 |
|
Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 09:50
|
|
|
Tak już dopytałem oto odpowiedź:
- trzeba dograć przygotowane transpondery do pliku securite
- następnie wgrać taki SB do licznika
- i PIN'ami "dopasować" licznik do ECU (to o co pytałeś chodziło tutaj o procedurę swapping przy użyciu VCDS)
Odpisałem podobnie jak Ty piszesz że próbowałem się zalogować PIN'em który zassał smokowy UHDS, że smok sobie nie radzi z PIN'em w RB8 i że VCDS nie przyjmuje PIN'u dodałem też że ross-tech jeszcze nie ogarnęli swapu WFS4 (na stronie ross-tech jest wspomniane że tylko immo 4A można czyli chyba jak jest ID jawny) to padła odpowiedź że nie będzie tego komentował bo to brednie... |
|
|
|
|
|
 |
Baryczy

Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy Dołączył: 05 Cze 2014 Wszystkie posty: 18
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: Lublin
|
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 14:03
|
|
|
Nie ma gość zielonego pojęcia o tym co pisze.
PS. Gdzie taka dyskusja się toczy?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
Baryczy

Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy Dołączył: 05 Cze 2014 Wszystkie posty: 18
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: Lublin
|
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 19:18
|
|
|
To Ci powinno wiele wyjaśnić. |
| Ostatnio zmieniony przez Baryczy Wto 16 Lut, 2016 18:53, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): tajfun211 |
 |
|
|
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 09:19
|
|
|
Pin może być potrzebny jedynie przy zmianie statusu zegarów z "używanych" na "nowy".
W ten sposób VAGdashCAN adaptuje używane zegary - odczyt identyfikacji, zapis backup, zmiana statusu z 06 na 04, wgranie danych immo i ponowna zmiana z 04 na 06.
Na forum VAGdashcom'a ktoś umieścił log, że nie jest to potrzebne ponieważ udało mu się adaptować szafę za pomocą VCDSa przy statusie 06, ale pojechali po nim jak po burej suce i na tym się skończył opis.
Aby dopasować transpondery trzeba przekopiować wszystkie dane z SB nie tylko same dane transponderów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 09:49
|
|
|
Klucze już ogarnięte licznik w aucie, problemem jest w dalszym ciągu immo w ECU, lata na razie na immo off ...
PIN jest potrzebny do próby jego dopisania ręcznego do ECU tak jak zaznaczył Baryczy, raczej żadna zabawka nie przepisze automatycznie pomiędzy WFS3<->WFS4 |
|
|
|
|
|
 |
Baryczy

Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy Dołączył: 05 Cze 2014 Wszystkie posty: 18
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: Lublin
|
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 19:07
|
|
|
Zbyt dużo ludzi myśli liczniki A4 i wrzuca do jednego wora. |
| Ostatnio zmieniony przez Baryczy Wto 16 Lut, 2016 18:53, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
Oski

Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy Dołączył: 11 Lut 2016 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Manchester
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 09:38
|
|
|
Dziękuję za zainteresowanie, szukam cały czas takiego licznika który by pasował ale były tak rzadkie że trafić coś graniczy z cudem.
Wsad do RB8 z immo 3 by się znalazł ale nie rozumiem jak DeJavu naprawia... czy w oparciu o rożne wsady robi to w inny sposób...? Słyszałem że to fajne urządzenie ale nigdy nie miałem okazji poznać szczegółów pracy.
Te liczniki przecież mają inne procesory i co za tym idzie algorytmy, inne wartości są brane pod uwagę nie potrafię sobie wyobrazić jak to mogło by być naprawione.
Jak najbardziej warto to sprawdzić ale na chwilę obecną bardziej widzę szansę w dopasowaniu ECU do licznika... niż na odwrót (oczywiście jest to założenie na chwilę obecną)
Pierwsza przeszkoda to brak PIN'u do kolorowych zegarów który trzeba przepisać do ECU (Smok czyta ale błędnie z WFS4),
orientujesz się czy DeJavu sobie radzi z PIN'em w WFS4? |
|
|
|
|
|
 |
Oski

Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy Dołączył: 11 Lut 2016 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: Manchester
|
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 15:57
|
|
|
Wgranie innego dumpa do licznika wiaze sie z DEFem na kilometrach, bo nie zgadza sie maska crypto pomiedzy dumpem a procesorem. Dejavu przelicza to i poprawia dump. Nie mowie, ze to zadziala, a nawet jesli to zegary moga dzialac nieprawidlowo, np. wskazniki, brak kierunkow etc. Jesli masz jakiegokolwiek dumpa RB8 z immo 3 podrzuc a sprawdze. Nie orientuje sie jak to wyglada ze zmiana ecu na wersje immo 4, ale w moim przypadku to chyba nie przejdzie - za stary silnik AWX.
Z pinem dejavu radzi sobie bez problemu (w odszyfrowanym sb pin jest pod tym samym offcesie co w RB4), ale to nic nie da - licznika z immo 4r nie ogarniesz VCDS (te z challenge code). Nie ma nawet kanalu 50 do przyuczenia immo, a proba przyuczenia ECU skonczy sie komunikatem malfunction. Przepisanie sb ze starego licznika do nowego tez nic nie da - safe na kilometrach i brak mozliwosci rozruchu. Reasumujac - na 99.9% nie da sie (sprawdze jeszcze metode z dumpem z immo 3 (nie po to tyle kasy wpakowalem, by uzywac tego raz na miesiac )
[ Dodano: Pią 12 Lut, 2016 15:58 ]
A i zapomnialem jeszcze o blokadzie czasowej, ktorej nie obejdziesz ot tak, mimo, iz bloki 24 pokazuja 0 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 17:43
|
|
|
| Oski napisał/a: | | Dejavu przelicza to i poprawia dump. Nie mowie, ze to zadziala, a nawet jesli to zegary moga dzialac nieprawidlowo, np. wskazniki, brak kierunkow etc. Jesli masz jakiegokolwiek dumpa RB8 z immo 3 podrzuc a sprawdze. |
Mam akurat dokładnie taki licznik u siebie w aucie, dump w załączeniu.
| Oski napisał/a: | | Nie orientuje sie jak to wyglada ze zmiana ecu na wersje immo 4, ale w moim przypadku to chyba nie przejdzie - za stary silnik AWX. |
U mnie już EDC16 także teoretycznie dostosowany do immo4 ale nie wiem czy to możliwe...
| Oski napisał/a: | | Z pinem dejavu radzi sobie bez problemu (w odszyfrowanym sb pin jest pod tym samym offcesie co w RB4), ale to nic nie da - licznika z immo 4r nie ogarniesz VCDS (te z challenge code). |
Wiem że PIN dla VCDS jest bezużyteczny przy WFS4, potrzebuje go w innym celu...
Smok mi też wyciąga ale wnioskuje że jest niepoprawny bo nie mogę się nim zalogować do VCDS (chodzi tylko o zalogowanie w celu potwierdzenia poprawności PIN).
Również zauważyłem że Smok ma go w tym samym adresie co w RB4 ale sadziłem że jest błędny ta jak już wspomniałem.
| Oski napisał/a: | | Przepisanie sb ze starego licznika do nowego tez nic nie da - safe na kilometrach i brak mozliwosci rozruchu. |
Doświadczyłem tego, z małą różnicą u mnie się pojawił dEF, postawiłem wgrywając wcześniej zgrany eeprom.
| Oski napisał/a: | Reasumujac - na 99.9% nie da sie (sprawdze jeszcze metode z dumpem z immo 3 (nie po to tyle kasy wpakowalem, by uzywac tego raz na miesiac ) |
Będę wdzięczny
P.S
Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony.
tutaj link (Pobierz przez przeglądarkę)
https://mega.nz/#!69QFWTJR!NhvdhMJ-yykpXKSF5_lktMA03ezbmEsOssNLK8XkZTQ |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 09:37
|
|
|
| tajfun211 napisał/a: |
Smok mi też wyciąga ale wnioskuje że jest niepoprawny bo nie mogę się nim zalogować do VCDS
|
Jedno co SMOK na pewno czyta jest PIN do immo. Logujesz się nim w adresie 17 czy 25?. Bo jesżeli chcesz się nim zalogować pod adresem 17 (zegary) to na pewno się nie uda. Sprawdź też zwłokę czasową. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
Baryczy

Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy Dołączył: 05 Cze 2014 Wszystkie posty: 18
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: Lublin
|
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016 18:54
|
|
|
Tajfun kiedyś na innym forum Ci mówiłem coś odnośnie PIN-u i Smoka w WFS4. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016 19:02
|
|
|
Pamiętam (tzn nie wiedziałem że to Ty ale pamiętam informację że SMOK wyciąga zły PIN z WFS4) dlatego tak go mączyłem o to aby potwierdził, nie rozumiem dlaczego idzie w zaparte i twierdzi że PIN jest dobry...
[ Dodano: Wto 16 Lut, 2016 19:05 ]
Dzisiaj będę testował kolejne bajty jeśli chodzi o PIN tylko mam zwłokę czasową i bardzo ogranicza (uczy cierpliwości) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |