Elektryka i elektronika » Kodowanie pilota audi a4 b5
Odpowiedz do tematu
 
Nie rozumiem jak to ma być przez te diody. Gdzie mam wpiąc te diody w które kable ;/
Teraz mam podłączony przewód szary od centralki do przewodu brązowego z zółtym paskiem. Jak ma to być inaczej ??
Pod przewód szary od centralki wpinam 4 diod i do których przewodów czy źle to rozumuje ??

A wyłączenie funkcji dozbrajania wogle nie jest opisane w tej instrukcji. W sumie to nic nie jest opisane w tej instrukcji tylko jak zamknąć i otworzyć auto to jest jasne bez instrukcji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Nie rozumiem jak to ma być przez te diody. Gdzie mam wpiąc te diody w które kable ;/
Teraz mam podłączony przewód szary od centralki do przewodu brązowego z zółtym paskiem. Jak ma to być inaczej ??
Pod przewód szary od centralki wpinam 4 diod i do których przewodów czy źle to rozumuje ??

A wyłączenie funkcji dozbrajania wogle nie jest opisane w tej instrukcji. W sumie to nic nie jest opisane w tej instrukcji tylko jak zamknąć i otworzyć auto to jest jasne bez instrukcji.

Co za sterownik zamontowałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten który mi poleciłeś - http://amt-alarmy.pl/index.php?g=79
Znalazłem w instrukcji pisze jak wyłączyć te funkcję.
Ale mókłbym spróbować to podpiąć przez diody. Tylko nie wiem w które przewody się wpinać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy pompce są dwa przewody na pinie nr6 drzwi kierowcy na pinie nr7 pozostałe drzwi.
Podłącz szary przewód przez diody jak na tym rysunku malowanym na kolanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to mi teraz wyjaśniłeś elegancko jutro to podepnę mam diody akurat IN4007 więc do tego celu się nadają.
Dzięki napisze efekty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
No to mi teraz wyjaśniłeś elegancko jutro to podepnę mam diody akurat IN4007 więc do tego celu się nadają.
Dzięki napisze efekty.

1N4007 nadają sie idealnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I wszystko poszła jak trzeba i działa jak trzeba. Pozostała tylko klapa bagażnika ale to już można sobie chyba darować. Chyba że kolega zna kolor przewodu od klapy to dołożę trzecią diodę i podepnę.
Ogólnie dziękuje bardzo za instrukcje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klapa bagażnika? Nic prostszego. Pin 10 kolor brązowy z niebieskim paskiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki !!
Zastanawia mnie kolego skąd masz te wiadomości ?? Tak dokładnie znasz całą instalację w audi czy posiadasz jakieś fachowe schematy o opisami ?? Uchylisz tajemnicy skąd masz tak dokładną wiedzę ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Dzięki !!
Zastanawia mnie kolego skąd masz te wiadomości ?? Tak dokładnie znasz całą instalację w audi czy posiadasz jakieś fachowe schematy o opisami ?? Uchylisz tajemnicy skąd masz tak dokładną wiedzę ??
lata praktyki ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Chciałbym odświeżyć kontakt kolego Adi202 a mianowicie mam problem z nowym Audi A4 B6 kiedyś bardzo mi pomogłeś w tym temacie liczę że również teraz coś poradzisz. A mianowicie problem jest taki:
Obecnie dorobiłem się A4 B6 i z niedziałającymi pilotami w kluczyku typu scyzoryk gdy nacisną obojętne który guzik na pilocie przygasa światło wewnątrz kabiny i tyle nie zamyka ani nie otwiera. Centralny działa z kluczyka zamyka wszystko i otwiera. Co może być ? A może lepiej domontować nowy sterownik ? Tylko w B6 już jest chyba gorzej to zrobić.
Liczę że mi coś poradzisz pomożesz, czekam na odp
Dariusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli z pilota działa tylko podświetlenie (pierwszy raz spotykam się z takim problemem) oznacza, że jest on zakodowany. Oczywiście jak zawsze przy problemach powinno się odczytać błędy. Mimo to możesz spróbować najpierw zrobić synchronizację pilotów przez naciśnięcie klawisza na włączonym zapłonie czyli przekręcasz kluczem na zapłon i naciskasz na przycisk zamknij, otwórz. To samo robisz z drugim kluczem. Jeżeli to nie pomoże, to zrób procedurę douczenia pilotów metodą manualną - klucz w drzwiach kierowcy. Jeżeli tym sposobem nic nie zdziałasz, to zostaje tylko OBD.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety nie podziałał pierwszy sposób.
Możesz kolego opisać metodę manualna ? Albo podesłać linka jeśli już jest opisana na forum.
Czytałem gdzieś w sieci ze może padł moduł komfort lub jest zalany i coś nie łączy. Gdzie on się znajduje ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdyby padł sterownik komfortu nie działałby centralny w ogóle. Sterownik jest w czarnym pojemniku przed fotelem kierowcy (pod wykładziną)
Tak czy siak potrzebujesz sesji diagnostycznej aby sprawdzić wartości mierzone oraz ewentualne błędy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha czyli sam g*** zrobię ale pewnie nie jest źle skoro działa centralny z kluczyka.
Mam jakiś kabel i VWtool co sprawdzałem nim błędy w A4 B5 do B6 tez podejdzie ? Może chociaż błędy se zerknę.

A może spróbować jeszcze tym drugim sposobem je zakodować ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa