Elektryka i elektronika » Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Odpowiedz do tematu
 
Zwłokę też można zlikwidować z palca. ;D
Ale jak już mówiłem WFS4 nie przyjmie PIN-u. :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 Wymiana licznika RB8
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich Serdecznie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Przeczytałem uważnie waszą dyskusję na tema licznika A4 B7 RB8.

Właśnie trafił do mnie taki z przygodą z ogniem. Zapaliła się deska i zegary.
Licznik podłożony inny. Na szybko zrobiłem immo off z ECU. Ale pozostają zegary SAFE.
CarProg wyciąga PIN ale VCDS (ori) go nie przyjmuje.
Mam problem z dopisaniem kluczy. Czy CarProg błędnie czyta PIN? Za wszelkie sugestie dziękuję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kluczy nie dopiszesz dopóki nie dopiszesz zegarów do sterownika silnika. Jeżeli nie przyjmuje pinu, to masz zły pin.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana licznika RB8
pteter napisał/a:
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich Serdecznie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Przeczytałem uważnie waszą dyskusję na tema licznika A4 B7 RB8.

Właśnie trafił do mnie taki z przygodą z ogniem. Zapaliła się deska i zegary.
Licznik podłożony inny. Na szybko zrobiłem immo off z ECU. Ale pozostają zegary SAFE.
CarProg wyciąga PIN ale VCDS (ori) go nie przyjmuje.
Mam problem z dopisaniem kluczy. Czy CarProg błędnie czyta PIN? Za wszelkie sugestie dziękuję.


Tak jak już tutaj pisaliśmy PIN w WFS4 RB8 jest bezużyteczny nawet jeśli jest prawidłowy, VCDS'em tego nie zrobisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za zainteresowanie tematem. A czy CarProg to ogarnie? mogę mieć ori na chwilę.
Czy muszę szukać coś innego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pteter napisał/a:
Dzięki za zainteresowanie tematem. A czy CarProg to ogarnie? mogę mieć ori na chwilę.
Czy muszę szukać coś innego?

Niestety nie znam tego urządzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Carprog ma funkcję klonowania zegarów, ale z tego co wiem nie działa ona właściwie.
Poprawnie robi to VAGDashCan (oryginał), Smok i VVDI. Z tym, że chodzi tutaj ciągle o klonowanie czyli odczyt ze starych tzw immo data i zapis w nowych zegarach. Jeżeli stare zegary są martwe, to nic ci to nie da. Carprogiem możesz co najwyżej zmienić VIN w zegarach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety stare zegary są spalone.
Czyli wygląda że mam spory problem. Co prawda samochód odpaliłem immo off ale włączają się awaryjne i ten SAFE.
Na tą chwilę nie mam pomysłu jak to ogarnąć.
Dzięki za zainteresowanie

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2018 07:33 ]
Witam
Temat ogarnięty. Myślałem, że będzie trudniej.
Tak jak pisałem immo off, przygotowane nowe transpondery i CarProg się spisał.
Nawet i ryżowy ogarnia (sprawdziłem).
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa