Klimatyzacja » !!! Awaria Audi Elemelka !!!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 !!! Awaria Audi Elemelka !!!
Witajcie. :-/

Wstałem rano odśnieżyłem auto i myslę sobie: Odpali...

Zimno jak cholera jest . Ale auto odpaliło od strzału. Ucieszyłem się.

Miałem, dziś nieprzyjemną przygodę w drodze do pracy
(spoko żyję cały zdrowy, ale wkurwiony)

Jadąc do pracy zerkałem co chwila na wskaźniki, wiecie jakie pisać nie muszę.

Nagle temperatura doszła do 90 i po jakimś czasie podskoczyła jak nigdy...110 i rośnie...
- WTF myślę sobie, płyn mam, wszystko gra. Ale ostrożności nigdy za wiele. Wyłączyłem silnik, podniosłem maskę (w aucie, nie swoją)

Widzę, płyn jest, ale kapie ze zbiorniczka. No to powoli jadę dalej. Gaz i neutralny, żeby oszczędzać silnik. Będąc już przy pracy,szczęśliwy, że dojechałem cały...
Nagle !!! Jak nie pi***olnie !!!! Kupa pary w środku auta. gówno widzę... aw droga mi skręca !!! Otwieram drzwi dre, się do ochrony na parkingu: Otwieraj szlaban !!! Dojechałem...
Najpierw zacząłem wytrząsać resztki strachu z majtek. Później na spokojnie zadzwoniłem do mechanika. Powiedziałem co i jak się stało.

Oblookałem, też co mogłem więc tak z moich obserwacji:

- Wody w zbiorniczku wyrównawczym nie było. - pusto po 2 h staniu na parkingu
- Węże delikatnie mokre - parowało po wystrzale
- żadnych plam na śniegu - biały był więc może jakiś wąż puścił
- w aucie było ciepło jak jechałem ( może nagrzewnicę szlag trafił )
- może coś z tyłu silnika, bo pary było pełno w aucie w środku jak to strzeliło

i tutaj moje pytanie:

Co obstawiacie, jakiś wąż pierdyknął, czy może uszczelka pod głowicą....(tego się sam obawiam), ale Niech się wypowie kto się z tym spotkał. Może przesadzam. ale człowiek zawsze myśli o najgorszym. No chyba, że termostat nawalił bo nie włączył wentylatorów ( ale mu dam bobu) Wymienię go i po problemie.
Przy okazji jak by było to robione, wymienię się cały rozrząd w Audi ( po co dwa razy to samo ma mechanik robić jak, może raz)

Wiem, że na odległość ciężko zdiagnozować, ale zawsze coś....

Jakieś pomysły pasjonaci? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: !!! Awaria Audi Elemelka !!!
elmek13 napisał/a:


Co obstawiacie, jakiś wąż pierdyknął, czy może uszczelka pod głowicą....(tego się sam obawiam), ale Niech się wypowie kto się z tym spotkał. Może przesadzam. ale człowiek zawsze myśli o najgorszym. No chyba, że termostat nawalił bo nie włączył wentylatorów ( ale mu dam bobu) Wymienię go i po problemie.
Przy okazji jak by było to robione, wymienię się cały rozrząd w Audi ( po co dwa razy to samo ma mechanik robić jak, może raz)

Wiem, że na odległość ciężko zdiagnozować, ale zawsze coś....

Jakieś pomysły pasjonaci? :roll:

Miałem "prawie " identyczną sytuację w moim Golfie z tym, że całe ciśnienie wybiło płyn przez zabezpieczenie w korku zbiornika wyrównawczego. Powodem był zbyt rozcieńczony płyn który przymarzł w układzie. Na szczęście skończyło się na dolaniu koncentratu. Zapora dymna zrobiła mi się dokładnie jak zatrzymałem się na czerwonym świetle. Ale było widowisko. :wysmiewacz:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
elmek13 napisał/a:
czy może uszczelka pod głowicą
uszczelkę bym wykluczył, termostat nie włącza wentylatorów, tylko czujnik, który jest w chłodnicy. Jeśli faktycznie wentylatory się nie włączyły, to wszystko wskazuje na awarię tego czujnika, w efekcie ciśnienie w układzie chłodzenia coś rozsadziło, myślę,że szlak trafił nagrzewnice lub któryś z przewodów który znajduje się przy niej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak jak adi pisze ja obstawiam przymarznięty układ chłodzenia no i pierdykło teraz zobacz co się uszkodziło patrz na węże

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasjonaci !!! Mam winnego !!! Nawet go wyciągnąłem nogami do przodu, pomimo, że się ciężko zapierał o węzę gumowe. To ten zdrajca chlipał mi wodę przez ostatnie miesiące. Przez niego miałem obawy, że może uszczelka i inne.

Ale od początku. Ryzyk fizyk... po robocie. Uzbrojony w bańkę z wodą 5 litrów idę. Co będzie zobaczymy. Wlałem wodę do zbiorniczka, patrzę no stoi franca.

Dobrze jest - myślę sobie. Jedziemy

A i to też, szczęście lub przypadek, że garaż od mojej roboty mam 6 przecznic dalej.
No dobra ładnie pięknie ale przejedźcie te 6 przecznic w godzinach powrotów do domu. Powodzenia sobie życzę i innym. Cudem dojechałem... Spod maski się dymiło (parowała woda) Szyby mi zamarzały, (nic nie widziałem) uzbrojony w rękawiczkę łapą przecierałem szybę, żeby cokolwiek zobaczyć. Bluźniąc na wszystko i wszystkich(korki, kierowców itp) Dojeżdżam cały na garaż.

- Dojechałem - mówię do mechanika przez telefon
- Za 10 min jestem - odpowiada

Czekam. Marznę. Myślę co dalej.

Pojawia się znajome małe czerwone auto. Tak Fiesta :mrgreen:

Wjeżdżam na garaż i Bartek od razu znajduje winnego.

A oto i zdjęcia tego winowajcy, który mnie przyprawił o zawał prawie i wydatki.


Aha z obudowy nie zostało nic, rozsypała się po wyciągnięciu...Stara była.

Zamówiłem już jego "nowego kolegę" za całe 163 zł....Oryginał. Trudno się mówi, ale to jedyna jak na razie taka poważna usterka w Audi.
Zapomniałem jak się to paskudztwo nazywa, podajcie nazwę. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.222.200.143 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa