Cześć, Witam Wszystkich.
Dzięki Adi202że się odezwałeś. Napiszę jaśniej co udało mi się zrobić. Ze starej pompki 4A0... wtyczkę T6 podłączyłem do nowej pompki 8L0..., wtyczka T10. I tak: T6/1 - T10/4; T6/2 - T10/8; T6/3 - T10/5 (masa) czyli całość zasilenia pompy. Potem ze starej T12/2 (czerwony przewód) do nowej T12/2; ze starej T12/1(czarno-niebieski) do nowej T12/8 to piny zapłonu. Zorientowałem się że auto nie pali bo jest jakaś blokada w przekaźniku 204 nad kolanami kierowcy (jest ich 6, to trzeci z prawej) i należy w nim zmostkować piny 17 i 19. Auto zapaliło. Wiem że w starej kości T16 ignoruję piny 2, 10, 15 i 16 bo odpowiadają za czujniki sensorów podczerwieni na słupkach. Jasne jest dla mnie też że w nowej wtyczce T10/1 to alarm (przewód czarno-żółty) oraz T12/piny 1 i 7 to antena. Na tym moja wiedza i pewność co do reszty się kończy. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję P.S. Faktycznie nie mam żadnego dokładanego alarmu niefabrycznego
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Tu masz opis pompki na IR https://audi100.selbst-doku.de/Main/BelegungZVIRDWAC4
Wrzuć na google tłumacz i zapisz sobie bo tego typu strony tak szybko dziś odchodzą w niepamięć.
Wrzuć na google tłumacz i zapisz sobie bo tego typu strony tak szybko dziś odchodzą w niepamięć.
Bardzo dziękuję Adi za schemat. To rzadkość bo znalazłem kilka to różniły się szczegółami kolorów i funkcji. Tu sprawdziłem i zgadzają się co do joty! Teraz najfajniejsza zabawa bo trzeba zrobić translate na nową pompkę 8L0 862 257 kilku kabelków. Pomału mam nadzieję z pomocą forum doprowadzę sprawę do finału. Pozwolę sobie pytać w razie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki
Jeżeli umiesz czytać schematy elektryczne mogę zamieścić z modelu A6 97r. W nim jest ta sama pompka.
Dzięki Adi. Myślę że dam radę bo trochę rzeczy bazując na wyszukanych w sieci schematach np. grzanych foteli czy dotyczących upgrade na radio Bose już dodałem. Generalnie nie boję się choć nie jestem z branży elektryczno-mechanicznej. W razie wątpliwości czy braku wiedzy pozwolę sobie zapytać. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych