Elektryka i elektronika » [A6 C4 2.8 V6 AVANT] podnośnik przedniej szyby
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4 2.8 V6 AVANT] podnośnik przedniej szyby
Witam
własnie dzsiaj moja Niunia znowu mnie zadziwiła :(
Wsiadlem do autka ruszyłem i chciałem sobie okienko uchylic a tu nic...... Prawa szyba działa natomiast w lewej po nacisnieciu przycisku słychac tylko takie ciche klik-klik ( pewnie silniczek wydaje takie odgłosy w drzwiach) Czy ktoś sotkał sie z czyms takim u siebie? I co to moze byc?
Pozdrawiam

PS dodam, że autko stoi pod chmurką :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A może to przycisk wyjmij podmień na chwilę inny i będziesz mieć odpowiedź. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja zawsze zaczynam od przeczyszczenia przełączników. Ale jesli słyszysz kliknięcia to być może to wina silniczka a nie przełącznika. Na Twoim miejscu zacząłbym jednak od sprawdzenia przełączników, może sie po prostu zakurzyły.
Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A6 C4 2.8 V6 AVANT] podnośnik przedniej szyby
wojtas255 napisał/a:
Witam
własnie dzsiaj moja Niunia znowu mnie zadziwiła :(
Wsiadlem do autka ruszyłem i chciałem sobie okienko uchylic a tu nic...... Prawa szyba działa natomiast w lewej po nacisnieciu przycisku słychac tylko takie ciche klik-klik ( pewnie silniczek wydaje takie odgłosy w drzwiach) Czy ktoś sotkał sie z czyms takim u siebie? I co to moze byc?
Pozdrawiam

PS dodam, że autko stoi pod chmurką :(

Do diagnozy przydałby się rok i miesiąc produkcji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
przełączniki sprawdzone - sa sprawne
rok: 97 ; miesiąc: ??????? model C4 silniczek 2.8 ACK

dzis pewnie rozbiore drzwi i zerkne co tam w srodku piszczy :)
Nie wiem czy dobrze myśle ale moż e to wina jakiegoś przekaźnika????? Tylko za bardezo nie wiem gdzie on umieszczony jest :( ((((

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas255 napisał/a:

Nie wiem czy dobrze myśle ale moż e to wina jakiegoś przekaźnika????? Tylko za bardezo nie wiem gdzie on umieszczony jest :( ((((

Więc zacznij od sprawdzenia napięcia na przewodzie czerwonym z zielonym paskiem. ;-)
Prawdopodobnie jest już przełamany i moduł szyby nie ma zasilania roboczego.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi napisałeś : "Więc zacznij od sprawdzenia napięcia na przewodzie czerwonym z zielonym paskiem." ;-) - ten przewodzik przy taj kostce co wchodzi w przycisk od sterowaniem szyba tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas255 napisał/a:
ten przewodzik przy taj kostce co wchodzi w przycisk od sterowaniem szyba tak?


Nie. Przewód ten idzie do silnika (modułu el. szyby) Musisz zdemontować tapicerkę i go znajdziesz. Odłącz wtyk od modułu i zmierz na nim napięcie. Powinno być na nim 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
wojtas255 napisał/a:
ten przewodzik przy taj kostce co wchodzi w przycisk od sterowaniem szyba tak?


Nie. Przewód ten idzie do silnika (modułu el. szyby) Musisz zdemontować tapicerkę i go znajdziesz. Odłącz wtyk od modułu i zmierz na nim napięcie. Powinno być na nim 12V.



odświezam temat
po Twoich poradach ADI wyjałem kostke ( w 2009 roku :) ) , poruszałem kabelkami w kostce 8 pinowej co wchodzi do silniczka i było ok do dzisiaj
dzis znow szyba odmówiła posłuszenstwa , rozebralem tapicerke i okazało sie , że z tej kostki wysunął sie wlasnie kabelek zielono-czerwony ze złamana wsuwką :( ((
i tu moje pytanie : kupowac nowa kostke z osmioma pinami i wszczepić ja w miejsce starej czy bawic sie w wymiane samego pinu ? numer VAG-owski tej kostki to : 3A0973734.

Z góry dziekuje za rade :)
pozdrawiam :0

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po co zaraz wymieniać całość ? Kup wsuwkę, zaciśnij ją na przewodzie i włóż w odpowiednie miejsca. Roboty na całe 10min.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.21.34.0 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa