Car Audio » [80 B4]Prośba o schemat instalacji do kostki iso
Odpowiedz do tematu
 
Separator nie jest ci potrzebny. Tłumi dodatkowo sygnał. Odnośnie połączeń zasilania, to powróciłbym do oryginału.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bez tego separatora nie podepnę wtyczki z instalacji samochodu do radia, dlatego go dokupiłam, tam wtyczka z instalacji nie pasuje do radia, ISO-DIN czy DIN-ISO jak pamietam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To kup sobie adapter antenowy za 3zł Din -> ISO.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
poglądowe zdjęcie, taki tył ma mój kenwood jesli o te antenę chodzi


OK, czyli zmienie ten separator n a to co piszesz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://multisort.pl/u/f/e...x_CAR-RAD10.jpg

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znalazłam taki opis oryginalnej wiązki z instalacji samochodu:

Pamięc 12 V - + 12v, w org wiazce, przewod czerwony, czerwono-niebieski
Podswietlenie (prąd przy zapalonych swiatłach) - regulacja podswietlenia, przewod szaro-niebieski - do fabrycznego radia
Ground - - masa, przewod brazowy
Wzmacniacz antenowy/el. antena, przewod bialy
Power 12 V - + 12v, w org wiazce, przewod czerwony, czerwono-niebieski

OK? i dwa przewody w tym samym kolorze? to skąd b ede wiedziała, który jest który :P bo ja sie domyslam, ze to są te które powinny byc w kostce w miejscach 4 i 7 (z tej ryciny co dałes mi strone wczesniej)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gruby czerwony z niebieskim paskiem to stałe zasilanie. Cienki czerwony to stacyjka.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki wielkie, to już teraz będe wiedziała jak to pozbierać, zastanawia mnie tylko taka rzecz, po co ktoś odcinał oryginalną wiązkę i prowadził grubymi kablami bezpośrednio z aku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kiedyś była taka moda na dodatkowe zasilanie. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogarnęlam :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pogratulować kolejnego doświadczenia. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kupiłam sobie w castoramie nawet na tę okazję porzadny miernik, kable, koszulki termozaciskowe, paski zaciskowe a jako ciekawostkę napisze, ze nie znalazłam jednego kabla, tego, który podaje prad ze stacyjki, w wiazce jest czerwono-niebieski - akumulator, biały 9wzmacniacz ant.) brązowy masa i niebieski - podswietlenie (on daje prąd jak sa włączone światła) - czy to mozliwe, ze tego stacyjkowego w ogóle nie ma w moim aucie? auto ma wymienioną stacyjkę, moze to mieć wpływ?

co do reszty zostawiłam jednak podpięcie z akumulatora, kable są grube grubsze niż fabryczne, na masie jest bezpiecznik, jest to teraz tylko zrobione porzadnie, bez zadnych pęków, a nie potrzebna doczepka z tej instalacji przed kostką - kabel do wzmacniacza,. który wisiał ucięty usunełam, kable z oryginalnej wiązki z których teraz nie korzystam, tez są zaizolowane i podwieszone... moze tuba będzie (chodzi mi po głowie, taka z wbudowanym wzmacniaczem) ;-) to się dodatkowe zasilanie przyda - jak szalec to szaleć ;P t ę tubę będę chciała zrobić tak, zeby ona nie grała zawsze, tylko wtedy kiedy ją włącze z kokpitu - chyba się tak da

a na teraz pozostaje mi jeszcze rozebranie prawych tylnych drzwi pasazera i zaglądnięcie w ten głośnik, czemu on nie gra - lub ewentualna wymiana głośników w drzwiach tylnych, bądz tego jednego jak okaze się uszkodzony na orginał

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wszystkie B4ki miały podpięte radio do stacyjki, ale możesz sobie ten przewód podpiąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, ja sie jeszcze nad jedną rzeczą zastanawiam, mam w drzwiach tylnych aktywne glosniki, lewy gra, prawy nie i zanim będe te drzwi pruła, moze to aktywne podłaczenie nie jest gdzieś podpięte i on dlatego nie gra, a lewy gra, bo jest podłączony insczej (wlewych drzwiach było grzebane, bo mam je malowane, wiec tym samym ktos rozbierał i mógł ten głosnik podłaczyc nieaktywnie, tak normalnie, a prawe nie ruszane, wiec jest ta oryginalna instalacja)

a z tej wiazki oryginalnej w aucie wychodzą dwa cienkie biłae kabelki i one są ze sobą razem złaczone - nie ma na nich prądu, ani zapłonie, ani w jakichkolwiek kombinacjach - są razem złączone, zaślepione i nie podpięte nigdzie, moze to jest to od głośników a nie wzmacniacz antenowy? a na przykład wzmacniacza antenowego nie mam po kablu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
te białe


a tak ogólny widok jak teraz jest



prawy głośnik w tylnych drzwiach nie gra dalej, lewy gra, boczek zdejmę na następny raz, dodam jeszcze tylko, ze duza szansa jest, ze ten prawy głośnik tylny jest walnięty - on siedzi w drzwiach sztywno ale jak kupowałam auto, nie było na nim maskownicy i nigdy u mnie nie zagrał

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.15.27.232 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa