Układ kierowniczy » [A3 8P] Układ kierowniczy - odgłosy tarcia
Odpowiedz do tematu
 [A3 8P] Układ kierowniczy - odgłosy tarcia
Witajcie, mam taki oto problemik: przy nawracaniu bądź też parkowaniu słyszę ostatnio bardzo wyraźnie "obcieranie" przy manewrowaniu kierownicą. Podczas jazdy nie wychwytuję tego dźwięku, bo rzadko kiedy mam okazję pokonywać zakręty > 90 stopni.
Opony sa jak najbardziej w porządku, więc je wykluczyłam. Podobnie serwo - działa bez zarzutu. Dla serwa mam kontrolkę w FISie, ale ta uparcie milczy.
Przyszedł mi do głowy płyn od wspomagania - może trzeba go uzupełnić? Gdzie jest zbiornik i jak to sprawdzić?
Bądź napiszcie mi również, gdzie ewentualnie może leżeć usterka.
Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A3 8P] Układ kierowniczy - odgłosy tarcia
szynszylek napisał/a:
Witajcie, mam taki oto problemik: przy nawracaniu bądź też parkowaniu słyszę ostatnio bardzo wyraźnie "obcieranie" przy manewrowaniu kierownicą. Podczas jazdy nie wychwytuję tego dźwięku, bo rzadko kiedy mam okazję pokonywać zakręty > 90 stopni.
Opony sa jak najbardziej w porządku, więc je wykluczyłam. Podobnie serwo - działa bez zarzutu. Dla serwa mam kontrolkę w FISie, ale ta uparcie milczy.
Przyszedł mi do głowy płyn od wspomagania - może trzeba go uzupełnić? Gdzie jest zbiornik i jak to sprawdzić?
Bądź napiszcie mi również, gdzie ewentualnie może leżeć usterka.
Pzdr
popatrz na nadkola, możliwe,że po zimie (lód,zaspy itp) mogły popekac a co za tym idzie opaść i8 teraz przy dużym skręcie obcierają o opone. Jesli chodzi o płyn hydrauliczny, to tez masz do niego kontrolkę, więc jeśli nic się nie świeci , to nie ma co szukać...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nadkola są w porządku, a osłony też trzymają się dobrze - nie ma żadnych luzów, nawet przy maksymalnie skręconych kołach jast tam minimum 8cm wolnej przestrzeni. Tutaj wklejam zdjęcie wszystkich moich kontrolek:



Kontrolki od płynu do wspomagania ja chyba nie mam, przynajmniej z opisu tak wnioskuję - jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi, ponieważ przyda mi się to na przyszłość.
U mnie odnośnie układu kierowniczego świeci się tylko jedna kontrolka i jest nią ta:



Ona gaśnie po włączeniu silnika, nie mniej jednak dzisiaj świeciła 2 razy na pomarańczowo i to nie podczas jazdy, tylko na postoju.
W książce wyczytałam, że jest to kontrolka od serwa właśnie (system wspomagania kierownicy zależny od prędkości).

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A3 8P] Układ kierowniczy - odgłosy tarcia
szynszylek napisał/a:
Witajcie, mam taki oto problemik: przy nawracaniu bądź też parkowaniu słyszę ostatnio bardzo wyraźnie "obcieranie" przy manewrowaniu kierownicą. Podczas jazdy nie wychwytuję tego dźwięku, bo rzadko kiedy mam okazję pokonywać zakręty > 90 stopni.
Opony sa jak najbardziej w porządku, więc je wykluczyłam. Podobnie serwo - działa bez zarzutu. Dla serwa mam kontrolkę w FISie, ale ta uparcie milczy.
Przyszedł mi do głowy płyn od wspomagania - może trzeba go uzupełnić? Gdzie jest zbiornik i jak to sprawdzić?
Bądź napiszcie mi również, gdzie ewentualnie może leżeć usterka.
Pzdr

Kontrolkę wspomagania masz na obrotomierzu w postaci kierownicy. Jeżeli po uruchomieniu silnika gaśnie, to masz wszystko OK, tym bardziej, że w Twoim wspomaganiu nie ma zbiorniczka i płynu bo jest to wspomaganie elektryczne.
Szukałbym raczej czegoś w postaci uszkodzonego nadkola itp.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbieżność? przy maksymalnym skręcie opona stawia opór i trze o jezdnie. ale to sie nie dzieje tak z niczego, może banalne :roll: (wymiana opon,felg,uszkodzenie elementów)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja napisałam tego posta mając na uwadzeprzypadek znajomego z S5 (2009 rocznik), bo u niego zaczynało się podobnie - tarcie, skrzypienie przy skręcaniu kół. Żadna kontrolka się nie świeciła, ale po dolaniu płynu to wszystko ustało na jakiś czas. Przy drugiej wizycie serwis chciał go naciągnąć na nową pompę wspomagania, twierdząc, że w tym leży problem (o ile dobrze pamiętam przy przebiegu 40TKM !).
jimv8 napisał/a:
zbieżność? przy maksymalnym skręcie opona stawia opór i trze o jezdnie

Zastanawiałam się nad tym, ale nie jest tak, że przy źle ustawionej zbiezności opony są nierównomiernie starte? Moje są równiutkie.
Wybaczcie moje trywialne pytania, ale człowiek się uczy całe życie ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Taki efekt może występować w S5, bo jest tam wspomaganie hydrauliczne. W A3 jest czysto elektryczne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek,
masz po części racje. widoczne jest ścieranie nierównomierne ale nie zawsze. często jest równomierne i robi sie grzebień na oponie który jest wyczuwalny gdy dłonią pogłaskasz oponkę :) jeżeli faktycznie nie obciera oponka o nadkola a przeguby nie hałasują, proponuję sprawdzenie zbieżności (możesz też pierw przetestować na śliskiej jezdni czy wtedy dźwięk zanika)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najsensowniej jest sprawdzić to na jakimś placu. Skręcić kołami np 45° i trzymając tak kierownicę ruszyć. Jeżeli będzie obcierać, to szukać przyczyny przy ogumieniu, jeżeli trzeć będzie tylko przy manewrowaniem kierownicą, to juz nie koniecznie.
Efekt ścierania kapci (przednich) przy max skręconych kołach zauważyłem tylko w modelach Quattro i sądzę, że jest to raczej normalne zjawisko. Przy ośce nie powinno to występować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Temat stary a czy udało się rozwiązać problem? Bo właśnie mam taką samą usterkę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siema!
Nie umiem określić przyczyny tej usterki. Fakt jest taki, iż ustała sama z siebie i znikła równie nagle, jak się pojawiła. W międzyczasie zmieniałam ogumienie, ale nadal myślę, że to nie opony byly przyczyną. Nie mogę ci niestety pomóc :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam nadzieje że u mnie też zniknie :-) wiem na pewno że to nie opony bo zmieniłem na zimowe i jest dokładnie tak samo.
BTW.
Masz może instrukcje po PL do licznika FISa?
Zastanawiam się co znaczy wskazanie "zużycie powietrze" czy coś takiego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jajacek121 napisał/a:
Masz może instrukcje po PL do licznika FISa?
Zastanawiam się co znaczy wskazanie "zużycie powietrze" czy coś takiego

Jak założysz dedytowany temat i zarzucisz oryginałem, to ci przetłumaczę. Moja książka jest po niemiecku. O wskazaniu "zużycie powietrza" jeszcze nie słyszałam ;)
Jeżeli komunikat pojawia się przy mocniejszych skrętach kierownicą bądź też zaraz po odpaleniu zapłonu, to zapewne chodzi o czujnik zużycia klocków hamulcowych. Musisz doprecyzować.
Ach i BTW. - ja nadal jeżdżę na oryginalnych klockach O.O

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 3.141.47.163 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa