Elektryka i elektronika » Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Odpowiedz do tematu
 
Na pierwszy rzut oka wygląda na IMMO 4.
Ponadto wszelkie dane serwisowe twierdzą, że ten nr to jest RB8 z diesla A4 B7.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie tak samo myślę a montowali je również w B6 pod koniec produkcji z sygnaturą RB4...
Dlatego też można się naciąć jeśli chodzi o koniec B6 i początek B7 bo nigdy do końca nie wiesz co w nich siedzi do chwili gdy nie zgrasz wsadu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Liczniki w B6 pod koniec produkcji były sygnowane na nalepce RB8, a po odczytaniu fejsem jako RB4.

Ten wsad co przysłałeś jest grzebany. Nr świadczy o liczniku z Audi A4 B7 RB8. A we wsadzie VIN auta 2001, nazwa RB4 i to zapisana tak jak dla oryginalnych RB8, a nie RB4. Te dane i układ eepromu w żaden sposób nie pokrywają się. To nie jest ori wsad tylko już grzebany przez kogoś i nie ma się co nim sugerować bo to żaden wyznacznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
tajfun211 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Na piechotę oznacza stukanie palcami w klawiaturę.

Ok wielkie dzięki za pomoc, starczy na dzisiaj bo niewiele tej niedzieli już zostało.

Spoko.
Pomyślę co z tym zrobić.

Znalazłeś chwilę aby nad tym pomyśleć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem chwilkę, ale nie mam pewności czy będą pozytywne efekty. Musiałbym to wypróbować na jakiejś B7.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Znalazłem chwilkę, ale nie mam pewności czy będą pozytywne efekty. Musiałbym to wypróbować na jakiejś B7.

Nie ma problemu możemy testować na moim, mam ori eeprom zgrany na dysk i w razie draki postawię zegary do stanu pierwotnego. Mam też dostęp do kliku innych zegarów Rb8 z roczników bliżej mojego ale niestety wszystkie WFS4. Hasło PW/email.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Raczej marne szanse na sukces. IMMO 4 ma więcej danych w komunikacji i dane te powiązane są z procesorem licznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przetestować zawsze można, nikt nie twierdzi że od razu wyjdzie, zawsze to jakieś dodatkowe doświadczenie nawet jak się zakończy porażką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A no testuj. :D
Zaglądałem ostatnio do tego i marne widzę szanse żeby ruszyło.
Przykładowo IMMO 4 ma MAC, a 3 nie i już du**. Procesor licznika żąda od ECU potwierdzenia jego poprawności, a co ma potwierdzić jak w IMMO 3 go nie ma. :D
O zmiennym IMMO ID nawet nie wspominam. :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak by wyjść z założenia że jedyna szansa to dopasowanie eprom ECU do licznika a nie na odwrót plus wówczas konieczna wymiana transponderów i dopisanie kluczy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem tego założenia, że jak ktoś o tym nie wie, że nie da rady, to siądzie przy tym i to zrobi. Mam obecnie na tapecie B7 ale jest w niej immo off i trochę lipa.

Wystawiono 1 piw(a):
tajfun211
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podoba mi się to założenie ;groupwave;
Muszę je sobie przyswoić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie mówię, że się nie da bo różnie to jest. :D
Transponderów nie trzeba wymieniać bez problemu taki zakodowany już w liczniku z IMMO 3 mogę przepisać do IMMO 4.

ECU możecie próbować dopisywać. Żeby IMMO 3 zagadało wystarczy PIN i CS, a żeby IMMO 4 zagadało trzeba PIN, CS, MAC, ID IMMO (zmienne). O ile CS i PIN się da przepisać to MAC i ID już nie gdyż IMMO 3 tego nie ma, a IMMO 4 wymaga przy komunikacji także tych danych. W eepromie nie da się tego wyłączyć pozostaje procesor licznika. Jak ktoś czuje się na tyle mocny to może próbować. :D

Wystawiono 1 piw(a):
tajfun211
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można znaleźć kilka wypowiedzi elektroników którzy twierdzą że jest to to zrobienia bez wyłączenia immo w ECU.
Jeden z nich radzi aby:
Przygotować nowe transpondery, wgrać do pliku,sb wgrać do licznika. Przełożyć do klucza, dopasować licznik, gotowe...

BTW
Jak byś znalazł chwilę to miałbym prośbę abyś przepisał te klucze z immo3 do immo4 to bym sobie wyłączył immo w ECU i po-testował ten licznik trochę w aucie

[ Dodano: Pią 05 Lut, 2016 18:09 ]
Mam jeszcze dwa pytanka bo testowałem przed chwilą nowego VCDS'a:
1. Czy smokowy UHDS z opcją Bosch k-line wyciąga poprawny PIN z RB8 WFS4?
2. Czy VCDS radzi sobie z dopasowaniem licznika Bosch RB8 WFS4 przy pomocy PIN'u?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gadać to każdy może. :) Z kilkoma niby fachowcami też rozmawiałem i bladego pojęcia nie mieli o czym mówię jak zacząłem rozbijać eeprom na poszczególne bajty. :D

Widzisz nikt nigdzie nie chce się niczym dzielić to czy ja muszę?? :roll:

Ad1. Smok źle czyta PIN z RB8 WFS4, ale tak naprawdę to do niczego ten PIN nie potrzebny. Jedynie jak ktoś chciałby przepisać ręcznie.

Ad2. W żadnym RB8 z A4 B7, ani WFS3, ani WFS4 nic nie zrobisz po PIN-ie. :D

PS. Zapytaj tego niby fachurę co miał na myśli:
tajfun211 napisał/a:
dopasować licznik,

:mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa