 |
|
[A2 1.4 AUA 2000'] Nie odpala i nie działają podzespoły w ka |
| Autor |
Wiadomość |
Maniek887

Model: A2, B4
Silnik: AUA , ABC
Zasilanie: BENZIN, BENZIN+LPG
Nadwozie: Hatchback, sedan
Dołączył: 03 Kwi 2012 Wszystkie posty: 19
     
Skąd: Sochaczew
|
Wysłany: Nie 10 Lut, 2019 12:40 [A2 1.4 AUA 2000'] Nie odpala i nie działają podzespoły w ka
|
|
|
witam
mam taki problem z autem żony że rzuciło palenie a przy okazji przestało działać większość urządzeń we wnętrzu
- nie świeci licznik (tylko kontrolki się zapalają ) ani fis ani wyświetlacze nie działają
-klimatronik
-szyby elektryczne
-wlew paliwa nie reaguje
tyle zauważyłem być może coś jeszcze .
Rozrusznik kreci ale nie odpala, pompa paliwa pracuje.
Jak naładuje kompa to podepnę vaga i spróbuje odczytać jakieś błędy i dopisze efekty.
Jak macie jakieś pomysły co to może być to będę wdzięczny za porady, oczywiście bezpieczniki i przekaźniki które znalazłem sprawdziłem. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 11 Lut, 2019 09:40
|
|
|
Odłącz na chwilę klemę akumulatora. Sprawdź napięcie na zapłonie na bezpiecznikach 29,31,38 i 40 |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Maniek887

Model: A2, B4
Silnik: AUA , ABC
Zasilanie: BENZIN, BENZIN+LPG
Nadwozie: Hatchback, sedan
Dołączył: 03 Kwi 2012 Wszystkie posty: 19
     
Skąd: Sochaczew
|
Wysłany: Pon 11 Lut, 2019 16:11
|
|
|
Jutro to zrobie jak zaciągne go do garażu bo podobno po odłączeniu aku może przestać działać centralny przy tego typu usterce . Tymczasem podłączyłem dziś vaga i takie coś mi wypluł po autoskanie
błędy jakie udało mi sie odczytać
ECU
18058- Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster
P1650 - 35-00 - -
18043- Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller
P1635 - 35-00 - -
17978- Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
18057- Powertrain Data Bus:Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35- 10 - - - Intermittent
ESP
01314 - Engine Control Module
79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent
01434 - Brake Light Disable Relay (ESP) (J508)
57 - 10 - Electric Circuit Failure - Intermittent
Z innymi sterownikami sie nie łączy
Jak by ktoś z was dysponował jakimś schematem albo pin outem wtyczek sterowników żeby zasilania posprawdzać to by mi bardzo pomogło , na ta chwile mam rozpiskę wtyczek Modułu Komfortu
[ Dodano: Wto 12 Lut, 2019 09:33 ]
Dzieki za odzew a, sprawdziłem bezpieczniki które wy,mieniłes i na wszystkich jest napiecie .
Kolega na forum a2 zasugerowal ze to moze byc awaria licznika i przez to padła komunikacja can . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019 09:25
|
|
|
Zgadza się. Wygląda na uszkodzenie zegarów. Pin 1 (niebieski wtyk zegarów) to zapłon, pin 23(niebieski wtyk zegarów) to stałe napięcie 12V, 24 to masa. Napięcie po zapłonie idzie bezpośrednio ze stacyjki jeżeli na pinie 1 będzie 12V po zapłonie, to masz uszkodzony licznik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Maniek887

Model: A2, B4
Silnik: AUA , ABC
Zasilanie: BENZIN, BENZIN+LPG
Nadwozie: Hatchback, sedan
Dołączył: 03 Kwi 2012 Wszystkie posty: 19
     
Skąd: Sochaczew
|
Wysłany: Sob 16 Lut, 2019 09:30
|
|
|
Temat ogarniety , elektronik do ktorego zaniosłem licznik stwierdził że ukruszył sie jakis element na płycie głównej w wyniku czego nie było zasilania na gateway i nie działał CAN
Pozdro dzieki za zainteresowanie tematem |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |