 |
|
Chemia samochodowa |
| Autor |
Wiadomość |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009 00:42 Chemia samochodowa
|
|
|
Jeśli macie doświadczenie w używaniu tych lub innych przydatnych rzeczy, to oczywiście obowiązkowo piszcie.
1. Najpopularniejsze i bardzo przydatne .....WD-40 - dość uniwersalny jeśli chodzi o zastosowanie.
2. KLEJ ANAEROBOWY GWINTÓW FIRMY WEICON lub VersaChem
| Cytat: | | Zastosowanie : śruby mocujące silnik,skrzynie biegów,rozruszniki,wspomaganie kierownicy,drzwi,klimatyzację,ciężkie narzędzia i kiedy trzeba tylko połączyć części. |
3. GUNK środek do regeneracji pasków klinowych
| Cytat: | | Powstrzymuje ślizganie się, skrzypienie i piszczenie pasków klinowych. Regeneruje wyschnięte, stwardniałe paski. |
4. LIQUI MOLY - produkty do motocykli
# Racing Bike Cleaner - Środek do czyszczenia motocykla,
# Racing Helm - Środek do czyszczenia wnętrza kasku, usuwa m.in. pot, tłuszcz,
# Racing Ketten-Reiniger - Środek do czyszczenia łańcuchów,
# Racing Ketten Spray Weiss - Biały smar łańcuchowy,
# Racing Multi-Spray - Wielofunkcyjny spray smarujący,
# Racing Visier-Reiniger - Środek do czyszczenia wizjerów w kasku, owiewek,
# LIQUI MOLY WOSK ANTYKOROZYJNY DO MOTOCYKLI
5.Wurth Zmywacz do przepustnic i gaźników
| Cytat: | Zastosowanie Specjalnego Zmywacza do 2 i 4-suwowych silników.
1. Do wszystkich typów silników.
Korzyści:
• Specjalna formuła zapewnia skuteczne i bezpieczne usuwanie stałych zanieczyszczeń i osadów z gardzieli gaźników, dysz, przepustnicy i układu ssania.
• Może być stosowany do czyszczenia układów wtryskowych.
• Nie uszkadza katalizatora.
2. Wygodne i bezpieczne opakowanie.
Korzyści:
• Specjalny zawór 360° pozwala na stosowanie preparatu w miejscach trudno dostępnych, pod dowolnym kątem.
• Prosta dysza umożliwia skierowanie preparatu dokładnie na czyszczone miejsce.
• Zabezpieczenie dyszy uniemożliwia niekontrolowane i przypadkowe użycie sprayu. |
6. Preparat do usuwania powłok lakierniczych - Paint Remover
| Cytat: | | Preparat do usuwania powłok lakierniczych z metalu, szkła, drewna, betonu, cegły i płytek ceramicznych. W przypadku zastosowania na inne niż wymienione powierzchnie zaleca się wykonanie próby. Nie zaleca się stosowania preparatu na włóknie szklanym i podłożach z tworzyw sztucznych. |
7. Wurth Pasta Montażowa do klocków Hamulcowych
| Cytat: | # Biała pasta montażowa, zapobiega zapiekaniu się, korozji i piskom klocków hamulcowych.
#Do montażu klocków hamulcowych w samochodach osobowych.
#Chroni przed korozją, zapobiega piskom mechanizmów hamulcowych,
#Chroni układ hamulcowy przd działaniem soli rozpuszczonej w wodzie,
#Zapewnia dobre i długotrwałe smarowanie.
#Odporność na działanie temperatury do +1400ªC.
#Chroni przed nadmiernym przegrzaniem klocki hamulcowe.
#Stosować w zakresie temperatur od -40ªC do +1400ªC
#Nie zawiera metalisz czególnie przydatny do samochodów wyposażonych w układ hamulcowy z ABS |
8. K2 Akra preparat do mycia silników i innego syfu sprawdza sie tez do czyszczenia plastików nabłyszczania i czyszczenia tapicerek i siedzeń , nie niszczy powierzchni
9. TEMPO pasta polerska lekkościerna, do ręcznej polerki lakieru
dopisujcie... |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
KrisPrG
NO BASS NO FUN


Model: B3
Silnik: PM
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 40 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 102
     
Piwa: 3/2 Skąd: Pruszcz Gdański
|
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009 17:00
|
|
|
| Astaroth napisał/a: | Najpopularniejsze i bardzo przydatne .....WD-40 - dość uniwersalny jeśli chodzi o zastosowanie.
| może i popularne ale lepsze od tego (nie będę ukrywał badziewia, myśle o WD) jest BEKO smar i olej w spreju.
| Astaroth napisał/a: | | 6. Preparat do usuwania powłok lakierniczych - Paint Remover |
| Astaroth napisał/a: | | 8. K2 Akra preparat do mycia silników | ja tam nie preferuje takich zabiegów, jak chce się mieć czyściutki silnik to benzynka ekstrakcyjna, szmatka i jedziesz z programem, nie rozumiem ludzi co zalewają komorę wodą by silnik wyglądał jak nowy
| Astaroth napisał/a: | | 9. TEMPO pasta polerska lekkościerna, do ręcznej polerki lakieru | ja zaproponuje G3, od kilku lat razem z ojcem poleruje nią auta, stara polerka Celma trochę wody i pasty a efekt końcowy niesamowity |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 17 Maj, 2009 11:33
|
|
|
Ja używam do polerki pasty tempo ale ostatnio miałem okazje polerowacz auto pastą G3 no i muszę powiedzieć ze auto zaczęło się ładnie błyszczeć. |
_________________ Audi A4 b6 Avant 2,0 130KM
Daewoo Matiz 0.8 51 KM
Opel Corsa B 1,4 60 KM - (było)
Audi A6 c4 Avant 2,6 150 KM - (było)
Renault Twingo 1,2 60 KM - (było)
Audi 80 b3 Sedan 1,8 90 KM - (było)
Audi 100 c3 Sedan 2,3 136 KM - (było) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 22 Maj, 2009 21:17
|
|
|
pasta brill . farecla g4 i na to wosk a po umyciu auta wosk firmy sonax i nie jeżdzić na myjki automatyczne tylko ręczna ale co to za przyjemność oddać swoje audi do mycia pozd |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 20:09
|
|
|
| piecka napisał/a: | | i na to wosk a po umyciu auta wosk firmy sonax |
Potwierdzam ze 122% pewnością. To jest normalnie MAGIA
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 21:31
|
|
|
Gosiu pasków klinowych się nie regeneruje - przecież i tak kosztują grosze...
LiquiMoly to najlepsze oleje silnikowe.
Do zabezpieczania lakieru jedyny wosk to twardy Shell.
Do kokpitu mleczko Shell - czyści, odświeża, i NIE NABŁYSZCZA!!! |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 22:20
|
|
|
| Oofol napisał/a: | LiquiMoly to najlepsze oleje silnikowe.
Do zabezpieczania lakieru jedyny wosk to twardy Shell.
Do kokpitu mleczko Shell - czyści, odświeża, i NIE NABŁYSZCZA!!! | wszystko jest kwestia gustu i własnych doswiadczeń |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Oofol


Model: C5
Silnik: AVF
Zasilanie: nafta
Nadwozie: Avant
Pomógł: 2 razy Wiek: 41 Dołączył: 10 Cze 2009 Wszystkie posty: 160
     
Piwa: 7/7 Skąd: Munster/Karkonosze
|
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009 09:41
|
|
|
Zgadzam się...! |
_________________ C5 Avant 1.9TDI AVF
8P 3D 1.6 BGU
B3 Sedan 1.8 PMo |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 17:51
|
|
|
Podpinam sie tutaj bo nie ma sensu zakładać nowego tematu.
Dziś stwierdziłem że mój hak w audiczce po zimie strasznie zardzewiał. Z oczyszczeniem nie bedzie problemu, papier ścierny na wiertarę i schodzi ładnie. Jest odkręcany więc z tym nie będzie problemu. Mam jednak takie pytanie. Czy są jakieś specjalne farby zabezpieczające do takich elementów jak hak? Chodzi mi o to taką farbe żeby mi nie zeszła jak będę coś ciągnął. Nie chce go zostawiać nie pomalowanego bo za jakiś czas znów trzeba będzie czyścić. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010 23:34
|
|
|
| Sergio napisał/a: | Podpinam sie tutaj bo nie ma sensu zakładać nowego tematu.
Dziś stwierdziłem że mój hak w audiczce po zimie strasznie zardzewiał. Z oczyszczeniem nie bedzie problemu, papier ścierny na wiertarę i schodzi ładnie. Jest odkręcany więc z tym nie będzie problemu. Mam jednak takie pytanie. Czy są jakieś specjalne farby zabezpieczające do takich elementów jak hak? Chodzi mi o to taką farbe żeby mi nie zeszła jak będę coś ciągnął. Nie chce go zostawiać nie pomalowanego bo za jakiś czas znów trzeba będzie czyścić. |
Nie ma takiej możliwości. Hak możesz pomalować, ale kulkę nie ma sensu, bo nawet jak pomalujesz proszkowo, to zaczep zetrze ja do gołej stali. Jeżeli nie używasz go na co dzień, to proponuję psiknąć kulkę farbą w sprayu lub posmarować smarem.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |