Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » 1.8T AUM śluz smok i te sprawy
Odpowiedz do tematu
 1.8T AUM śluz smok i te sprawy
Koleżanki, Koledzy, drodzy Państwo :)
Naczytałem się dziś że podobnoż w 1.8T jest ogólnie fabryczny problem ze smokiem i ze śluzem który (jeśli jest go za wiele) potrafi w znacznym stopniu zagrozić naszym motorom. Zatem. Wyczytałem w którymś wątku u nas że Liqui Moly Engine Flusch to ciekawa alternatywa dla czyszczenia fizycznego. Pytanie moje brzmi czy ktoś z Was może słyszał lub używał Engine Flush PRO TEC 375ML - wychodzi drożej i nie wiem czy jest lepszy i warto kupić to czy LM brać bo sprawdzony? Co prawda mój silnik nie daje mi znać w jakikolwiek sposób że ma kłopot ze smarowidłem ale uważam że o takie rzeczy dbać się powinno jak by zawczasu a nie jak już coś trąbi na FISie. Wolę kilka razy z rzędu zrobić czyszczenie a później będę robił co drugi lub co trzeci raz jak już wszystko się odczyści.
I jeszcze jedno - jak ta metoda ma się do czyszczenia tego co pod osłoną klawiatury. Tam ciśnienie chyba jest dość małe, jeśli myślę dobrze. Czy ktoś może sprawdzał efekt po czyszczeniu jak wygląda klawiatura? Ciekawi mnie to bo rozważam co robić czy rozbebeszać wszystko czy zapobiegawczo lać któryś z tych preparatów bo preparat wygodniejszy oczywiście jest tylko chcę mieć pewność że będzie to profesjonalnie wykonane :) Jeśli efekt taki osiągnę preparatem to super by było tylko wiadomo jak to jest z reklamami więc wolę zapytać Was.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Flush służy do oczyszczenia z nagaru kanałów olejowych i pozostałych miejsc gdzie ma dostęp. Flush nie wyczyści odmy, bo tam nie ma dostępu. Klawiatura wygląda identycznie przed i po zabiegu - ścianki dekli i głowicy mają odcień pomarańczowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli żeby nie spotkała mnie awaria nie wystarczy LM? I tak będę musiał zrzucać miskę aby wyczyścić smok i ściągać dekiel aby wyczyścić klawiaturę? Chciał bym żeby było dobrze. A nie za bardzo mam wyobrażenie jak to działa więc dopytuję :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miski nie ściągałem po takim zabiegu, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak wygląda to "namacalnie", ale z pewnością musiało wypłukać ponieważ takiego syfu jeszcze nie widziałem przy zmianie oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hmm do wymiany mam jeszcze około 9000 km bo wymieniałem w tamtym tygodniu ale przy następnej wymianie oleju doleję LM i zobaczę co poleci. I będę lał aż będzie czysto całkiem. A z ciekawości ściągnięcie miski u mnie wiąże się z jakimiś dodatkowymi zabiegami czy wystarczy odkręcić kilka śrub i zwala się sama? Bo może gdyby nie było ta za trudne to bym wypłukał i po akcji zrobił tu w temacie foto i zobaczyli byśmy co z tego wyjdzie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jestem pewien, ale demontaż miski nie będzie taki prosty. Musisz sprawdzić czy nie będzie przeszkadzać belka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha, kuknę przy okazji. Ciekawi mnie co poleci. A w tym tygodniu użyję ceramizera. Czytałem gorący topic o tym :) oglądałem na youtube filmy o tym i decyduję się spróbować. Nie zaszkodzi a może utrwali silnik. Pomóc nie pomoże bo nie mam żadnych kłopotów z motorem ale powłoka o której czytałem będzie myślę korzystna na przyszłość :) Zdam relacje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
syf z miski także zniknie bo ja z ciekawości zrzuciłem,żeby sprawdzić działanie flusha (takie zboczenie zawodowe :mrgreen: )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli smok też będzie wyczyszczony czy to już osobny temat?
A dekla nad klawiaturą nie ściągałeś? :mrgreen:
Adi mówi że tutaj nie mam co się spodziewać wyczyszczenia. Więc dekiel będzie trzeba ściągnąć chyba.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie cieknie spod dekla, to go nie ruszaj. Nie ma potrzeby czyścić tego do błysku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie cieknie. Czyli to co Flush udrożni to wystarczy.
Bardzo mnie to cieszy. Jedyne co to nie wiem dokładnie jak idzie ten osławiony smok i nie wiem czy to co Pasiak napisał że miska też jest po tym wyczyszczona to oznacza że smok też czy wręcz przeciwnie.

PS Adi napisałeś w jednym z postów "odma". Smok i odma to to samo?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
smok to jest to co pije olej z miski olejowej czyli sie znajduje w misce czyli tez bedzie czyste a oddma to odpowietrznik skrzyni korbowej montowana na zewnatrz silnika ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie zawsze mi się zdawało że odma to gdzieś na zewnątrz bo lata temu jak miałem VW Polo FOX (to były czasy) to coś z tą odmą tam mechanik grzebał ale już nie pamiętam co.
Nie wiedziałem też jaką dokładnie pełni funkcję - więc dzięki za objaśnienie.
Skoro odpowietrza to na zdrowy chłopski rozum gdyby była zapowietrzona to olej nie będzie krążył czy tak? Bo powstanie taka poduszka powietrzna w silniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli odma nie bedzie otpowietrzac czyli bedzie zapchana to beda sie robic przecieki na uszczelkach czyli wycieki silnik bedzie bral olej i kopcil i zima potrawi ja rozerwac bo jak jest zapchana to wtedy potrafi zamarznac i ja rozwala ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak - racja. Muszę się upewnić zatem w jakim jest stanie w środku. Myślę że to nie będzie operacja trudna. Czy możesz podesłać mi z jakiegoś mądrego programu info którędy w moim silniku przebiega odma?
I jeszcze jedno Kolego:
wyczyszczenie odmy mogę zrealizować tak że ściągnę i wybełtam w pojemniku z benzyną ekstrakcyjną czy jakoś inaczej się to robi?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 3.140.198.173 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa