Car Audio » system bose audi a4
Odpowiedz do tematu
 system bose audi a4
Witam wszystkich :) mój problem polega na tym, ze w aucie mam zamontowany system bose. Początkowo myślałem, że mam po prostu nie podłączone tyle głośniki ale przy zakładaniu separatora antenowego dowiedziałem się, że głośniki działają i to bardzo ładnie (elektryk zamontował oryginale radio) Przeszukałem allegro i jest sporo modułów dzięki którym ominie się potrzebę oryginalnego radyjka. Tylko że są różne rodzaje np M002, M005, M010 itp. Który moduł waszym zdaniem powinienem kupić aby działało wszystko ok? Dodam, że nie posiadam oryginalnego subofera, przednie głośniki grają bez problemów a autko to AUDI A4 1.9 TDI 98r. Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość za moją zieloną wiedzę na ten temat :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: system bose audi a4
slejw napisał/a:
Witam wszystkich :) mój problem polega na tym, ze w aucie mam zamontowany system bose. Początkowo myślałem, że mam po prostu nie podłączone tyle głośniki ale przy zakładaniu separatora antenowego dowiedziałem się, że głośniki działają i to bardzo ładnie (elektryk zamontował oryginale radio) Przeszukałem allegro i jest sporo modułów dzięki którym ominie się potrzebę oryginalnego radyjka. Tylko że są różne rodzaje np M002, M005, M010 itp. Który moduł waszym zdaniem powinienem kupić aby działało wszystko ok? Dodam, że nie posiadam oryginalnego subofera, przednie głośniki grają bez problemów a autko to AUDI A4 1.9 TDI 98r. Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość za moją zieloną wiedzę na ten temat :)

Zacznijmy od tego jaki model radia chcesz zamontować. Druga sprawa, to sprawa podłączenia przednich głośników i systemu Bose. Jeżeli masz faktycznie system Bose, to skoro przednie głośniki zagrały, to i tylne powinny. Przy systemie Bose nie ma wtyki głośnikowej tak więc albo masz zwykły system pasywno-aktywny albo masz coś nie tak z podłączeniem przy systemie aktywnym Bose.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
radio mam już zamontowane pioniera deh 2200. Ten elektryk mi powiedział że mam ten system bose. Jak włożył oryginale radio to grało elegancko wszystko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli zagrały tylko przednie głośniki, to sądzę iż masz przednie głośniki pasywne, a to już nie jest Bose. Co do adapcji, to możesz kupić kupić nawet coś takiego http://allegro.pl/adapter...1588088631.html
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesteś pewien? na innych forach widziałem taką informacje, że jeśli głośniki w aucie są w przednich drzwiach i na tylnej półce to właśnie jest ten bose. Dobrze by było gdybyś był pewien bo lepiej dać 10zł za adapter niż 60 za moduł ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
slejw napisał/a:
jesteś pewien? na innych forach widziałem taką informacje, że jeśli głośniki w aucie są w przednich drzwiach i na tylnej półce to właśnie jest ten bose. Dobrze by było gdybyś był pewien bo lepiej dać 10zł za adapter niż 60 za moduł ;-)

Nie piszę rzeczy których nie jestem pewien. Nie wiem na których forach to wyczytałeś, ale to nie było raczej Audi forum. Audi miało kilka konfiguracji nagłośnienia. Instalacja Bose max wypas - przednie i tylne głośniki aktywne +aktywny subwoofer, nagłośnienie standardowe przednie głośniki pasywne i tylne aktywne + aktywny subwoofer (Blaupunkt, Nokia), tylko przednie głośniki bez tyłu oraz instalacja dla radia które nie było produkowane dla Audi + tylko z przednie głośniki. Tak więc jeżeli przednie głośniki masz pasywne (brązowa kostka z 4 przewodami) to nie możesz mieć Bose. Posiadasz standardowy sound system który równiez ładnie lata.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
slejw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie podłączenia tych kostek bo mam 2 czarną i brązową (chyba jak w każdym aucie) ale do tego 2 mniejsze żółtą i zieloną i dodatkowo czerwoną dużą z 2 kablami a mam taki sam problem jak autor tematu(wpinam kostki te 2 standardowe i grają mi głośniki z przodu w drzwiach a tylne cisza. A aukcja poszła w archiwum allegro nie mogę sprawdzić o jaki moduł chodzi adminowi z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mikaj napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie podłączenia tych kostek bo mam 2 czarną i brązową (chyba jak w każdym aucie) ale do tego 2 mniejsze żółtą i zieloną i dodatkowo czerwoną dużą z 2 kablami a mam taki sam problem jak autor tematu(wpinam kostki te 2 standardowe i grają mi głośniki z przodu w drzwiach a tylne cisza. A aukcja poszła w archiwum allegro nie mogę sprawdzić o jaki moduł chodzi adminowi z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy:)

Jakie radio chcesz podłączyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam.
Ja też mam chyba podobny problem. Padł mi procesor od głośności w radiu Chorus i chcę podłączyć radio Kenwood KDC-W4527, bo takie mam nieużywane (leży odłogiem). Dokupiłem na "znanym portalu aukcyjnym taki zestaw , ale moduł do uruchomienia tylnych głośników jest troszkę inny niż u mnie w aucie. Sprzedawca na razie milczy, a ja chciałbym już wiedzieć, czy problem jest łatwy do rozwiązania, czy mam może system Bose i nawet o tym nie wiem?
Dołaczam zdjęcie, zrobione telefonem-sorry, ale chyba coś widać.


Pozdrawiam Krzysztof

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bulas napisał/a:
Witam.
Ja też mam chyba podobny problem. Padł mi procesor od głośności w radiu Chorus i chcę podłączyć radio Kenwood KDC-W4527, bo takie mam nieużywane (leży odłogiem). Dokupiłem na "znanym portalu aukcyjnym taki zestaw , ale moduł do uruchomienia tylnych głośników jest troszkę inny niż u mnie w aucie. Sprzedawca na razie milczy, a ja chciałbym już wiedzieć, czy problem jest łatwy do rozwiązania, czy mam może system Bose i nawet o tym nie wiem?
Dołaczam zdjęcie, zrobione telefonem-sorry, ale chyba coś widać.


Pozdrawiam Krzysztof
w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką


Rozumiem, że jeżeli wepnę w tą czerwoną kostkę z adaptera tą żółto-zieloną to będzie wszystko OK? Niebieskiej u mnie nie ma i zmieniarki też (chyba), wszystko co było wpięte do radia widać na zdjęciu.

Pozdrawiam Krzysztof

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bulas napisał/a:
Pasiak napisał/a:
w te czerwoną kostkę z adaptera powinieneś wpiać tę zólto zieloną z auta, w ktorej brakuje niebieskiej cześci do sterowania zmieniarką


Rozumiem, że jeżeli wepnę w tą czerwoną kostkę z adaptera tą żółto-zieloną to będzie wszystko OK? Niebieskiej u mnie nie ma i zmieniarki też (chyba), wszystko co było wpięte do radia widać na zdjęciu.

Pozdrawiam Krzysztof
dobrze rozkminiasz :mrgreen: powinno wszystko działać

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hi.
No to dzięki za pozytywną wiadomość. Jutro rano zadziałam i sprawdzę.

[ Dodano: Pon 12 Lis, 2012 18:01 ]
Cześć.
No i sukces, ale nie do końca. Głośniki grają przód i tył, ale nie ma podtrzymania pamięci.
Po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i ponownym włączeniu radio startuje od nowa. O ile się nie mylę, za podtrzymanie pamięci odpowiada kabelek o kolorze pomarańczowym. W tym złączu ma on kolor brązowy i był niepodłączony. W tym zestawie ma on kolor pomarańczowy. Podłączyłem brązowy do pomarańczowego i wtedy zaczyna się sieczka po włączeniu świateł w aucie (dyskoteka na wyświetlaczu radia - telefon, zmiana pasm i coś jeszcze, już nie pamiętam). Po rozłączeniu tych kabelków wszystko wraca do normy (nie ma dyskoteki) i nie ma też podtrzymania pamięci. Trochę słabo te kolory kabelków w tych linkach widać, to napiszę: w tej czarnej kostce prądowej od strony auta(5 styków)
1a czarny
2a pomarańczowy
3a żółty
1b czerwony
2b niebieski
Od strony radia
1a czarny
2a brązowy niepodłączony, jak podłaczę to dyskoteka
3a żółty
1b czerwony
2b niebieski
Co robię źle?

"EDYTA"
No to jeszcze raz

To co zostało w aucie po wyjęciu oryginalnego radia

To co "wychodzi" z radia, złącze zakupione na aledrogo, brązowy kabelek oryginalnie nie zarobiony i nie podłączony, jak podłączę i włączę światła to w radiu robi się dyskoteka

Zestaw uruchumieniowy do spięcia tego wszystkiego żeby działało, no i prawie działa, nie ma tylko podtrzymania pamięci. Już widzę, że w kostce tej prądowej oryginalnej jest inny rozstaw styków niż w przejściówce i w radio, ale jak to teraz rozkminić?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.138.105.31 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa