio wlewu i stwierdzilem ze stary spuszcze przez miske a nowy wleje z boku, na koncu skrzynii biegow jest taka sruba na imbus i myslalem ze tam jest wlew ale teraz to juz sam nie wiem.. i do jakiego momentu dolewac? az sie przeleje?
juz jutro zabieram sie za robote wiec prosze dajcie mi jak najwiecej wskazowek, zeby nie skonczylo sie to wymiana skrzyni ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy półosi jest olej przekładniowy i wlew masz z boku skrzyni - bynajmniej tam powinien być.
W misce olejowej jest już drugi rodzaj oleju ATF który steruje pracą skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, wiec juz dosc wazne informacje posiadam :)
a teraz sprawa z ostatniej chwili.. zadzwonilem do serwisu (Audi centrum wroclaw) w ktorym powiedzieli mi ze oleju wchodzi 9l i nikt nie powiedzial ze ida dwa rodzaje (litr 93zł) a po chwili uslyszalem ze jesli cieknie mi olej to dolewka tylko atf-u pomimo ze cieknie mi olej z polosi a tip tronicu nikt nie przewiduje wymiany oleju.. dolewka i koniec hehe .. jak widac jednak bede to musial robic jutro z kolega ale nie mam pojecia jak zabrac sie za kasete.. jak ja wyjac, wyczyscic itp.. no i bede musial szukac wlewow oleju i bron boze nie pomylic sie :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W taki sposób zajedzie się skrzynię. Olej przekładniowy wymienia się co 100tkm, ATF co 60tkm. Ja do tego ASO też bym nie dał swojej niuni. Skoro nie mają zielonego pojęcia o budowie czegoś takiego jak automatyczna skrzynia biegów? Kto im w takim razie dał autoryzację?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi czy moglbys mi jeszcze podpowiedziec jak zmienic caly przekladniowy?
Jesli chodzi o ATF to sprawa jest o tyle prosta ze zrzucam miske, wymieniam filtr i wlewam nowy.. ale ile mam go wlac? czy jak wleje za duzo to bedzie problem?
A gdzie mam spuscic przekladniowy? i ile mam go zalac bo napewno nie bedzie tam odpowiedniego stanu oleju jesli mi cieknie..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Stary olej możesz usunąć tylko za pomocą odsysarki. Jeżeli nie masz odsysyarki, to po prostu
dolej do poziomu nowego i po temacie. Przy przegubie masz śrubę zaślepiającą. Musisz ją wykręcić i zalać olejem do dolnej krawędzi otworu - aż zacznie się wylewać.
Z ATF sprawa wygląda podobnie. Najlepiej jakbyś zmierzył ilość zlaną z miski i taką samą ilością zalał. Za dużo źle za mało jeszcze gorzej. Jeżeli przesadzisz z ilością, to skrzynia ją wypcha na zewnątrz. Do zalania masz drugi otwór i lejesz aż do przelewu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziekuje ponownie :)
jeszcze jakbys byl tak dobry i powiedzial mi czy do wlewu ATF-u sluzy ten wlot ze sruba na imbus kawalek za miska olejowa w strone tylu auta? jest usadowiona tak powiedzmy pod skosem w gornej polowie obudowy skrzyni..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jaką masz miskę, ale w 5HP wlot powinien być od spodu miski obok spustu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.145.65.134 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa