Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Brak naliczania km w Audi 80 B3
Rozkręcilem jeszcze raz sprawdzilem dokladnie luty zalozylem i chodzi, zębatka trybu licznika chodzi jest sklejona na superglue ale trzyma się, ogólnie licznik pracuje. Zobaczymy jak dlugo:P Mam inny problem odnosnie stacyjki, nie za kazdym razem zapalają mi sie diody oraz swieca zarowa, musze kilka razy kręcić, co to moze byc??
kostka stacyjki
rozbierz kierownice i popatrz w jakim stanie sa przewody od klaksonu.
Co to jest ten ślizg i cotrzeba powyginać?:)
Witam, jestem nowy nazywam się Artur. POstanowiłem zalozyc nowy temat bo nie moge znaleźć podobnego, jestem lekko ''spięty'' na tym forum i nie potrafię się w pelni odnaleźć, jeszcze:P Moim problemem jest to ze nie dziala naliczanie km w moim audi, licznik VDO. Rozkręcałem wszystko kilkanaście razy naprawiłem pomarańczową zębatkę, zimne luty, zaczął chodzić, po przejechaniu 2,3km znów stanął, jaka moze być przyczyna, zębatka jest wporządku.
Sprawdziłeś ją ponownie że jesteś tego pewien? Jeżeli mechanicznie jest sprawne, to zostanie jeszcze silnik krokowy (cewka) lub mało prawdopodobne lecz możliwe układ scalony.
| Adi202 napisał/a: |
| Sprawdziłeś ją ponownie że jesteś tego pewien? Jeżeli mechanicznie jest sprawne, to zostanie jeszcze silnik krokowy (cewka) lub mało prawdopodobne lecz możliwe układ scalony. |
Rozkręcilem jeszcze raz sprawdzilem dokladnie luty zalozylem i chodzi, zębatka trybu licznika chodzi jest sklejona na superglue ale trzyma się, ogólnie licznik pracuje. Zobaczymy jak dlugo:P Mam inny problem odnosnie stacyjki, nie za kazdym razem zapalają mi sie diody oraz swieca zarowa, musze kilka razy kręcić, co to moze byc??
| knight4s2 napisał/a: | ||
Rozkręcilem jeszcze raz sprawdzilem dokladnie luty zalozylem i chodzi, zębatka trybu licznika chodzi jest sklejona na superglue ale trzyma się, ogólnie licznik pracuje. Zobaczymy jak dlugo:P Mam inny problem odnosnie stacyjki, nie za kazdym razem zapalają mi sie diody oraz swieca zarowa, musze kilka razy kręcić, co to moze byc?? |
Kostke wymienilem poszlo 30zl:/ Mam jeszcze taki problem z klaksonem ze dziala tylko i wyłącznie kiedy kierownica jest skręcona w lewo. Podejrzewam jakies kable przypalone albo przecięte ale jak sie do nich dobrac?
| knight4s2 napisał/a: |
| Kostke wymienilem poszlo 30zl:/ Mam jeszcze taki problem z klaksonem ze dziala tylko i wyłącznie kiedy kierownica jest skręcona w lewo. Podejrzewam jakies kable przypalone albo przecięte ale jak sie do nich dobrac? |
Ja obstawiam na uszkodzony ślizg na obudowie kolumny kierowniczej.
Standardowo ślizg. Powyginać na skos i będzie działało jak nowe
| jimv8 napisał/a: |
Standardowo ślizg. Powyginać na skos i będzie działało jak nowe |
Co to jest ten ślizg i cotrzeba powyginać?:)
ślizg jest między kierownicą a manetką, i daje styk dla klaksonu u każdym położeniu kierownicy
u mnie też się zaczął chrzanic klakson, raz działał a raz nie... jak mu sie chciało dosłownie, czyli jak był potrzebny bo jakis np. baran zajechał mi drogę to nie działał nigdy, w moim przypadku okazało się, że problemem był sam klakson w sobie, kupiłam fanfarę za kolo 40 zeta nówkę, załozyłam zamiast tego co był i problemu już nie ma
zobacz jak tem klakson wygląda co masz, czy ma rdzawy nalot, czy pordzewiały nie jest i jak tam kable wchodzą te dwa w niego, czy nie są te styki zasniedziałe czy coś
zobacz jak tem klakson wygląda co masz, czy ma rdzawy nalot, czy pordzewiały nie jest i jak tam kable wchodzą te dwa w niego, czy nie są te styki zasniedziałe czy coś
Zaraz ide demontować kierownice natomiast wrócil problem z licznikiem chodzil wczoraj caly dzien i dzis troche i znów stanął, pomaranczowy trybik nie jest problemem bo sprawdzalem, problem jest taki ze jak kręcę licznikiem ręcznie tzn palcem, kręci się i nagle staje tzn cos blokuje wydaje mi sie ze to jest przyczyna, nie ma tam zadncyh uszkodzen czy zanieczyszczen.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych