Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 [a4 b6] Navigation plus audi
Witam kilka dni temu kupiłem navigacje plus do audi a4 , w samochodzie jest nagłośnienie bose i było radio audi symphony z zmieniarka 6cd , podłączyłem nawigacje , dodając dodatkowy prąd pod pin (safe) i podłączyłem antene GPS z końcówka SMB .

Nawigacja nie działa nie zmienia sie pozycja na mapie , w opcji sygnał GPS odebranych sygnałów 0 dlaczego ?

Nawigacja nie włącza sie wraz z włączeniem zapłonu . dlaczego ? gdzie co podłączyć ?

Czy ktoś moze dać mi schemat podłączenie tej navigacji ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Navigation plus audi a4 b6
mateusz506 napisał/a:

Nawigacja nie działa nie zmienia sie pozycja na mapie , w opcji sygnał GPS odebranych sygnałów 0 dlaczego ?

Nawigacja nie włącza sie wraz z włączeniem zapłonu . dlaczego ? gdzie co podłączyć ?

Czy ktoś moze dać mi schemat podłączenie tej navigacji ?

Navi nie widzi sygnału GPS - uszkodzona antena lub Navi. Do pełniej pracy Navi brakuje Ci przewodów w czarnej wtyczce. Prócz zasilania SAFE musisz dopiąć jeszcze podświetlanie oraz stacyjkę (86s) i sygnał z prędkościomierza GALA. Dodatkowo musisz dorobić wiązkę do 26 pinowego gniazda w Navi w którym znajduje się sygnał koła. Inaczej nie będzie płynnie zmieniać położenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki adi202 , czym masz moze jakis schemat podłączenia 26 pinowego gniazda ? z kąd podciągnoć to wszystko co potrzeba ? chodzi mi np o numer pinu w liczniku itp

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2012 22:15 ]
w miejscu gdzie w navi + jest wejscie gala , ja mam podłączony kabel o nazwie bose do czego on służy , gdzie go podłączyć teraz .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mateusz506 napisał/a:
dzieki adi202 , czym masz moze jakis schemat podłączenia 26 pinowego gniazda ? z kąd podciągnoć to wszystko co potrzeba ? chodzi mi np o numer pinu w liczniku itp

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2012 22:15 ]
w miejscu gdzie w navi + jest wejscie gala , ja mam podłączony kabel o nazwie bose do czego on służy , gdzie go podłączyć teraz .

Tego przewodu nie musisz podłączać. Przewód Bose potrzebny jest tylko dla Concerta i Symphony do trybu Bose. NaVi koduje sie na Bose. Schemat połaczeń masz opisany na deklu navi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 



to schemat jaki mam na navi , te oznaczenia to czarna magia dla mnie czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć co do czego ?

pod który pin co podłączyć i z kąd najepiej podciągnąć to wszystko ?

co i gdzie podłączyć zeby informacje wyswietlały sie na wyswietlaczy pomiedzy zegarami ?

Dziękuje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do wyświetlania info na FIS'ie potrzebujesz dodatkowy moduł w postaci Tunera TMC. Bez tego nie nie będzie działać wyświetlanie.
Teraz co możesz jedynie zrobić, to podpiąć się pozostałymi potrzebnymi przewodami - GALA, stacyjka i podświetlenie.
GALA (pin 1 czarnej wtyczki) podepnij do zegarów na pin 21 w zielonej wtyczce kolor przewodu biały z niebieskim paskiem. Stacyjka oznaczona jako S-Kont. (pin 4) podepnij pod stacyjkę pod klemę 86s czerwony przewód lub do zegarów na pin 22 w niebieskiej wtyczce również czerwony przewód. Podświetlenie (pin 6) podepnij do zegarów na pin 17 w zielonej wtyczce przewód koloru szary z niebieskim paskiem.
Sygnał GALA możesz użyć również jako sygnału z lewego koła i podpiąć zamiast sygnału z ABS do wtyczki 26 pinowej na pin5 oznaczony jako DFA_L. Pin 4 w 26pinowej wtyczce, to zapłon (klema 15) - podepnij do do stacyjki do grubego czarnego przewodu.
Po właściwym podpięciu według tego opisu powinno wszystko działać prócz wyświetlania na FIS.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, potrzebuje pomocy z podlaczeniem Navigation Plus A4 B6.Poprzednio miałem w aucie Concert II, podłaczylem nawigacje przy pomocy przejsciowki zakupionej, dorzuciłem podswietlenie, stacyjke, działaja, pozostaje mi GALA nie mam w zielonej wtyczce licznika na 21 pinie nic?, skad podpiac safe?. na wyswietlaczu licznika nie pojawia sie nic. wyskakuje mi komunikat:
RDS-TMC tuner:
Connection to RDS-TMC tuner is faulty or could not be established.
Zmieniarka podłaczylem działa.
Glosniki działaja mi tylne, po wejsciu w menu Volume setup> telephone jak najade i nacisne zaczyna grac przod i wydaje mi sie ze tyl.

Co musze zrobic zeby poogarniac te sprawy .
Z góry dziekuje za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bartek_454 napisał/a:
Witam, potrzebuje pomocy z podlaczeniem Navigation Plus A4 B6.Poprzednio miałem w aucie Concert II, podłaczylem nawigacje przy pomocy przejsciowki zakupionej, dorzuciłem podswietlenie, stacyjke, działaja, pozostaje mi GALA nie mam w zielonej wtyczce licznika na 21 pinie nic?, skad podpiac safe?. na wyswietlaczu licznika nie pojawia sie nic. wyskakuje mi komunikat:
RDS-TMC tuner:
Connection to RDS-TMC tuner is faulty or could not be established.
Zmieniarka podłaczylem działa.
Glosniki działaja mi tylne, po wejsciu w menu Volume setup> telephone jak najade i nacisne zaczyna grac przod i wydaje mi sie ze tyl.

Co musze zrobic zeby poogarniac te sprawy .
Z góry dziekuje za pomoc.

Do komunikacji z zegarami potrzebujesz Tuner TMC, SAFE zmostkuj z przewodem zasilającym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okej, czyli to zmostkuje Safe. , a Gala jest wogole potrzebna do funkcjonowania Navi. Jaki to tuner mam kupic bo tego jest masa... znalazlem cos takiego ?

Kod:

http://allegro.pl/tuner-tv-gps-navigacja-audi-a3-a4-a6-a8-8e0919895b-i3975417479.html


i rozumiem ze wtedy wyswietla mi sie np stacje fm na liczniku i CD?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie o taki tuner chodziło. Ten z aukcji to wersja U-bot, ale może będzie sprawny.
GALA jak i sygnał z koła jest potrzebny do dynamicznej pracy nawigacji. Bez tego sygnału pozycja na LCD będzie wyświetlana z opóźnieniem 300m.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no dobra czyli musze szukac tego TMC pod hasłem tuner Box mam rozumiec, a GALA skad podciagnac jezeli w zielonej wtyczce na w/w 21 pinie mam pustke?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Od 2003 sygnał GALA pobierany był z ABS, ale możesz spróbować podłączyć się do zegarów w to wolne miejsce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zakupiłem tuner TMC, z okablowaniem tj. przelotka antenowa "kabel", wtyczka czarna z 4 kabelkami i pojawia sie pytanie gdzie wpiac teraz te kabelki, co do czego i gdzie zeby fis zaswiecił. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób fotę tego okablowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 




Dzieki za pomoc.

[ Dodano: Nie 27 Kwi, 2014 10:58 ]
http://zapodaj.net/0d35a39f50139.jpg.html
http://zapodaj.net/9c30f9e9bc33a.jpg.html

dzieki za pomoc, poprawka bo nie wyswietla

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.145.60.149 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa