Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[B4 2.2] Napięcie nie dochodzi do pompki
Re: napięcie nie dochodzi do pompki
proponuje wymienić bezpiecznik, i sprawdzić wiązkę
Re: napięcie nie dochodzi do pompki
Najpierw sprawdź czy napięcie dochodzi do przekaźnika i czy przekaźnik w ogóle dostaje napięcie sterujące. Budowa w zasadzie jest bardzo prosta - przekaźnik, bezpiecznik i pompka. Przekaźnik sterowany jest z ECU który uruchamia przekaźnik na 2s przy załączeniu aby wytworzyć w układzie paliwowym większe ciśnienie i w momencie pracy silnika od samego początku czyli rozruch. Jeżeli po załączeniu zapłonu załącza się na 2s, a przy kręceniu rozrusznikiem nie, to proponuję sprawdzić czujniki wału.
pzdr
jak w temacie, myślałem że już znalazłem powód dlaczego pompka nie działa, ale jednak nie, napięcie nie idzie do pompki, przekaźnik jest sprawny, wszystkie bezpieczniki też i co w tym przypadku może jeszcze być powodem tego że pompka nie działa, to bym sobie posprawdzał ?
| Guti napisał/a: |
| jak w temacie, myślałem że już znalazłem powód dlaczego pompka nie działa, ale jednak nie, napięcie nie idzie do pompki, przekaźnik jest sprawny, wszystkie bezpieczniki też i co w tym przypadku może jeszcze być powodem tego że pompka nie działa, to bym sobie posprawdzał ? |
| Guti napisał/a: |
| jak w temacie, myślałem że już znalazłem powód dlaczego pompka nie działa, ale jednak nie, napięcie nie idzie do pompki, przekaźnik jest sprawny, wszystkie bezpieczniki też i co w tym przypadku może jeszcze być powodem tego że pompka nie działa, to bym sobie posprawdzał ? |
Najpierw sprawdź czy napięcie dochodzi do przekaźnika i czy przekaźnik w ogóle dostaje napięcie sterujące. Budowa w zasadzie jest bardzo prosta - przekaźnik, bezpiecznik i pompka. Przekaźnik sterowany jest z ECU który uruchamia przekaźnik na 2s przy załączeniu aby wytworzyć w układzie paliwowym większe ciśnienie i w momencie pracy silnika od samego początku czyli rozruch. Jeżeli po załączeniu zapłonu załącza się na 2s, a przy kręceniu rozrusznikiem nie, to proponuję sprawdzić czujniki wału.
pzdr
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych