Elektryka i elektronika » ogrzewanie tylnej szyby
Odpowiedz do tematu
 ogrzewanie tylnej szyby
Witam mam słabe ogrzewanie tylnej szyby chociaż cała siatka podgrzewacza grzeje ,zastanawiam się czy to przełącznik jest przegrzany czy może przekaźnik.Tylko nie wiem czy V8 ma dodatkowy przekaźnik czy tylko wystarcza przełącznik na tablicy przełączników.Jak ma przekaźnik to proszę o podpowiedz gdzie on może być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma przekaźnika. Sprawdź i porównaj napięcia na przełączniku grzania tylnej szyby.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nie ma przekaźnika. Sprawdź i porównaj napięcia na przełączniku grzania tylnej szyby.


Sprawdziłem napięcie które przychodzi do przełącznika i wyszło 12,44 ale na wyjściu na tylnej szybie jest 12,24.Czy to jest ok czy coś mozna z tym zrobić , bo chyba to nie jest spadek przez lusterka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Nie ma przekaźnika. Sprawdź i porównaj napięcia na przełączniku grzania tylnej szyby.


Sprawdziłem napięcie które przychodzi do przełącznika i wyszło 12,44 ale na wyjściu na tylnej szybie jest 12,24.Czy to jest ok czy coś mozna z tym zrobić , bo chyba to nie jest spadek przez lusterka.

Względem którego punktu masowego zmierzyłeś te 12,24V?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten bolec od zamka drzwi w błotniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Ten bolec od zamka drzwi w błotniku.

To jest bardzo dobra masa, ale zmierz napięcie względem punktu masowego na szybie, czyli przewód szyby z prawej strony samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli po prostu między instalacją + - podgrzewania szyby??Aha myślisz że może być słaba masa??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Czyli po prostu między instalacją + - podgrzewania szyby??Aha myślisz że może być słaba masa??

Dokładnie tak sądzę. Na koniec zmierz napięcie między - szyby i masą samochodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
Czyli po prostu między instalacją + - podgrzewania szyby??Aha myślisz że może być słaba masa??

Dokładnie tak sądzę. Na koniec zmierz napięcie między - szyby i masą samochodu.


W jaki sposób bo za bardzo nie rozumiem ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Adi202 napisał/a:
kapsel napisał/a:
Czyli po prostu między instalacją + - podgrzewania szyby??Aha myślisz że może być słaba masa??

Dokładnie tak sądzę. Na koniec zmierz napięcie między - szyby i masą samochodu.


W jaki sposób bo za bardzo nie rozumiem ??

Między minusem podgrzewania i pewna masą np bolec zamka w błotniku. Jeżeli wyjdzie 0V, to jest ok. Jeżeli pojawi się napięcie np 1V czy 5V oznacza uszkodzoną masę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok jutro sprawdzę ;)

[ Dodano: Wto 01 Lut, 2011 20:12 ]
Sprawdziłem i wyszło na masie że niby jest ok;/ co jeszcze można zrobić??

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa