 |
|
Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8 |
| Autor |
Wiadomość |
Baryczy

Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy Dołączył: 05 Cze 2014 Wszystkie posty: 18
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: Lublin
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018 13:23 Wymiana licznika RB8
|
|
|
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich Serdecznie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Przeczytałem uważnie waszą dyskusję na tema licznika A4 B7 RB8.
Właśnie trafił do mnie taki z przygodą z ogniem. Zapaliła się deska i zegary.
Licznik podłożony inny. Na szybko zrobiłem immo off z ECU. Ale pozostają zegary SAFE.
CarProg wyciąga PIN ale VCDS (ori) go nie przyjmuje.
Mam problem z dopisaniem kluczy. Czy CarProg błędnie czyta PIN? Za wszelkie sugestie dziękuję. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018 14:38
|
|
|
Kluczy nie dopiszesz dopóki nie dopiszesz zegarów do sterownika silnika. Jeżeli nie przyjmuje pinu, to masz zły pin. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018 18:14 Re: Wymiana licznika RB8
|
|
|
| pteter napisał/a: | Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich Serdecznie i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Przeczytałem uważnie waszą dyskusję na tema licznika A4 B7 RB8.
Właśnie trafił do mnie taki z przygodą z ogniem. Zapaliła się deska i zegary.
Licznik podłożony inny. Na szybko zrobiłem immo off z ECU. Ale pozostają zegary SAFE.
CarProg wyciąga PIN ale VCDS (ori) go nie przyjmuje.
Mam problem z dopisaniem kluczy. Czy CarProg błędnie czyta PIN? Za wszelkie sugestie dziękuję. |
Tak jak już tutaj pisaliśmy PIN w WFS4 RB8 jest bezużyteczny nawet jeśli jest prawidłowy, VCDS'em tego nie zrobisz. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018 18:30
|
|
|
Dzięki za zainteresowanie tematem. A czy CarProg to ogarnie? mogę mieć ori na chwilę.
Czy muszę szukać coś innego? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018 18:47
|
|
|
| pteter napisał/a: | Dzięki za zainteresowanie tematem. A czy CarProg to ogarnie? mogę mieć ori na chwilę.
Czy muszę szukać coś innego? |
Niestety nie znam tego urządzenia. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018 09:22
|
|
|
Carprog ma funkcję klonowania zegarów, ale z tego co wiem nie działa ona właściwie.
Poprawnie robi to VAGDashCan (oryginał), Smok i VVDI. Z tym, że chodzi tutaj ciągle o klonowanie czyli odczyt ze starych tzw immo data i zapis w nowych zegarach. Jeżeli stare zegary są martwe, to nic ci to nie da. Carprogiem możesz co najwyżej zmienić VIN w zegarach. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018 09:57
|
|
|
Niestety stare zegary są spalone.
Czyli wygląda że mam spory problem. Co prawda samochód odpaliłem immo off ale włączają się awaryjne i ten SAFE.
Na tą chwilę nie mam pomysłu jak to ogarnąć.
Dzięki za zainteresowanie
[ Dodano: Pią 05 Sty, 2018 07:33 ]
Witam
Temat ogarnięty. Myślałem, że będzie trudniej.
Tak jak pisałem immo off, przygotowane nowe transpondery i CarProg się spisał.
Nawet i ryżowy ogarnia (sprawdziłem).
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |