Klimatyzacja » [V8 D11] webasto wodne - schemat/działanie
Odpowiedz do tematu
 [V8 D11] webasto wodne - schemat/działanie
hejka,

mam wodne ogrzewanie w v'ce.
nie mam pojęcia jak go uruchomić, jak działa i jak jest skompowany w układ ogrzewania centralnego.
układ jest wybrakowany, w bagażniku jest dodatkowy akumulator ale nie wiem gdzie i jakie przekażniki, czy posiada własne zasilanie,/ładowanie.

moze istnieje jakiś schemat? instrukcja?
pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W bagażniku powinieneś mieć dodatkowy akumulator, przekaźniki i sterownik. Załaczanie odbywa się przez zaprogramowanie czasu załączenia lub przez naciśnięcie klawisza z ikoną płomienia w module timera który znajduje się w drzwiach kierowcy. W timerze masz też klawisz zima/lato który służy do przełączania funkcji grzanie/chłodzenie.
Teraz musisz napisać czego Ci brakuje. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak wygląda elektryka w bagażniku, z jednym przekaźnikiem 213



Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to lipa! Brakuje Ci 316 i jednego standardowego przekaźnika przełączającego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
No to lipa! Brakuje Ci 316 i jednego standardowego przekaźnika przełączającego.


to ten 316 jest taki nietypowy? w używce pewnie lipa, może serwis.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może że nie nietypowy ale układ jest faktycznie wybrakowany. Sprawdź głębiej pod tapicerką czy masz sterownik Webasto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
okej, może tez tak byc że mi ogrzewanie/nawiew nie działa przes braki w układzie webasta??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
okej, może tez tak byc że mi ogrzewanie/nawiew nie działa przes braki w układzie webasta??

Oczywiście jak najbardziej, ale przez brak przekaźnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
okej, może tez tak byc że mi ogrzewanie/nawiew nie działa przes braki w układzie webasta??

Oczywiście jak najbardziej, ale przez brak przekaźnika.


wiesz moze tez który lub które przekażniki odpowiadaja za ogrzewanie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź w bagażniku kolory przewodów tych brakujących przekaźników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:D sterownik jest :) dołozyłem dwa przekażniki iiii...nadal nic :( nic to znaczy że brak reakcji na wyświetlaczu no i okazało sie że przewody sa poscinane pod gumą zawiasów drzwi keirowcy.
po naciśnięciu płomienia zapala się zielona lampka i włącza się nawiew. dalej nic :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

po naciśnięciu płomienia zapala się zielona lampka i włącza się nawiew. dalej nic :(

Czyli coś już się dzieje. Przysłuchaj się czy "puka" pod bagażnikiem pompka paliwa od webasto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
schemacik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Trochę mało dokładnie rozrysowałeś podłączenia przkaźników. Zakładam, że zielony i niebieski to zaciski cewki przekaźników. Czarny/niebieski oraz czarny/żółty, to oznaczenia przewodów klemy 15 czyli stacyjki. Połącz każdy z nich ze sobą i zobacz co będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cześć :)
Adi opisałem tak jak kostki widziałem. dwie kostki przekaznikowe a każda z nich po 5 przewodów. czrno/niebieskie i czarno/żółte przewody są grube, jakieś 2,5 lub 4 mm2, reszta 1,5mm2. Dzisiaj kolega mi dostarczył przekażniki, ale czy to 100% te to nie wiem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa