 |
|
Audi a2 1.4 16 silnik aua |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 07 Cze, 2014 22:56 Audi a2 1.4 16 silnik aua
|
|
|
Witam mam problem z audi A2 1.4 16v silnik aua. mechanicy nie dają rady
wypadanie zapłonu na 2 cylindrze
uboga mieszanka bank 1 stały
falują obroty między 650- 500
może ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Cze, 2014 23:14
|
|
|
Zamień miejscami świece oraz wtryski i zmierz kompresję. Jeżeli nadal będziesz mieć wypadanie na 2 cylindrze, to zostaje jeszcze wiązka i przewód WN. Cewkę i sterownik wykluczam. Wówczas miałbyś wypadanie zapłonu na 2 garkach. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 08:15
|
|
|
Adi wszystkie te czynności były zrobione, łącznie ze sprawdzeniem głowicy, zaworów, wtrysku.
i nadal porażka |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 12:34
|
|
|
Sterowanie wtrysków również? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 17:41
|
|
|
nie to chyba nie, a w ogóle jaki to będzie koszt? i co to takiego
[ Dodano: Nie 08 Cze, 2014 17:45 ]
a i jeszcze zapytam czy wiązka to chodzi o kable ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 18:04
|
|
|
Mechanicy sprawdzili już wszystko, ale chyba nie do końca jak należy. Skoro jest wypadanie zapłonu tylko jednego cylindra, to przyczyna będzie leżeć po stronie mechanicznej - kompresja lub elektrycznej wysokie napięcie lub wtrysk paliwa. Przy wysokim napięciu powodem może być uszkodzona świeca, kabel WN. Przy wtrysku paliwa wtryskiwacz, instalacja lub sterownik silnika.
Zakładając, że po stronie mechanicznej jest wszystko w porządku, to zostaje strona elektryczna. Opis błędu "uboga mieszanka" sugeruje złe sterowanie wtryskiem paliwa 2go cylindra czyli uszkodzenie wtryskiwacza paliwa, instalacja elektryczna lub wadliwe sterowanie wtryskiem 2go cylindra czyli sterownik silnika. Nic innego być nie może. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:19
|
|
|
Wiec tak. Na pewno
wymieniono świece, cewkę, sonde koło katalizatora, kable, wtrysk na drugim cylindrze, sprawdzono głowicę na szczelnośc, splanowano ją ,sprawdzono zawory.
Elektro-mechanik powiedział że nie ma problemu z elektryką i kazał rozbierac dlatego silnik.
Jak oddawałem samochód było wypadanie zapłonu na drugim cylindrze , szarpanie czasami.... i obroty 800.
Po odbiorze przejechałem 5km i było oki, i potem się zaczęło na nowo szarpanie, spadek obrotów do 650-600, falowanie i gaśnięcie, czyli gorzej niż oddałem. Z tego co wiem jeszcze benzyna leje się do oleju bo podnosi się poziom oleju. Także ogólnie jakiś koszmar.
Mechanik coś jeszcze mówił o kolektorze ssącym że może być coś nie tak ???? Podobno jest na tym kolektorze na drugim cylindrze jakieś coś , nie pamiętam jak to określił czego nie ma na pozostałych trzech cylindrach ( nie wiem czy dobrze to opisałem ) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:29
|
|
|
| audi aaa2 napisał/a: | | Podobno jest na tym kolektorze na drugim cylindrze jakieś coś , nie pamiętam jak to określił czego nie ma na pozostałych trzech cylindrach ( nie wiem czy dobrze to opisałem ) |
Chyba coś pokręciłeś. Na kolektorze ssącym jest tylko czujnik ciśnienia i temperatury zasysanego powietrza i na pewno nie ma on związku tylko z 2 cylindrem.
Jeżeli paliwo faktycznie dostaje się do oleju, to oznacza, że wtrysk leje, a to z kolei oznacza uszkodzenie sterownika silnika lub zwarcie do masy w obwodzie sterującym danym wtryskiem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:36
|
|
|
I jeszcze jedno dwa miesiące temu wymieniany był alternator, i ten nowy jaki jest to kontrolka od ładowania gaśnie dopiero jak się doda gazu, no ale to chyba nie może być problemem wypadania zapłonu
?
(Faktycznie może coś pokręciłem z tym kolektorem), ale na pewno leje, choć przed naprawą nie lał, elektromechanik na pewno coś robił przy komputerze. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:41
|
|
|
NA odwrót. Wypadanie zapłonu może powodować takie anomalia. Za niskie obroty biegu jałowego i przez to brakuje ładowania. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 20:00
|
|
|
| audi aaa2 napisał/a: | A dzięki , to dlaczego teraz po naprawie obroty spadly o 150 co on spierrr Dzięki w ogóle za to że odpisujesz Tylko ja nie wiem nadal co mu podpowiedzieć zeby to ogarnął Może Ty bys się podjął naprawy |
Mógłbym Ci to ogarnąć, ale uwierz mi, nie kalkuluje ci się jechać do mnie ponad 500km. Instalacja w AUA jest prosta jak budowa cepa i każdy mniej lub więcej szanujący się warsztat powinien ten problem usunąć bez jakiegokolwiek problemu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 20:26
|
|
|
Wypadanie zapłonu występuje tylko w trakcie jazdy czy na wolnych obrotach również? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 20:55
|
|
|
Powiem tak zanim oddałem do mechanika zawsze na wolnych obrotach. Na przykład na światłach, a jak odebrałem pierwszego dnia było tak że stało mi się to przy prędkości 90kmh, tzn dławienie potem na światłach falowały obroty i gasł. Drugiego dnia jak go oddawalem to po 5 km,można powiedzieć że już jechałem całą drogę bez mocy, jak zgasiłem u mechanika to znowu praca silnika była oki tylko obroty 650 i falowanie obrotów. Podłączył pod komputer i były błędy wypadanie zapłonu na 2 cylinder i za uboga mieszanka bank 1 stały. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |