Skrzynie automatyczne » Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
Odpowiedz do tematu
 Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
skrzynia 4 biegowa, zero bledow w sterowniku


1.jade na 4 (ostatnim biegu)

2.chce wyprzedzic wiec
a)wciskam pedal gazu ale nie do konca - zrzuca bieg i przyspiesza
b)moge tez wcisnac pedal gazu do konca korzystajac z funkcji kick down i wtedy ten sam efekt co w pkt.a

3.zawsze myslalem ze aby wykonac pkt. 2 trzeba zrobic kick down dlatego pytam

Poza tym mam wrazenie ze po wcisnieciu kick dowan zrzuca mi tylko jeden bieg. Nie zauwazylem takze aby rozlaczalo sprezarke klimatyzacji (nie gasnie gwiazdka na klimatroniku).

Kodowanie w skrzyni jak na obrazku. Dziwi mnie w okienku Soft Coding napis Diagnose VW.
http://postimage.org/image/br6051ehf/

Ma ktos moze jakies przemyslenia w tej kwestii?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?


Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?


Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?

Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
itor napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?


Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?

Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku.


Przejscie tzn. zmieni sie napiecie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
Adi202 napisał/a:
itor napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą?


Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza?

Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku.


Przejscie tzn. zmieni sie napiecie?

Kilka centymetrów od linki znajduje się wtyczka która łączy włącznik kick down z instalacja skrzyni. Odłącz tą wtyczkę i naciskając pedał gazu do końca sprawdź czy między dwoma pinami włącznika jest przejście czyli zwarcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem

To są szczegóły które też trzeba sprawdzić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
itor napisał/a:
sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem

To są szczegóły które też trzeba sprawdzić.


Sparwdze to. Gdyby jednak kick down nie dawal sygnalu skrzynia nie zrzucalaby biegu na nizszy au mnie zrzuca. Chociaz chyba ani razu o 2 biegi. Z 2 i 3 Biegu zrzuca kickdown zawsze, z 4 biegu nie zawsze zrzuca na nizszy, to mnie dziwi.

Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0?

może nie 0 ale wartość jak najmniejsza, albo możesz też ustawić na brzęczyk i jak będzie przejście to mierzyk zabrzęczy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.

wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.

wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG?


linka zostala wymieniona poniewaz rozlecial sie na niej kick down

olej na bagnecie full, wymieniany dwukrotnie w przeciagu ostatnich 4 lat, ostatnio wymirniony pazdziernik 2011, kolor jak w butelce lekko czerwony, nie smierdzi spalenizna

praca silnika - mechaniczny wtrysk, jakos to jezdzi, ciezko porownac jak powinno

co dzisiaj sprawdzilem

w normalnym trybie jazdy, 90 - 100 km/h na liczniku, jade na 4 biegu, wciskam kick down -brak reakcji - auto rozpedza sie bez redukcji biegu, 100 razy moge probowac nie zrzuci na nizszy bieg

ta sama sytuacja tylko z wlaczonym trybem SOPRT, jest mozliwosc zrobienia kickdowna - zrzuca 1 bieg w dol

w trybie normalnym jest kick down z 3 na 2 bieg - obroty rosna do 4000 i wraca na wyzszy bieg

wtrybie sport obroty rosna do 6000 i wraca na wyzszy bieg

auto z LPG lae jezdze na PB, wyjety mikser, przywrocona benzyna do orginalu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr.


bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew

Postaw piwo autorowi tego posta
 
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr.


bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew


Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa