 |
|
Zmiana pompki centralnego zamka audi a6 c4 |
| Autor |
Wiadomość |
Jan
jaank

Model: C4
Silnik: AAN
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 63 Dołączył: 16 Gru 2019 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Wto 20 Lip, 2021 23:20
|
|
|
Cześć, Witam Wszystkich.
Dzięki Adi202że się odezwałeś. Napiszę jaśniej co udało mi się zrobić. Ze starej pompki 4A0... wtyczkę T6 podłączyłem do nowej pompki 8L0..., wtyczka T10. I tak: T6/1 - T10/4; T6/2 - T10/8; T6/3 - T10/5 (masa) czyli całość zasilenia pompy. Potem ze starej T12/2 (czerwony przewód) do nowej T12/2; ze starej T12/1(czarno-niebieski) do nowej T12/8 to piny zapłonu. Zorientowałem się że auto nie pali bo jest jakaś blokada w przekaźniku 204 nad kolanami kierowcy (jest ich 6, to trzeci z prawej) i należy w nim zmostkować piny 17 i 19. Auto zapaliło. Wiem że w starej kości T16 ignoruję piny 2, 10, 15 i 16 bo odpowiadają za czujniki sensorów podczerwieni na słupkach. Jasne jest dla mnie też że w nowej wtyczce T10/1 to alarm (przewód czarno-żółty) oraz T12/piny 1 i 7 to antena. Na tym moja wiedza i pewność co do reszty się kończy. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję P.S. Faktycznie nie mam żadnego dokładanego alarmu niefabrycznego |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 21 Lip, 2021 09:33
|
|
|
Tu masz opis pompki na IR https://audi100.selbst-doku.de/Main/BelegungZVIRDWAC4
Wrzuć na google tłumacz i zapisz sobie bo tego typu strony tak szybko dziś odchodzą w niepamięć. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Jan
jaank

Model: C4
Silnik: AAN
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 63 Dołączył: 16 Gru 2019 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sro 21 Lip, 2021 22:10
|
|
|
Bardzo dziękuję Adi za schemat. To rzadkość bo znalazłem kilka to różniły się szczegółami kolorów i funkcji. Tu sprawdziłem i zgadzają się co do joty! Teraz najfajniejsza zabawa bo trzeba zrobić translate na nową pompkę 8L0 862 257 kilku kabelków. Pomału mam nadzieję z pomocą forum doprowadzę sprawę do finału. Pozwolę sobie pytać w razie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 22 Lip, 2021 09:01
|
|
|
Jeżeli umiesz czytać schematy elektryczne mogę zamieścić z modelu A6 97r. W nim jest ta sama pompka. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Jan
jaank

Model: C4
Silnik: AAN
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 63 Dołączył: 16 Gru 2019 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Czw 22 Lip, 2021 12:49
|
|
|
Dzięki Adi. Myślę że dam radę bo trochę rzeczy bazując na wyszukanych w sieci schematach np. grzanych foteli czy dotyczących upgrade na radio Bose już dodałem. Generalnie nie boję się choć nie jestem z branży elektryczno-mechanicznej. W razie wątpliwości czy braku wiedzy pozwolę sobie zapytać. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |