 |
|
RNS-D mechanizm wysuwania CD-ROM |
| Autor |
Wiadomość |
Decybell
Pan Inżynier


Model: A4 B6
Silnik: 3.0 ASN
Zasilanie: podtlenek propan-butanu
Nadwozie: sedan
Wiek: 42 Dołączył: 15 Gru 2016 Wszystkie posty: 14
     
Skąd: małopolska
|
Wysłany: Sob 14 Paź, 2017 13:52 RNS-D mechanizm wysuwania CD-ROM
|
|
|
W mojej navi szlag trafił mechanizm zasysania/wysuwania CD (nie ukrywam, że sam mu w tym nieco pomogłem )... Mam do wzięcia inną RNS-D, do której typ nie posiada kodu, tyle, że ta jest z A6 (za stosunkowo niewielką kasę dzięki temu).
Moje pytanie - waszym zdaniem da radę po prostu rozpiąć moją navi na pół i podmienić tylko górę z tej drugiej? Bo jak dobrze kojarzę to tam na górze jest właśnie napęd CD-ROM i niewiele więcej.... czy może jestem w błędzie i siedzi tam też jakaś elektronika, która może później mi stworzyć problem z kompatybilnością tych połówek? Dzięki z góry za zainteresowanie.
[P.S.] Pragnę przy okazji STANOWCZO OBALIĆ panujący tutaj i na innych forach audi mit, że rzekomo do tego, żeby nawigacja czytała płyty z mapami, to muszą one być nagrane bóg wie jak, czym i na czym... powiem Wam tak - nagrajcie znanym wszystkim profilem do clone'a na BYLE CZYM, tylko miejcie czystą soczewkę. Na dowód pokażę Wam, jaką płytę z mapą ja miałem cały czas w swojej...
nie wiem, czy to dobrze widać, ale w kilku miejscach nośnik jest zdrapany na wylot, a mimo tego nie zdarzyło się nigdy, żeby tej płyty moja navi nie przeczytała, albo żeby to długo trwało... |
_________________ Użył -eś/aś wyszukiwarki?
Upewnił -eś/aś się, że nikt wcześniej nie pytał o to samo?
Ok then, jak mogę Ci pomóc? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017 09:54
|
|
|
Odpowiedź jest krótka - mniej roboty będzie z przełożeniem samego mechanizmu. Pod warunkiem, że oba to DX. Non DX (starsza wersja) ma inny mechanizm.
Co do płyty, to żaden mit a fakt. Miejsca które są zadrapane nie są w ogóle zapisane. Mapa PL CZ ma około 300MB. Przyglądnij się pod kątem na zapis płyty.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Decybell
Pan Inżynier


Model: A4 B6
Silnik: 3.0 ASN
Zasilanie: podtlenek propan-butanu
Nadwozie: sedan
Wiek: 42 Dołączył: 15 Gru 2016 Wszystkie posty: 14
     
Skąd: małopolska
|
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017 17:34
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | mniej roboty będzie z przełożeniem samego mechanizmu. Pod warunkiem, że oba to DX. Non DX (starsza wersja) ma inny mechanizm. |
Dzięki Adi202, o taką odpowiedź mi dokładnie chodziło
| Adi202 napisał/a: | | Miejsca które są zadrapane nie są w ogóle zapisane |
Oj nie prawda Fakt - mapa zajmuje mniej niż połowę płyty, ale nie wszystkie rysy, w tym te na wylot widać na zdjęciu, chciałem złapać chociaż jedną wyraźnie, ale i tak oprócz niej widać wyraźnie jeszcze dziurkę, która jest już jest w nagranym obszarze, i jest tam też wiele innych... Co do nagrywania - moja nagrywarka (jakaś tam Toshiba zdaje się) nie potrafi mimo wyraźnych rozkazów z Clone'a i czegokolwiek innego nagrywać płyt CD-ROM wolniej niż około 10-11x, a słyszałem, że powinno być 1x najlepiej, a jak nagrasz szybciej niż 4x to nie ma prawa zadziałać... No i płyty esperanza , które leżały pewnie z 5 lat na słońcu w kiosku ruchu i kosztowały jakoś 0.5 złotego cebuliona to nie jest wysokiej jakości nośnik....
Nie sprzeczam się, poprostu u mnie to tak wygląda
[ Dodano: Wto 17 Paź, 2017 18:39 ]
Dasz radę na podstawie tego powiedzieć czy to DX czy non-DX?
|
_________________ Użył -eś/aś wyszukiwarki?
Upewnił -eś/aś się, że nikt wcześniej nie pytał o to samo?
Ok then, jak mogę Ci pomóc? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017 16:06
|
|
|
NA pierwszy rzut oka wygląda na DX. Jeżeli posiada dodatkowe gniazdo antenowe, to jest to DX. Dodatkowo mechanizm musi być identyczny. Zdemontuj górny dekiel i porównaj mechanizmy. Jezeli są identyczne to bierz się do roboty. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Granth

Model: A6
Silnik: 1.8T AWT
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: avant
Dołączył: 11 Paź 2012 Wszystkie posty: 91
     
Piwa: 1/5 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017 00:57
|
|
|
Jeśli chodzi o nagrywanie płyt do navi, to tutaj nie ma żadnej magii, wystarczy poczytać o zabezpieczeniu SAFEDISC i wszystko jasne. Inną sprawą jest to, że w czasach świetności tego zabezpieczenia nie wszystkie nagrywarki sobie z nim radziły, teraz radzi sobie wiekszość (a to nie znaczy, że wszystkie), a jeśli chodzi o nośnik, to możesz to wypalić nawet na płycie chodnikowej aby weszło do navi i ważne: nie była to płyta RW - na tym nie zadziała.
Pytanie poza konkursem: rns-d czyta płyty inne niż mapy z wbudowanego napędu? czy tylko ze zmieniarki? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017 09:00
|
|
|
| Granth napisał/a: |
Pytanie poza konkursem: rns-d czyta płyty inne niż mapy z wbudowanego napędu? czy tylko ze zmieniarki? |
Tylko mapy. Audio ze zmieniarki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |