Pozostałe tematy » [A4 98'] centralny zamek nie dziala
Odpowiedz do tematu
 
z centralka problem straszelny... m,usze dorwac gdzies inna zeby sprawdzic. chyba poprostu siedzi. co do immo to wydarlem wszytsko kabel na wierzch i centralke od immo.... w srodku centralka wglada jak nowa, ale dla pewnosci poprawilem luty widoczne. na dodatek zekranowalem calyyyyyyy kabel od pierscienia immo do centralki i unieruchomilem poxiliną (tak ze jej nei widac oczywiscie) caly pierscien, poniewaz mial tendencje to drgania, takiego delikatnego luznego ruszania sie. i lipton... jak bylo tak jest. jedyne wyjscie ktoro przychodzi mi do glowy to kupic z metr nowego kabla z ekranem i zamienic, moze tamten gdzies w srodku jest przerwany i czasem nie styka czy cos... jzu nei wiem... w co z takim ekranem jak jest np na kablach od pada do playstation, taki walec na kablu, gdyby cos takiego zastosowac? nie wiem, tak tylko pytam bo zauwazylem ze tez jest to jakis sposob ekranowania, ale nei wiem czy w tym przypadku daloby to cos. bo jzu naprawde wkurza mnie ten immo, nawet bylbym sklonny go wylaczyc, szkoda ze moj interfejs kkl tego nei zrobi :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardziej prawdopodobna jest antena lub wyrobiona stacyjka. Spróbuj docisnąć mocniej kluczyk w stacyjce i załącz zapłon.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
antena w sensie tego pierscienia od immo? dzisiaj to juz tragedia bo nei moglem auta odpalic z 5 minut... prubowalem przekrecac stacyjke multum razy.... no masakra odkad zalozylem to sreberko to jescze bardziej sie powalilo :/ brak sil mnie ogarnal

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogrex napisał/a:
antena w sensie tego pierscienia od immo? dzisiaj to juz tragedia bo nei moglem auta odpalic z 5 minut... prubowalem przekrecac stacyjke multum razy.... no masakra odkad zalozylem to sreberko to jescze bardziej sie powalilo :/ brak sil mnie ogarnal

Dokładnie. Ten pierścień wokół stacyjki to jest antena immobilizera.
Jeżeli stacyjka nie miała luzów czyli kluczyka nie można było cofnąć w pozycji zapłon zawsze pomagało przelutowanie immo i naciągnięcie izolacji na przewodzie antenowym - żadnych sreberek wokoło przewodów bo zbierają śmieci do sygnału anteny.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no wiec tak, pompka sprawdzana w innym aucie i dziala, pompuje powietrze w ogole sie zalacza, u mnie sprawdzane dwie inne i rowniez zero odzewu. bezpieczniki dobre, wszystkie kostki co sa na slupku kolo ciegna do otwierania klapy przeczyscilem.... i centralny nie dziala, vag nei moze sie z nim polaczyc. 12V na wtyczce przy pompce z dwoma kablami jest, wiec tak jakby nie bylo sygnalu do uruchowmienia pompki na drugiej wtyczce co ma tak troche wiecej kabli... po przekreceniu zamka w drzwiach kierowcy dziala komfort domykania szyberdachu, , ale nei wiem czy do uruchamiania centralnego zamka jest ten sam mikro wlacznik co do komfortu szyberdachu.... jak jest inny to moze cos z nim, albo juz nie wiem.......

z immo problem jak byl tak jest, raz dziala, raz nie - jak mu sie chce, ale w wiekszosci nei dziala i tylko sie wkur.... bo odpala i gasnie a kntrolka caly czas mruga, raz na 10 razy uda mi sie go odpalic, bo raz na 10 razy kontrolka gasnie calkiem. vag pokazuje sygnal za maly na immo a na silniku ze sterownik zablokowany przez immo. jeden typ mowil mi ze calkiem usunie immo z komputera za 200zl, to po 3 godzinach mi powiedzial ze sie eni da bo za stare auto i trzeba emulator immobilisera zamontowac w nim tez za 200 zl. inny magik mi powiedzial ze 300zl sam emulator i 100 montaz. no kur..

chlopaki pomozcie bo puszcze to auto z mostu. juz nikt mi w zyciu nei powie ze audi to nie zawodne auto!!! moj ojciec handluje samochodami i mialem jzu rozne marki i typy i bardziej problemowego auta nie widzialem!!! a w niedziele na dodatek padl mi alternator tak nagle, jade patrze a tu nei ma ladowania. gosc powiedzial ze uklad ladujacy tu gdzie sa diody i ze takiego uzywanego nie kupie i ze diod sie nei wymienia? (regulator napiecia sprawdzony i dzialal) tylko caly alternator na szrocie, i tak tez wczoraj zrobilem kupilem i wymienielem alternator od nowszej za 200zl bo mial sprzegielko, moj byl bez ale takiego nei mial, bylby tanszy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogrex,
największym problemem naszych aut to jego poprzedni właściciel/właściciele.
autko nie nowe a jak było używane i utrzymywane, tego nikt Tobie nie powie.
można zacząć wycinać, zmieniać i oszukiwać układy elektroniczne,,,potem sprzedać i kółko się zamyka.

można się uzbroić w cierpliwość, zasięgnąć wiedzę i naprawić jak się należy samemu, albo dasz komuś kto się NAPRAWDĘ na tym zna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogrex napisał/a:
juz nikt mi w zyciu nei powie ze audi to nie zawodne auto!!!
jest dokładnie tak jak napisał jimy jak kto dba tak kto ma! W Twoim przypadku trafiłes na niunie po jakims kasztanie :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pompka:
Sprawdziłeś ciągłość przewodów sterowania od zamka aż po pompkę? Otwieraniem i zamykaniem steruje tylko jeden przewód na jedną stronę auta. Kolor zielony z niebieskim paskiem, to drzwi kierowcy a żółty z niebieskim paskiem to drzwi pasażera. Sprawdź również czy ktoś przed Tobą nie próbował naprawiać pompki i nie pozamieniał pinologii we wtyku A

1 czarny z niebieskim paskiem stacyjka
2 czerwony stacyjka
3 szary z białym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika
4 niebieski z czerwonym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika
5 zielony z niebieskim paskiem sterowanie drzwi kierowcy
6 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny
7 czerwony zwora do pinu 9
10 brązowy z białym paskiem krańcówki drzwi
11 żółty z niebieskim paskiem sterowanie drzwi pasażera
12 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny
Druga wtyczka zasilająca
1 12V
3 masa

Zmierz napięcie na pinie nr 5. Powinieneś mieć 12V lub masę w zależności od pozycji zamka. Jeżeli pompka działa w innym samochodzie, zasilania sa na miejscu, siłowniki w drzwiach mają również są zasilane to jedynym rozwiązaniem problemu będzie przerwa na przewodach sterujących. Pomijam fantastyczne pomysły poprzedniego właściciela, bo tutaj już tylko Tarot pomoże. Vagiem nie połączysz się z tą pompką, bo nie posiada linii diagnostycznej.

Immobilizer:
Wyłączenie immo w Twoim sterowniku jest jak najbardziej możliwe choć dla mnie nie jest to usunięcie problemu a szukanie półśrodka na jego rozwiązanie. Emulator zakłada się głównie do sterowników benzynowych. W sterownikach EDC nie ma takiej potrzeby bo można je przeprogramować na stole. Jaki masz numer ETKa tego sterownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam
posiadam Audi A4 avant w ktorym standardowo chyba wysiada centralny moim problemem byla pompka (rozlecial się środek) zakupiłem pompkę uzywaną wraz z "wirniczkiem" (stary silniczek chodzil bylo go slychac) po przekręceniu kluczyka w stacyjce slychac nowa pompkę otwierają się drzwi kierowcy, klapka wlewu paliwa i mogę otworzyć bagażnik tak samo pilot centralnego z kluczyka otwiera drzwi kierowcy klapkę paliwa i bagażnik ale 3 pozostałe drzwi niestety się nie otwierają nie wiem co moe być tego przyczyną bo pompka pompuje zaznacze ze zarowno otwiera jak i zamyka drzwi kierowcy klapke paliwa a reszta nic ani drgnie. Co moze być przyczyna czy wychodzi jakies osobne zasilanie (rurka powietrzna do 3 pozostałych drzwi (tylne i pasażera). moja pompka ma 3 gniazdka i 2 wyjscia na rurki jedno jest troszeczke mniejsze tn mniejsza średnica. Zaznacze ze od poczatku czyli od zakupu alta centralny nie dzialal.
pozdrawiam i z gory dziekuję za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy jak sam dmuchniesz w przewody to drzwi się zamykają?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
niestety podczas dmuchania w wezyk otwiera się tylko klapka wlewu paliwa a reszta drzwi ani drgnie nawet drzwi kierowcy ktore otwieraja się za pomocą pilota. Drzwi ktore się nie otwierają oczywiście sprawdziłem takze czy się nie zamykają czyli otwozylem wszystkie recznie kamkami od srodka po czym zamykalem pilotem drzwi i zamknelo tylko drzwi kierowcy i klapke wlewu. Pompka dosyc dlugo pompuje powietrze nawet jak otwoza sie drzwi kierowcy to ona chodzi jeszcze jakies 10 sekund zanim się wylączy. czy moze gdzies jest jakis rodzielacz powietrza ktory się zatkal i powietrze dochodzi tylko do tych jednych drzwi czy jakos bo podczas dmuchania wdmuchne troszeczke powietrza otworzy się klapka wlewu paliwa i dalej nie jestem w stanie wdmuchnac powietrza (chyba za slabe płuca )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Proponuję zdemontować tylna kanapę oraz część wykładziny i sprawdzić wężyki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok w sobote postaram sie rozebrac czesciowo tapicerke i sprawdze. Zastanawiam się tak czy jesli by był gdzies "urwany, spadniety" wezyk z tloczka czy nie uciekalo by tamtedy tyle powietrza ze pozostałe drzwi by się nie otwarły?? tzn cisnienie ktore wytwaza pompka bylo by za slabe zeby otwierac inne drzwi.
z gory dzieki za pomoc dotychczasowa i ewentualnie przyszłą

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie napisałeś czy przed wymianą pompki był również ten problem i jak długo posiadasz A4. Może kupiłeś ten samochód z usterką. Pisze to, ponieważ ludzie mają bardzo rozwiniętą fantazję. Przewody od pozostałych drzwi mogą być zaślepione.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam
ponownie po długim czasie wiec problem rozwiązany mianowicie okazało się ze wcześniejszy właściciel coś sam próbował robić bo jedna końcówka na samym końcu została czymś zatkana (gumka która znajduje się przy zamku i odpowiedzialna jest za przenoszenie sily "cisnienia" na mechaniczną była pęknięta więc został wezyk przez niego zatkany zeby cisnienie nie uciakalo) a 2 drzwi miały właśnie ten sam problem gumka w niebieskiej obudowie była pęknieta i uciekalo cisnienie. Co dziwne drzwi kierowcy sie otwierały z pilota a pasazera zaczęły jak wymieniłem wadliwe gumki i juz dziala jak ta lala :) , cena za gumki a tak dokładniej za całe zamki bo nie da sie tylko tego kupic to śmieszne 10zł za sztuke więc 20zł i po problemie.

Mam jeszcze jeden problem więc juz napiszę w tym temacie bo takze z tego co wiem odpowiedzialna jest za to pompka a tak dokłedniej sterwonik w pompce. Mianowicie jak pilotem czy kluczykiem (niezależnie) otwieram drzwi powinno w środku zapalić się światełko w podsufitce ale nie zapala się :( . Mogę włączyć światełko przełącznikiem ręcznie i prąd dociera świeci się, świeci się także po otwarciu drzwi światełko w drzwiach oraz światełko na nogi kierowcy, ale w podsufitce nie.
Co mogę na to poradzić który kabelek od pompki odpowiada za puszczanie sygnału do lampki (wiem ze powinno sie stopniowo zapalac po otwarciu pilotem drzwi i za pomknięciu stopniowo wygaszać) moja pompka ma 3 gniazda oznaczenie pompki

8D0 862 257

na końcu z tego co pamiętam jest literka C gdzie mam szukać usterki ? gdybym wiedział który kabel odpowiedzialny jest za wyjscie sygnału do zarówki w podsufitce zaczynał bym od pompki czy ona daje napięcie ale tego nie wiem :( .

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc jednocześnie prosząc o kolejne podpowiedzi

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.117.102.6 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa