 |
|
Uszkodzony spryskiwacz |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 18:43
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Nareszcie zaczynam się powoli w tym wszystkim orientować (powoli ale zawsze to coś). Dziękuję Adi202 za odpowiedź. Jak mogę ustalić czy winą niedziałających spryskiwaczy jest faktycznie moduł Bordnetz ?(czy np. sprawdzę to VAG-iem,czy muszę go wymieniać). Numer zamontowanego to 8E0 907 279 E ,czy musiałbym szukać identycznego lub założyć np. 8E0 907 279 L lub 8E0 907 279 N (bo takie znalazłem na allegro).Czy jest możliwość że ktoś umyślnie odłączył w tym module spryskiwacze? (np. dla oszczędności płynu). Może moje pytania są banalne, ale jestem od niedawna posiadaczem Audi a lubię jak wszystko działa jak należy. |
Jeżeli masz dostęp do VAGa, to nie widzę nic prostszego jak zrobienie testu elementów wykonawczych. Przy takim teście w module mocy (Bordnetz) możesz sprawdzić każdy element który podpięty jest do niego. Może okazać się, że kiepsko przewodzi któraś z wtyczek. Zacznij od czarnego 10cio pinowego złącza przy Bordnetz. W tej wtyczce na pozycji 2 jest przewód czerwony z białym paskiem - to jest zasilanie pompki. Jeżeli przy spryskiwaniu na załączonych światłach nie będzie tam 12V, to Bordnetz jest do wymiany lub naprawy w fachowym warsztacie. Jeżeli chodzi o numery ETKa tego modułu, to na ostatniej pozycji literą kodowany jest rok i wyposażenie. Możesz trafić 6kę w Loto, ale może okazać się, że kupisz zły moduł np od sedana który nie posiada tylnej wycieraczki i lipa.
Zanim odważysz się na kupno drugiego proponuję miernikiem napięcia posprawdzać dobrze połączenia.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 22:17
|
|
|
Więc zastosuje się do Twojej rady i pobawię się miernikiem .Teraz gdy wiem gdzie mam szukać ,nie będzie problemu z określeniem usterki (modułu lub instalacji),chociaż z tego co napisałeś wywnioskowałem że ktoś mógł wymienić już ten moduł np.z sedana bez ksenonów i wtedy będzie to porażka! Chylę czoło przed Twoją wiedzą i chciałbym żebyś jeszcze napisał Czy jest możliwość że ktoś umyślnie odłączył w tym module spryskiwacze? (np. dla oszczędności płynu).Po prostu czy jest możliwość załączania i wyłączania poszczególnych funkcji którymi steruje ten moduł ? Dziękuję i pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 22:48
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | | Więc zastosuje się do Twojej rady i pobawię się miernikiem .Teraz gdy wiem gdzie mam szukać ,nie będzie problemu z określeniem usterki (modułu lub instalacji),chociaż z tego co napisałeś wywnioskowałem że ktoś mógł wymienić już ten moduł np.z sedana bez ksenonów i wtedy będzie to porażka! Chylę czoło przed Twoją wiedzą i chciałbym żebyś jeszcze napisał Czy jest możliwość że ktoś umyślnie odłączył w tym module spryskiwacze? (np. dla oszczędności płynu).Po prostu czy jest możliwość załączania i wyłączania poszczególnych funkcji którymi steruje ten moduł ? Dziękuję i pozdrawiam. |
Mógł to zrobić. To że sterownik mógłby być od sedana, to nic nie zmieni. Avant i sedan przód ma identyczny. Różni się np tyłem, ale sa też moduły w których można zakodować i to i to.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 16:55
|
|
|
Więc najpierw zobaczę czy z modułu wychodzi zasilanie na spryskiwacze,a jak nie to poszukam kogoś z VAG-iem żeby ustalić czy nie są celowo wyłączone. Jak uporam się z tym problemem to napiszę co było przyczyną. Jeszcze raz dziękuję Adi202. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 17:02
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | | Więc najpierw zobaczę czy z modułu wychodzi zasilanie na spryskiwacze,a jak nie to poszukam kogoś z VAG-iem żeby ustalić czy nie są celowo wyłączone. Jak uporam się z tym problemem to napiszę co było przyczyną. Jeszcze raz dziękuję Adi202. |
Zakładam, iż przy teście VAGiem spryski się nie uruchomią i lepiej będzie sprawdzić napięcie miernikiem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 20:47
|
|
|
Sprawdziłem napięcie tak jak mi poradziłeś, niestety z Bordnetz nie wychodzi 12V(czerwony kabel z białym paskiem) przy spryskiwaniu.Napięcie wzrasta do 0,1V czyli coś się w module dzieje ale napięcia właściwego nie podaje. Więc porażka I teraz powstaje pytanie-czy dać sobie spokój, czy drążyć to dalej? Można także podłączyć zasilanie pompki z ''ukrytego ''załącznika (oszczędność płynu i mały koszt). Ale to nie w moim stylu,muszę się z tym przespać.Mam namiar na człowieka który pracuje w serwisie i ma program serwisowy, może to uleczy. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010 22:04
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Sprawdziłem napięcie tak jak mi poradziłeś, niestety z Bordnetz nie wychodzi 12V(czerwony kabel z białym paskiem) przy spryskiwaniu.Napięcie wzrasta do 0,1V czyli coś się w module dzieje ale napięcia właściwego nie podaje. Więc porażka I teraz powstaje pytanie-czy dać sobie spokój, czy drążyć to dalej? Można także podłączyć zasilanie pompki z ''ukrytego ''załącznika (oszczędność płynu i mały koszt). Ale to nie w moim stylu,muszę się z tym przespać.Mam namiar na człowieka który pracuje w serwisie i ma program serwisowy, może to uleczy. |
Wątpię w to aby program serwisowy uzdrowił uszkodzoną elektronikę. Jeżeli uszkodzony będzie końcówka mocy, to ratuje tylko jej wymiana. Tak czy siak również uważam, że warto dopieścić ją do końca. Nie wiem czy masz możliwość oddania modułu do jakiejś zaradnej osoby która potrafiłaby zrobić czary mary i uzdrowić to co masz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): mmmkozak |
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 18:05
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Wiem że program serwisowy nie ożywi czegoś uszkodzonego ,ale przekonam się czy ktoś w tym module nie namieszał? Chociaż dziwi mnie że tylko spryskiwacze nie działają . Co do czarodziejów od elektroniki to faktycznie mogę mieć problem. A tak przy okazji-czy w tym module są jakieś przekaźniki? Pytam ,ponieważ przy załączaniu spryskiwaczy słychać cykanie (jak przekaźnik) ale żadny przekaźnik nie cyka? Pytam bo miałem już do czynienia z zimnymi lutami w zamku , tam to uzdrowiłem osobiście -może będzie podobna sytuacja? Wiem że nadzieja jest matką głupich,ale każda matka kocha swoje dzieci. |
Tego typu moduły oparte są na technologii MOS-FET, ale przekaźniki również są wykorzystywane. Musisz rozpołowić obudowę - nie jest to trudne i przeglądnij dokładnie obie strony laminatu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 18:37
|
|
|
Czy odłączenie tego modułu nie wykasuje go lub coś w tym rodzaju? Chcę uniknąć zdziwienia że nagle coś więcej nie działa lub auto nie zapali Znalazłem taki sam moduł na allegro ,ale mam dylemat czy kupować dopóki nie spróbuje wszystkich możliwości ze starym. I czy pomimo takiego samego numeru będzie obsługiwał te same funkcje? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 20:15
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | Czy odłączenie tego modułu nie wykasuje go lub coś w tym rodzaju? Chcę uniknąć zdziwienia że nagle coś więcej nie działa lub auto nie zapali Znalazłem taki sam moduł na allegro ,ale mam dylemat czy kupować dopóki nie spróbuje wszystkich możliwości ze starym. I czy pomimo takiego samego numeru będzie obsługiwał te same funkcje? |
Jeżeli posiada identyczny numer ETKa, to będzie ten sam moduł. Odłączenie go od sieci nie spowoduje żadnych zmian w programowaniu więc możesz go spokojnie wykręcić i rozebrać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010 16:04
|
|
|
Witam. Dalej walczę ze spryskiwaczami,po sprawdzeniu modułu Bordnetz okazało się że wszystko działa (nawet spryskiwacze ksenonów podczas testu komputerem zadziałały).Ale przy normalnym spryskiwaniu nadal nie działają . Jest podejrzenie że ta funkcja jest albo zablokowana ,albo rozprogramowana. Jutro wszystko się okaże i napiszę co i jak. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010 18:42
|
|
|
Czekamy w takim razie na sprawozdanie. Możesz spróbować przywrócić ustawienia domyślne, Adaptacja10, kanał 81. W nowszych modułach Bord jest osobny kanał do aktywacji i dezaktywacji spryskiwaczy, ale nie w tym co posiadasz.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
mmmkozak
MK

Model: A4 B9
Silnik: 2.0 DETA
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: awant
Dołączył: 27 Paź 2010 Wszystkie posty: 50
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Kaniów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010 23:09
|
|
|
| mmmkozak napisał/a: | | jak się okazało jakiś fenomen wcisnął przełącznik z B7 . |
No takich rzeczy bym się nie spodziewał. Wszystko dobre co się dobrze kończy.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |