 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:35 |
Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach |
| Autor |
Wiadomość |
lsz
Audifil

Model: V8
Silnik: PT 3562ccm
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lis 2011 Wszystkie posty: 90
     
Piwa: 1/3 Skąd: dolnośląskie
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012 18:58 Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach
|
|
|
Koledzy... Dzisiaj coś się stało. Otóż zarówno na gazie jak i benzynie auto niewłaściwie pracuje na wolnych obrotach. Do dzisiaj paliło bez używania pedału gazu - pięknie bez problemu. Dzisiaj odpala w miarę ale trzeba dodać gazu. Niekiedy też trzeba więcej pokręcić. Ale najgorsze że nie da się zdjąć nogi z gazu bo obroty spadają i auto gaśnie a przed tym pracuje nierówno. Niekiedy też podczas spadania falują obroty trochę. Tak samo na benzynie jak i gazie podkreślam. Jak się trochę przejedzie to problem znika. Ale nie ma reguły że na zimnym tylko jest ten problem a jak się zagrzeje to znika. Miałem tak że był ciepły i zgasiłem jak szedłem dziś do sklepu na kilka minut i po odpaleniu znowu to samo ale przejechałem kilka km i problem ustał - co to?
Martwię się... |
_________________ Audi to nie auto - to stan umysłu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012 23:49 Re: Audi V8 3.6 250 KM - gaśnie na wolnych obrotach
|
|
|
| lsz napisał/a: | Koledzy... Dzisiaj coś się stało. Otóż zarówno na gazie jak i benzynie auto niewłaściwie pracuje na wolnych obrotach. Do dzisiaj paliło bez używania pedału gazu - pięknie bez problemu. Dzisiaj odpala w miarę ale trzeba dodać gazu. Niekiedy też trzeba więcej pokręcić. Ale najgorsze że nie da się zdjąć nogi z gazu bo obroty spadają i auto gaśnie a przed tym pracuje nierówno. Niekiedy też podczas spadania falują obroty trochę. Tak samo na benzynie jak i gazie podkreślam. Jak się trochę przejedzie to problem znika. Ale nie ma reguły że na zimnym tylko jest ten problem a jak się zagrzeje to znika. Miałem tak że był ciepły i zgasiłem jak szedłem dziś do sklepu na kilka minut i po odpaleniu znowu to samo ale przejechałem kilka km i problem ustał - co to?
Martwię się... |
Opisz wszystkie elementy układu zapłonowego które do tej pory wymieniłeś. Napiszę Ci co może być. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
lsz
Audifil

Model: V8
Silnik: PT 3562ccm
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lis 2011 Wszystkie posty: 90
     
Piwa: 1/3 Skąd: dolnośląskie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 20:54
|
|
|
Zacznij od wymiany (sprawdzenia) czujnika G28. Objawy które opisałeś bardzo pasują do uszkodzenia ekranu tego czujnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
lsz
Audifil

Model: V8
Silnik: PT 3562ccm
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lis 2011 Wszystkie posty: 90
     
Piwa: 1/3 Skąd: dolnośląskie
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 20:57
|
|
|
Który to czujnik? Gdzie go znaleźć i jak sprawdzić oraz jakie wartości powinienem mieć? |
_________________ Audi to nie auto - to stan umysłu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 21:06
|
|
|
Czujnik przykręcony jest do silnika po lewej stronie przy łączeniu ze skrzynią. W tym miejscu są dwa G4 i G28. G4 zakończony jest czarną wtyczką, G28 zakończony jest szarą. Wtyczki tych czujników przymocowane są pod lewym aparatem zapłonowym - dokładnie pod przewodami wysokiego napięcia. W pobliżu wtyczek są również wtyczki sondy Lambda więc łatwo je namierzysz. Czujnik możesz sprawdzić przez pomiar oporności. Między pinem 1 i 2 oporność musi wynosić 950Ohm, między 3 pinem a 1 oporność powinna być ∞ tak samo między 3 a 2. Jeżeli wyjdzie jednak między 3 a 1 np 3MOhm, to czujnik masz uszkodzony. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
lsz
Audifil

Model: V8
Silnik: PT 3562ccm
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lis 2011 Wszystkie posty: 90
     
Piwa: 1/3 Skąd: dolnośląskie
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 21:13
|
|
|
Bardzo Ci dziękuję. Jak tylko będę mógł to przemierzę i napiszę co wyszło. Jak zawsze jestem pijawką która pyta ale nie pomaga (bo nie ma wiedzy) ale cenię Twój czas i chęci dzielenia się doświadczeniem. Pozdrawiam i do napisania! |
_________________ Audi to nie auto - to stan umysłu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012 21:17
|
|
|
| lsz napisał/a: | | Bardzo Ci dziękuję. Jak tylko będę mógł to przemierzę i napiszę co wyszło. Jak zawsze jestem pijawką która pyta ale nie pomaga (bo nie ma wiedzy) ale cenię Twój czas i chęci dzielenia się doświadczeniem. Pozdrawiam i do napisania! |
To miłe jest jak ktoś docenia czyjś czas i pomoc. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
lsz
Audifil

Model: V8
Silnik: PT 3562ccm
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 21 Lis 2011 Wszystkie posty: 90
     
Piwa: 1/3 Skąd: dolnośląskie
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |