 |
|
[A6 C5 2.5TDI] Problem z klimatronikiem |
| Autor |
Wiadomość |
alus

Model: C5
Silnik: AYM
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 19 Lis 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Poznań
|
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014 14:24 [A6 C5 2.5TDI] Problem z klimatronikiem
|
|
|
Witam,
Mam mały problem z klimatronikiem, raz chodzi ładnie, a nieraz ma takie zawiechy typu, przestaje wiać ze środkowych kratek niezaleznie od jakichkolwiek ustawień, i w tym samym czasie np, jak mialem na 21 stopni i daje na low to wieje ciepłym, czasami wystarczy zgasić i zapalić silnik i wszystko wraca, obiło mi się o uszy, że dane ustawień klimatronika zapisują się w kluczyku, nie wiem czy to prawda? i jak ma się do tego np słaba bateria w kluczyku.
Drugi mój problem to brak podświetlenia przycisków klimatronika, są tylko podświetlone wyświetlacze, podmiana włącznika świateł nic nie daje.
błędy jakie wyskakują to:
01272 - Silnik krokowy centralnej klapy nadmuchu powietrza/zablokowany albo brak napięcia/stały
00716 - Położenie klapy nawiewu recyrkulacji/zablokowany/albo brak napięcia/stały
01274 - Silnik krokowy klapy prędkości własnej/zablokowany albo brak napięcia/nieciągły
01592 - Czujnik jakości powietrza/obwód nieprawidłowy/stały
00538 - Napięcie odniesienia/zwarcie z biegunem dodatnim/nieciągły
Dodam, że gdy podmienię klimatronik bez zakodowania go, to podświetlania dalej nie ma (diody są sprawne w teście segmentów wyświetlacza podświetla się wszystko), błędy są takie same, ale utrzymuje klimat jakby lepiej,
Proszę o pomoc i z góry dziękuje Kamil |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014 18:37 Re: [A6 C5 2.5TDI] Problem z klimatronikiem
|
|
|
| alus napisał/a: |
Dodam, że gdy podmienię klimatronik bez zakodowania go, to podświetlania dalej nie ma |
Podświetlenie w kratkach nawiewu działa? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
alus

Model: C5
Silnik: AYM
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 19 Lis 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Poznań
|
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014 02:57
|
|
|
Tak wszystkie inne podświetlenia działają |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014 18:19
|
|
|
Poszukaj w przyłączach klimatronika przewodu szarego z niebieskim paskiem i sprawdź czy przy załączonych światłach jest na nim 12V. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Klimatyzacja |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |