hejka,
mam wodne ogrzewanie w v'ce.
nie mam pojęcia jak go uruchomić, jak działa i jak jest skompowany w układ ogrzewania centralnego.
układ jest wybrakowany, w bagażniku jest dodatkowy akumulator ale nie wiem gdzie i jakie przekażniki, czy posiada własne zasilanie,/ładowanie.
moze istnieje jakiś schemat? instrukcja?
pozdrawiam
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[V8 D11] webasto wodne - schemat/działanie
to ten 316 jest taki nietypowy? w używce pewnie lipa, może serwis.
Oczywiście jak najbardziej, ale przez brak przekaźnika.
wiesz moze tez który lub które przekażniki odpowiadaja za ogrzewanie?
sterownik jest
dołozyłem dwa przekażniki iiii...nadal nic
nic to znaczy że brak reakcji na wyświetlaczu no i okazało sie że przewody sa poscinane pod gumą zawiasów drzwi keirowcy.
po naciśnięciu płomienia zapala się zielona lampka i włącza się nawiew. dalej nic
Czyli coś już się dzieje. Przysłuchaj się czy "puka" pod bagażnikiem pompka paliwa od webasto.
W bagażniku powinieneś mieć dodatkowy akumulator, przekaźniki i sterownik. Załaczanie odbywa się przez zaprogramowanie czasu załączenia lub przez naciśnięcie klawisza z ikoną płomienia w module timera który znajduje się w drzwiach kierowcy. W timerze masz też klawisz zima/lato który służy do przełączania funkcji grzanie/chłodzenie.
Teraz musisz napisać czego Ci brakuje.
Teraz musisz napisać czego Ci brakuje.
No to lipa! Brakuje Ci 316 i jednego standardowego przekaźnika przełączającego.
| Adi202 napisał/a: |
| No to lipa! Brakuje Ci 316 i jednego standardowego przekaźnika przełączającego. |
to ten 316 jest taki nietypowy? w używce pewnie lipa, może serwis.
Może że nie nietypowy ale układ jest faktycznie wybrakowany. Sprawdź głębiej pod tapicerką czy masz sterownik Webasto.
okej, może tez tak byc że mi ogrzewanie/nawiew nie działa przes braki w układzie webasta??
| jimv8 napisał/a: |
| okej, może tez tak byc że mi ogrzewanie/nawiew nie działa przes braki w układzie webasta?? |
Oczywiście jak najbardziej, ale przez brak przekaźnika.
| Adi202 napisał/a: | ||
Oczywiście jak najbardziej, ale przez brak przekaźnika. |
wiesz moze tez który lub które przekażniki odpowiadaja za ogrzewanie?
Sprawdź w bagażniku kolory przewodów tych brakujących przekaźników.
sterownik jest
dołozyłem dwa przekażniki iiii...nadal nic
nic to znaczy że brak reakcji na wyświetlaczu no i okazało sie że przewody sa poscinane pod gumą zawiasów drzwi keirowcy.
po naciśnięciu płomienia zapala się zielona lampka i włącza się nawiew. dalej nic
| jimv8 napisał/a: |
|
po naciśnięciu płomienia zapala się zielona lampka i włącza się nawiew. dalej nic |
Czyli coś już się dzieje. Przysłuchaj się czy "puka" pod bagażnikiem pompka paliwa od webasto.
Trochę mało dokładnie rozrysowałeś podłączenia przkaźników. Zakładam, że zielony i niebieski to zaciski cewki przekaźników. Czarny/niebieski oraz czarny/żółty, to oznaczenia przewodów klemy 15 czyli stacyjki. Połącz każdy z nich ze sobą i zobacz co będzie.
cześć
Adi opisałem tak jak kostki widziałem. dwie kostki przekaznikowe a każda z nich po 5 przewodów. czrno/niebieskie i czarno/żółte przewody są grube, jakieś 2,5 lub 4 mm2, reszta 1,5mm2. Dzisiaj kolega mi dostarczył przekażniki, ale czy to 100% te to nie wiem.
Adi opisałem tak jak kostki widziałem. dwie kostki przekaznikowe a każda z nich po 5 przewodów. czrno/niebieskie i czarno/żółte przewody są grube, jakieś 2,5 lub 4 mm2, reszta 1,5mm2. Dzisiaj kolega mi dostarczył przekażniki, ale czy to 100% te to nie wiem.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

