Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » [A3 99r] pytanie o felgi !
Odpowiedz do tematu
 [A3 99r] pytanie o felgi !
Widziałem wcześniejszy post dość podobny do mojego problemu. Jestem tu nowy i nie chce zaśmiecać, ale mam problem. planuje zakup felg, 17 do mojej audiczki 1,9 tdi 110 km 1999r. Mam kilka pytań : rozstaw śr€b w tych modelach to 5x100 czy 5x 112 ? Czy da radę w miarę poruszać się na tych 17 felgach bo 16 już tak nie wylądają ?? I najważniejsze pytanie o opony, jakie opony letnie mam do tego dobrać ?? Byłbym wdzięczny jeśli udzielilibyście pomocy ;D Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !!

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: pytanie o felgi !
karolus111 napisał/a:
Widziałem wcześniejszy post dość podobny do mojego problemu. Jestem tu nowy i nie chce zaśmiecać, ale mam problem. planuje zakup felg, 17 do mojej audiczki 1,9 tdi 110 km 1999r. Mam kilka pytań : rozstaw śr€b w tych modelach to 5x100 czy 5x 112 ? Czy da radę w miarę poruszać się na tych 17 felgach bo 16 już tak nie wylądają ?? I najważniejsze pytanie o opony, jakie opony letnie mam do tego dobrać ?? Byłbym wdzięczny jeśli udzielilibyście pomocy ;D Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi !!
5x100 co do felg to zdecydowanie nie polecam 17-tek ze wzgledu na nasze drogi, no chyba,że lubisz ostre klimaty i nie szkoda Ci zawieszenia. Co do opon to kazde maja swoje wady i zalety (oczywiście pisze tu o nowych oponach) choć ja gustuje w michałkach ;) wiec jeśli tylko nie kupisz chińskich lub 300-tu letnich uzywek, to bedzie gitara. Zapraszamy tez do działu przywitań

Postaw piwo autorowi tego posta
 
5x100 ET38

moim zdaniem na 17'tkach smiało można śmigać. Oczywiście zależy jakie masz drogi w swoim otoczeniu ponieważ to przecież różnie bywa a nie każdy rejon polski ma tak kiepskie drogi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
choć ja gustuje w michałkach

dobre micheliny nie są złe ... :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie kurcze nie mogę się zdecydować, bo 16 wygladają tak zwykle a 17 już fajnie i mam straszny dylemat, kto jeszcze może powiedzieć coś na ten temat, może ma ktoś 17 u siebie, jak sie sprawują, chce je tylko na lato .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karolus111 napisał/a:
No właśnie kurcze nie mogę się zdecydować, bo 16 wygladają tak zwykle a 17 już fajnie i mam straszny dylemat, kto jeszcze może powiedzieć coś na ten temat, może ma ktoś 17 u siebie, jak sie sprawują, chce je tylko na lato .

Ja jeżdżę na "17 z letnimi kapciami. Rozmiar opony 225/45 i prawdopodobnie ich nigdy nie zmienię, choć wcześniej planowałam. Uwielbiam swoje szerokie kapcie, które sprawiają, że auto toczy się po drodze jak po szynach. Wcześniej jeździłam na Michelin Primacy i odetchnęłam z ulgą, kiedy się zdarły - były zdecydowanie za głośne.
Jest jeden bardzo duży minus podanej przeze mnie rozmiarówki - osoby ceniące sobie komfort jazdy będą zgrzytać zębami. Auto fantastycznie trzyma się drogi, ale w krzyżu odczujesz każdą nierówność. W szczególności jeżeli masz utwardzone zawieszenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie zawieszenie twarde, strasznie, aż myślałem że amorki do wymiany ale jeszcze sprawne. A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ?? i Jakie ET do tej felgi ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ET38

lekko można odchylić ta wartość ale jest to niezalecane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem takie felgi, tu ET jest 40, ale strasznie mi sie podobają i myśle że ją wrzucę, i co z ET teraz ?? I jaki rozmiar opon do tego ? Podaje link do felg : http://moto.allegro.pl/hi...2285880950.html ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karolus111 napisał/a:
A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ??

Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
karolus111 napisał/a:
A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ??

Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja



weż pod uwagę że szynszylek, jeżeli się nie mylę ma nowszą A3, i tam jest 5x112 ET50

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
szynszylek napisał/a:
karolus111 napisał/a:
A nie za szerokie masz te kapcie ?? nie wystaja za nadkole ??

Absolutnie nie, nic nie wystaje. To jest seria u mnie, nie modyfikacja



weż pod uwagę że szynszylek, jeżeli się nie mylę ma nowszą A3, i tam jest 5x112 ET50


O ile mam dobry zrzut z ETKI, na "17 mam 5x112 i ET48.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa