 |
|
[100, 80/90, 200, V8, Coupe] Nakładka kierownicy... |
| Autor |
Wiadomość |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014 10:08 [100, 80/90, 200, V8, Coupe] Nakładka kierownicy...
|
|
|
Takie kuku mi się stało:
Najpierw warsztat wymieniający magiel mi to naruszył i pokleił, a potem w trakcie używania przez jakieś 2-3 lata klej puścił i kaput.
Te plastikowe "cosie", które siedzą w nakładce wewnątrz sprężyn są urwane - od kieroki jak mniemam, ktoś łapał to klejem, ale ten puścił. I tak wtedy nie działało idealnie, ale przynajmniej się trzymało, a teraz zupełnie nie wiem jak to przymocować raz a dobrze - przykleję, to albo nie będzie klakson działał, albo będzie krzywo czy coś.
Dzwoniłem do ASO, nie ma ani kierki, od której to właśnie ułamały się te plastikowe jabłuszka czy coś (wycofana z produkcji w 2007), ani nakładki.
Da się naprawić, czy nówka?
nr nakładki to 8a0 951 525 A, kierownicy: 893 419 091 F (ETKA znajduje ją z literkami E i G, ale z F - jak jest wybite na mojej - nie ma. Tylko przy nakładce podaje, że jest ona dla kierki 893 419 091 E/G).
Jest tu:
https://trshop.audi.de/konakart/SelectProd.do?prodId=5242&manufacturer=manufacturer&category=Electrical+equipment&name=STEERING%20WHEEL&model=0001
Ale w ASO gostek mówi, że wyjdzie przy sprowadzeniu co najmniej 1000 netto, nie wiem jakim cudem, skoro cena 84 euro? Spróbuje sie tam sam zarejestrować i zobaczę czy uda się coś podziałać.
A jeszcze mi przyszło do głowy, że mogę to pokleić spawarką do plastiku, mam taką nagrzeware i paski z różnymi rodzajami plastików, ale nie wiem jako to dokładnie materiał jest kurde, zeby się trzymało. Ew. poxipolem dwuskładnikowym, ale najlepiej tą spawarą...
Jak macie jakieś rady, walcie.
Zawsze mogę używańca, ale albo będzie już uszkodzony gdzieś, albo inny numer, albo nie będzie pasował, albo albo. Jak się da, wole swoją naprawić... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014 10:29
|
|
|
Sądzę, że rozsądnym wyjściem byłoby kupno podobnej nakładki Audi i zrobienie z niej implantów do właściwej. Typ tworzywa powinien być odciśnięty w nakładce. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014 10:41
|
|
|
Problem w tym, że te plastikowe trzpienie odłamały się od kierki, nie od nakładki. Spróbuję zedrzeć klej i na chybił-trafił pokleić spawarką z różnymi paskami, może się uda. Ani na kierce ani na nakładce nie widzę rodzaju tworzywa. Na nakładce jest tylko odbita "12" ale w odbiciu lustrzanym, oraz "7". Na nakładce jest też "1/1 685", a na kierownicy w dwóch miejscach "685" oraz "F" - widać na fotkach. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014 10:58
|
|
|
wieczorem zerknę, może mam taką kierę. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 13 Lip, 2014 08:30
|
|
|
nie mam kiery
niestety |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Dworek


Model: 100C4
Silnik: AAD
Zasilanie: benzyna+LPG; benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 2 razy Wiek: 43 Dołączył: 14 Maj 2009 Wszystkie posty: 236
     
Otrzymał 3 piw(a) Skąd: Wawa bielany
|
Wysłany: Pon 14 Lip, 2014 21:40
|
|
|
OK, kupiłem na allegro, koleżka wymontował mi z kierownicy, szczęśliwie wszystkie całe, więc szafa gra. Można spokojnie obszywać kierkę |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ kierowniczy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |