 |
|
klimatyzacja - włącznik cisnienia |
| Autor |
Wiadomość |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 10:31 klimatyzacja - włącznik cisnienia
|
|
|
Witam,
Mam mały problemik i potrzebuję Waszej pomocy, problem jest następujący:
przestała działać mi klima i to przy takiej pogodzie
wyskoczył mi błąd 792 - włącznik ciśnieniowy klimatyzacji f-129 przerwa lub zwarcie do masy
i moje pytanie jest następujące: W którym miejscu znajduje się ten czujnik w Audi A4 1,9 TDI rok prod 2000 i jak można sprawdzić czy jest to rzeczywiście czujnik a nie np. brak ciśnienia w klimatyzacji ( w co bardzo wątpię)
dzięki za pomoc. Może ktoś ma schemat? |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 15:20
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | | Może ktoś ma schemat? |
znając życie wszystkie schematy ma Adi202 i co najważniejsze potrafi je odczytać. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 15:32
|
|
|
dzięki to że wszystko ma Adi to wiem, ale nie będę mu głowy poza forum zawracał. czujnik znalazłem jest pod prawą lampą przy chłodnicy ale nie wiem jak sprawdzić czujnik jakie piny mam zmostkować aby to sprawdzić |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 18:11
|
|
|
Czujnik F129 powinien mieć zwarcie do plusa. Jeżeli opis błędu brzmi, że ma przerwę lub zwarcie do masy oznacza to trzy możliwości rozłączona wtyczka (elektro-korozja styków), uszkodzony czujnik lub najbardziej prawdopodobne za mało czynnika chłodzącego - czyli nieszczelny układ.
Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia ilości czynnika chłodzącego. Powinieneś się spieszyć i to baaaardzo. Plotki mówią, że R134a nie ma na rynku i nie będzie. R134a został wycofany przez bandytów - lobbystów i dzień dzisiejszy nie posiada zamiennika.
Te info sprawdziłem na razie w dwóch źródłach i się potwierdziło. Kolega nawet robi zapasy ze sprowadzanych samochodów.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 21:15
|
|
|
Dzięki Adi, własnie jutro mam zamiar sprawdzić ciśnienie w układzie. Co do R134a to jak go nie będzie to czym swoją klimę nabiję freonem z lodówki |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 21:20
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | Dzięki Adi, własnie jutro mam zamiar sprawdzić ciśnienie w układzie. Co do R134a to jak go nie będzie to czym swoją klimę nabiję freonem z lodówki |
W tym układzie nikogo to nie interesi. Wszyscy maja to w d... a jak!
P.S.
Mała poprawka. R134a już nie ma na rynku. Zakaz sprzedaży. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 21:25
|
|
|
to jakim czynnikiem mogę nabić klimę jest jakiś zamienniki tego czynnika? |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 21:32
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | | to jakim czynnikiem mogę nabić klimę jest jakiś zamienniki tego czynnika? |
Właśnie o to kaman, że nie możesz bo nie ma i nie będzie do czasu wprowadzenia zamiennika.
R12 czyli słynny juz freon został wycofany i zastąpiony nieszkodliwym dla środowiska R134a. Teraz okazało się, że R134a jest również niebezpieczny i szkodliwy. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze wiadomo, że o kasę. Po wprowadzeniu kolejnego nieszkodliwego zamiennika za serwis klimy nie zapłacimy 100, a 500zł
Obecnie jedyną możliwością jest źródełko u kogoś kto ma zapasy. Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystycznej. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
WOJTAS


Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz Wiek: 44 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 468
     
Piwa: 17/31 Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 22:35
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystyczne | zawsze to jest sposób.
Jutro jadę na serwis klimy i zobaczę co się dzieje. Podejrzewam, że przypadłość mojej Audiczki to jednak ten czujnik. Gaz nabijałem co prawda w ubiegłym roku, ale przed tamtym nabiciem na jednym nabiciu latałem dwa latka i wszystko było ok. Zobaczymy jutro, podjadę i sprawdzę ciśnienie i wtedy będzie wiadomo. |
_________________ Gość pozdrawiam Cię
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 23:19
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystyczne | zawsze to jest sposób.
Jutro jadę na serwis klimy i zobaczę co się dzieje. Podejrzewam, że przypadłość mojej Audiczki to jednak ten czujnik. Gaz nabijałem co prawda w ubiegłym roku, ale przed tamtym nabiciem na jednym nabiciu latałem dwa latka i wszystko było ok. Zobaczymy jutro, podjadę i sprawdzę ciśnienie i wtedy będzie wiadomo. |
I słusznie. Pewna jest tylko 122% pewność. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010 21:24 klimatyzacja - włącznik cisnienia
|
|
|
z tym freonem tak do końca mi nie pasuje,nie dalej jak wczoraj byłem w niemczech u znajomego co pracuje w warsztacie samochodowym,opowiedziałem mu co mówią o freonie w polsce zaraz złapał telefon i dzwonił do dystrybutora,od którego zaopatruje się w w/w gaz, oni na to że nić o takim czymś nawet nie słyszeli cena nie uległa żadnej zmianie za 12kg płaci się jak dawniej 149euro i każdą ilość można kupić bez problemu,więc się pytam o co chodzi |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010 21:50 Re: klimatyzacja - włącznik cisnienia
|
|
|
| pasjonataudi69 napisał/a: | | z tym freonem tak do końca mi nie pasuje,nie dalej jak wczoraj byłem w niemczech u znajomego co pracuje w warsztacie samochodowym,opowiedziałem mu co mówią o freonie w polsce zaraz złapał telefon i dzwonił do dystrybutora,od którego zaopatruje się w w/w gaz, oni na to że nić o takim czymś nawet nie słyszeli cena nie uległa żadnej zmianie za 12kg płaci się jak dawniej 149euro i każdą ilość można kupić bez problemu,więc się pytam o co chodzi |
Pewny jestem, że w Polsce z tego tytułu jest afera koperkowa. Niemcy również są na rynku europejskim więc i u nich powinien być problem z dostawą, ale skoro nie ma problemu, to może coś z tego dobrego wyniknie. Mój dobry funfel ma zapasy jak to powiedział na rok i na moją Vkę wystarczy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010 21:59
|
|
|
jestem cały czas w kontakcie, gdyby coś się działo ma mi dać cynka |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 19:41
|
|
|
Właśnie dowiedziałem się jaki patent wymyślili. Zamiast R134a uzupełniają nasi rodacy układ LPG. Ponoć chłodzi, ale czy to jest bezpieczne? Tego to ja nie wiem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Yasiu

Model: A4
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 11 Lip 2010 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: Tarnowskie Góry
|
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010 18:33 Re: klimatyzacja - włącznik cisnienia
|
|
|
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | Witam,
Mam mały problemik i potrzebuję Waszej pomocy, problem jest następujący:
przestała działać mi klima i to przy takiej pogodzie
wyskoczył mi błąd 792 - włącznik ciśnieniowy klimatyzacji f-129 przerwa lub zwarcie do masy
i moje pytanie jest następujące: W którym miejscu znajduje się ten czujnik w Audi A4 1,9 TDI rok prod 2000 i jak można sprawdzić czy jest to rzeczywiście czujnik a nie np. brak ciśnienia w klimatyzacji ( w co bardzo wątpię)
dzięki za pomoc. Może ktoś ma schemat? |
Witam.
Tak się składa, że kilka dni temu też miałem ten problem, tj. brak chłodzenia z klimy, okazało się, że występował ten sam błąd co Tobie. Ja zacząłem sprawdzenie od szczelności, ale okazało się, że jest szczelna, a przyczyną była odpięta wtyczka do czujnika. Zanim zabierzesz się za wymianę czujnika sprawdz wszystkie wtyczki |
_________________ " Cokolwiek umysł... potrafi zrodzić, potrafi też osiągnąć " |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
[a2] kontrolka oleju i brak cisnienia
|
qwerty |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
13 |
Pon 20 Sie, 2012 23:04  Adi202 |
 |
[B3 1,6 TD]Włącznik ogrzewania tylnej...
|
Astaroth |
Elektryka i elektronika |
6 |
Nie 25 Lip, 2010 12:35  Adi202 |
 |
[b5 1,6 adp] klimatyzacja
nie działa
|
rafi a4 |
Klimatyzacja |
21 |
Czw 15 Lip, 2010 08:28  BEJBUSSB4 |
 |
klimatyzacja
|
beaky |
Pozostałe tematy |
1 |
Sro 18 Lut, 2015 20:08  Pasiak |
 |
Klimatyzacja zimą
ogólnie
|
szynszylek |
Klimatyzacja |
5 |
Pon 04 Sty, 2010 20:52  Adi202 |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |