Powolne opadanie obrotów audi A4 B6 2.0 130km benzyna/LPG
Witam! Mam problem gdy silnik jest zimny obroty spadają tak jak powinno być lecz jak się zagrzeje obroty spadają bardzo powoli co może być tego przyczyną ?
Błędy Vag:
17700 Termostat - przerwa obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
16804 System katalizatora poniżej progu wydajności strona 1 zbyt mała oporność
16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
Z góry dziękuje
na początek sprawdź lewe powietrze
myślę że lewego powietrza nie ciągnie sprawdzałem i nigdzie nic nie zauważyłem
A napisz jeszcze , na jakim paliwie to się dzieje
dzieje się to zarówno na gazie jak i na benzynie gdy silnik jest zimny wszystko jest ok
A sprawdż wtrysk rozruchowy , odepnij go , później po kolei krokowca i regulator wolnych obrotów ( jeśli takowy u Ciebie istnieje )
Ale jak jest zimny to wszystko jest ok
| pawel1993r napisał/a: |
| Ale jak jest zimny to wszystko jest ok |
No ok czytałem.
teraz jeszcze zauważyłem że podczas odpalania jak jest zimny trzęsie go i nie chce wejść na obroty a po chwili mu przechodzi nie wiem czy to ma związek z tamtym
przede wszystkim powinien interesować Cię drugi bład, ponieważ pozostałe dwa sa sporadyczne (wykasuj je i zobacz,czy pojawia się ponownie). Sprawdź CAŁY wydech pod kątem szczelności wraz z katalizatorem. Wymieniłbym także sondę lambda i dokładnie przyglądnął się katalizatorowi,gdyz mozliwe,że to już jego koniec. Na razie nie ma sensu nic innego ruszać
Układ wydechowy już został sprawdzony nie ma żadnych przedmuchów sondy również sprawdzał mechanik i powiedział że mają prawidłowe wartości
| pawel1993r napisał/a: |
| Układ wydechowy już został sprawdzony nie ma żadnych przedmuchów sondy również sprawdzał mechanik i powiedział że mają prawidłowe wartości |
jesli masz 123% zaufania do swojego mechaniora to pozostaje tylko katalizator.