Skrzynie automatyczne » V8 3.6 4HP24A uszkodzony lewarek zmiany biegów ?
Odpowiedz do tematu
 V8 3.6 4HP24A uszkodzony lewarek zmiany biegów ?
Witam, przyjechało do mnie auto po kradzieży, wyłamana stacyjka, stało 13 lat. Podejrzewam uszkodzenie lewarka lub skrzyni. Objawy mam następujące: Na wstecznym auto jedzie z pełna mocą, bez problemów. Na D 1,2 i 3 jedzie jak w trybie awaryjnym, nie ma mocy, nie zmienia, ogólnie masakra. Na wyświetlaczu już po włączeniu zapłonu wyświetlają się wszystkie literki i cyfry ale żadna się nie podświetla czerwonym prostokątem. czasami czerwony prostokąt pali się i gaśnie, przeskakuje po wszystkich literach w bardzo szybkim tempie. Czy możliwe jest, że złodzieje łamiąc stacyjkę walczyli tez z blokadą lewarka i coś połamali? Zmiana trybu pracy skrzyni pokrętłem w środkowym tunelu też nic nie daje. Auto nie było jeszcze diagnozowane VAGiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Diagnozę tak czy inaczej będziesz musiał zrobić. Sądzę, że problemem może być przełącznik funkcji przy skrzyni - zła pozycja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli to byłoby to, to wystarczy poprawnie naciągnąć linkę wybieraka czy tylko wymiana tego elementu? Już dzisiaj byłem pod autem i w momencie jak jest P to tą dźwigienkę jeszcze mogę poruszyć palcem, krótko mówiąc ma luz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ustaw we właściwej pozycji i po problemie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podpowiedz mi jak możesz jak to zrobić żebym się tam nie motał pół dnia. Nigdy nie grzebałem przy automatach ani ich osprzęcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przełącznik funkcyjny F125 ma swoje położenia tak jak lewarek zmiany biegów. Te położenia muszą się pokrywać. Sprawdź cięgno, prawdź lewarak czy w nim nie ma "buby" i jeżeli wszystko będzie OK, to ustaw przełącznik w tej pozycji aby P z lewarka pokrywało się z pozycją P przełacznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jutro będę walczył jak będzie czas. Napiszę co i jak wyszło. Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepiej gdybyś podłączył się do OBD jakąś maszyną. Byłoby prościej i szybciej.

Wystawiono 1 piw(a):
stanis91
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spoko, mam laptop i jakiś kabel do swojej 4.2, jak znajdę gdzieś głęboko ukryte przejściówki na kkl to spróbuję podpiąć. Jak dam radę ;)

[ Dodano: Pią 14 Lut, 2014 18:49 ]
Nie mogłem się połączyć ze skrzynią. Przyczynę znalazłem w skrzynce bezpieczników-spalony bezpiecznik skrzyni, po wymianie wszystkie problemy ustały, skrzynia pracuje perfekcyjnie. Dzięki za poświęcony czas, pzdr!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.216.190.167 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa