Elementy silnika » [100-2.0 16V ACE] ustawienie przepływomierza
Odpowiedz do tematu
 [100-2.0 16V ACE] ustawienie przepływomierza
Jakie szczeliny ustawić na talerzu przepływomierza (dookoła) wygląda na to że u góry musi być większa żeby talerz swobodnie się podnosił, sądzę także że powinienem podnieść go trochę do góry wtedy szczeliny ze wszystkich stron (w dolnej pozycji talerza) by się wyrównały. Nie wiem czy dobrze to opisałem :-P Proszę o jakieś rady może wy już wcześniej to regulowaliście.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak chcesz to ustawić i dlaczego ?? :bicze:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyszczenie było a poza tym obcierał talerzyk z jednej strony. Talerzyk po środku trzyma śrubka na 10 kluczyk na której są luzy że można talerzyk przesuwać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrób zdjęcie. Nie wiem czy mówimy o tym samym. Talerza się w zasadzie nie reguluje. Powinien domykać szczelnie i równomiernie.
miałes wystrał gazu??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
zrób zdjęcie. Nie wiem czy mówimy o tym samym. Talerza się w zasadzie nie reguluje. Powinien domykać szczelnie i równomiernie.
miałes wystrał gazu??

Talerza się nie reguluje, ale reguluje się wysokość ramienia. Na końcówce ramienia od spodu jest sworzeń który służy jako podpora ramienia. Jeżeli sworzeń się schowa do środka, to automatycznie ramie opada o ten 1- 2mm. Jeżeli więc położenie talerza (szalki) znajduje się poniżej wytycznych które znajdują się na szalce, to trzeba na początek odkręcić przepływomierz i wyciągnąć z 1 do 2mm sworzeń z końcówki ramienia przepływki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
talerz powynien być na poziomie początku stożka lub 0,5mm poniżej tego miejsca. Lekki opór talerza na początku nie wolno mylić z oporem tłoczka w rożdzielaczu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://images39.fotosik.p...5d0d9861med.jpg Wygląda to tak tylko mój nie jest pogięty na tej śrubce po środku są luzy że talerzyk można dowolnie przesuwać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cukier napisał/a:
tylko mój nie jest pogięty

Jeżeli jest to zdjęcie Twojego przepływomierza, to nie byłbym tak do końca pewny. Pogięty to mało powiedziane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cukier napisał/a:
http://images39.fotosik.pl/1280/8b2ab39f5d0d9861med.jpg Wygląda to tak tylko mój nie jest pogięty na tej śrubce po środku są luzy że talerzyk można dowolnie przesuwać.


Jeżeli nie miałeś nigdy problemy z KJ to teraz się dla ciebie pewnie zaczęły. Chyba że znajdziesz kogoś kto będzie umiał to dla ciebie wyregulować albo będziesz miał od groma szczęścia. Tak na marginesie to te układy baaaaardzo nie lubią LPG.

Kup druga nierytą przepływkę. Jeżeli coś źle ustawisz i będziesz miał strzała to i tak bedziesz musiał szukać drugą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Chyba że znajdziesz kogoś kto będzie umiał to dla ciebie wyregulować

Regulacja Kjeta nie jest aż taka trudna do wykonania - warunek wszystko sprawne. Jeszcze coś na temat regulacji - a tam nic trudnego. W moim Audi robię to co 10min. :wysmiewacz: Teraz na serio jeżeli wszystko będzie w dobrym stanie, to wystarczy dobry Voltomierz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
to wystarczy dobry Voltomierz


i wiedza :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
to wystarczy dobry Voltomierz


i wiedza :D

O tym już nie wspomnę. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.144.36.141 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa