Tapicerka, dywany, plastiki itp. » [B4]Wymiana linki w drzwiach kierowcy
Odpowiedz do tematu
 [B4]Wymiana linki w drzwiach kierowcy
Prosze o szybką instrukcje jak wymienic linkę drzwi kierowcy na dworze pod blokiem, czy trzeba cały boczek ściagac, czy wystarczy odchylic (boczek to wiem gdzie ma śruby do ściagania ale nie wiem jak z pokrętłem lusterka jest czy sciagac trzeba tez i jak - mam manual) dlatego jakby się dało te linkę wymienic odchylając tylko boczek było by super i jak tą linkę się mocuje do zamka (ten drugi koniec linki)

Jest linka pęknieta na 100%, bo ściagnełam te klamkę co na jedną srubkę siedzi ta wewnętrzna sprawdzic czy czasem nie spadła linka z jej mocowania, to haczyk z kawałkiem drutu na mocowaniu tej wewnętrznej klamki osobno reszta osobno idzie w drzwi a w stronę zamka.... otwoerałam dziś normalnie drzwi i mi to sie stało z linką a wczesniej nic nie działo się co by mogło dac do myślenia ze cos tam popsuje sie :/

No i chce na biegu zamówić drugą linkę i to wymienic od ręki


i jeszcze jedno jaka ta linka, są dwie długosci katalogowo do 80

484 mm
522 mm

to która ma byc do mnie

mam boczki bez "parapetów"

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B4]Wymiana linki w drzwiach kierowcy
Astaroth napisał/a:
Prosze o szybką instrukcje jak wymienic linkę drzwi kierowcy na dworze pod blokiem, czy trzeba cały boczek ściagac, czy wystarczy odchylic (boczek to wiem gdzie ma śruby do ściagania ale nie wiem jak z pokrętłem lusterka jest czy sciagac trzeba tez i jak - mam manual) dlatego jakby się dało te linkę wymienic odchylając tylko boczek było by super i jak tą linkę się mocuje do zamka (ten drugi koniec linki)

Jest linka pęknieta na 100%, bo ściagnełam te klamkę co na jedną srubkę siedzi ta wewnętrzna sprawdzic czy czasem nie spadła linka z jej mocowania, to haczyk z kawałkiem drutu na mocowaniu tej wewnętrznej klamki osobno reszta osobno idzie w drzwi a w stronę zamka.... otwoerałam dziś normalnie drzwi i mi to sie stało z linką a wczesniej nic nie działo się co by mogło dac do myślenia ze cos tam popsuje sie :/

No i chce na biegu zamówić drugą linkę i to wymienic od ręki

i jeszcze jedno jaka ta linka, są dwie długosci katalogowo do 80

484 mm
522 mm

to która ma byc do mnie

mam boczki bez "parapetów"
żeby wymienić linkę bez ściągania boczków, musiałabyś mieć w zestawie z linką małą chinkę, która by tam weszła i to zrobiła... niestety nie ma innej opcji, teraz muszę wyjść, ale jak wrócę to poszukam bo mam gdzieś dokładną instrukcję co i jak

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krótsza linka montowana była od modelu 1993r. Aby ją wymienić wystarczy odchylić tapicerkę w ten sposób aby ręką dostać się do zamka drzwi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie kupie ori uzywki na biegu :/ tu w Łodzi w sklepie ma linki topran 522mm (z dnia na dzien przywiezie)... no i nie wiem co zrobić, bo ja z tej firmy nie kupuje cześci ze względu na jakośc, ale linka to dośc prosta konstrukacja, co myślicie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
nie kupie ori uzywki na biegu :/ tu w Łodzi w sklepie ma linki topran 522mm (z dnia na dzien przywiezie)... no i nie wiem co zrobić, bo ja z tej firmy nie kupuje cześci ze względu na jakośc, ale linka to dośc prosta konstrukacja, co myślicie?

Ważna jest długość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zamówiłam te linke w moto sklepie niedaleko mnie

pójde z centymetrem w takim razie ją odebrac jutro :) poważnie
do ilu w razie co moze być róznica od tych 522mm?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W zeszłym roku tez wymieniałem linkę i powiem Ci, że na pewno nie kupię więcej zamiennika, tylko ori. Cena różniła się ok. 10zł. Zamiennik, podobno identyczny, okazał się dłuższy. Skutkowało to tym, że klamka nie odbijała.
Żeby wymienić musiałem zdjąć cały boczek, wtedy jest lepsze dojście do wszystkich zaczepów. Nie wiem jak u Ciebie zdjąć bo u mnie jest pełna elektryka (lusterka, szyby) i szeroki boczek. Powiem tak, da sie samemu to wymienić ale jeśli może Ci ktoś pomóc- przytrzymać- dużo łatwiej to idzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moze Ty masz te krótsza a sprzedali Ci dłuzsza, bo sa katalogowo dwa rodzaje - ja pisalam w pierwszym poscie i potem Adi tez

a ja mam zwykły boczek bez parapetów, manulane lusterka i szyby korbki, zamówiłam juz zamiennik, jutro do odbioru, mi na czasie zalezy, zeby to naprawic szybko, bo dosc upierdliwa usterka, teraz bym musiała miec służbe :) co by za mna jeżdziła i mi drzwi otwierała od zewnątrz... :) no i nie mam czasu na szukanie uzywek i wysyłki, bo chce juz miec naprawione i normalnie korzystac z tych drzwi, tym bardziej ze temperatury minusowe i zeby otworzyc teraz te drzwi od srodka, to musze albo otworzyc do konca szybe i otworzyc sobie te drzwi albo sie przeciskac i wysiasc od pasazera kopiąc sobie buciorami fotele... wiec jutro jest linka ten zamiennik

a jak ta linka idzie w okolice zamka? co tam jest i co wpiac trzeba, to bedzie wszystko widac, czy musze cos jeszcze wiedziec, bo wracam z linka i drzwi pruje od razu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest dobra okazja żeby Twój TZ otwierał ;P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szkoda tylko, ze nikt mi nie odpisał co sie pytałam, co do szczegółów wymian tej linki i jak ona wchodzi przy zamku i czy musze tez odpinac pokrętła od usterek na boczku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
szkoda tylko, ze nikt mi nie odpisał co sie pytałam, co do szczegółów wymian tej linki i jak ona wchodzi przy zamku i czy musze tez odpinac pokrętła od usterek na boczku

Nie odpisał może dlatego, że po zdemontowaniu tapicerki drzwi wszystko widać jak na dłoni. Pokręteł od lusterka odpinać nie musisz, nawet gdyby była taka konieczność, to również nie jest skomplikowana operacja - ale po co tracić czas na zbędne sprawy.
Pancerz linki od strony zamka przykręcony jest do drzwi (punkt podparcia linki), cięgno jest zaczepione o dźwignię zamka. Jedyną skomplikowaną sprawą jest zaczepienie nowej linki na dźwigni zamka bez jego demontażu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jedyną skomplikowaną sprawą jest zaczepienie nowej linki na dźwigni zamka bez jego demontażu.

Jak już zdejmiesz boczek zobaczysz na pewno kawałek linki z haczykiem przy zamku. Od niego zacząłbym zakładanie nowej linki. Zanim zdejmiesz starą zablokuj sobie, np. srubokretem zamek żeby Ci nie odskoczył a nastepnie zdejmij haczyk starej i od razu zamocuj nową. Dopiero teraz zajmij się mocowaniem przy drzwiach. Będziesz widziała jak jest zamontowana stara i tak samo nową.
Mnie trochę problemu, zwłaszcza za pierwszym razem, przysporzyło zakładanie boczku na drzwi żeby linka nie spadła z zaczepów oraz przekładanie tego dzyngla od zamykania drzwi przez otwór w boczku. Dlatego pisałem Ci że najlepiej jakby ktoś podtrzymał Ci boczek z drugiej strony przy zakładaniu. Ale samemu tez się da ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
udało się, drzwi sie otwierają, mam tę linke zamiennik 522mm

a to moja oryginalna linka :kwasny:








Postaw piwo autorowi tego posta
 
I co? Nie było tak trudno chyba? ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najwiecej zabawy ze zdjęciem starej czesci linki z haczyka przy zamku i z załozeniem haczyka z tej strony nowej linki w zamek, tak jak Sergio pisał srubokrętem podwazyc i trzymac jedna reką a druga celowac, no i potem ten boczek, zeby wszystkie zaczepy weszły dobrze, a tak gładko poszło, i TZ mi pomógł tez, pokręteł od lusterka nie ściagałam, to co łaczy lustrko z drzwiami starczyło aby odsunąc boczek na tyle zeby go oprzec o drzwi i prób tam miec dojscie

jedna rzecz mnie tylko zaciekawiła, i ciekawa jestem czy wszystkie, ta moja 80 ma od środka wzmaniane drzwi taką kwardratową metalową belką, ona idzie wzdłuz przez środek od początku do konca drzwi, wcześniej miałam B3 i tez rozbierałam drzwi kierowcy i w tamtej tego nie było, a ta jakaś pancerna ;)

edit://
znalazlam odpowiedz na swoje pytanie i napisze jako ciekawostkę - wraz z systemem Procon-Ten fabrycznie montowane były wzmocnienia w drzwiach, tamta moja 80 Procon-Ten nie miała a ta ma i dlatego jest pancerna ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. 

[ IP: 3.144.113.30 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa