 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:47 |
Audi d11 3.6 v8, wymiana silnika na 4.2 ABZ |
| Autor |
Wiadomość |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 15:42 Audi d11 3.6 v8, wymiana silnika na 4.2 ABZ
|
|
|
Witam.
Przymierzam się do wymiany silnika w mojej Audi.
Chcę tam włożyć silnik od a8 (ABZ) na osprzęcie od ABH/AEC.
Czy ktoś się orientuje, czy skrzynia podejdzie do bloku,bo nie mam pewności i jakie problemy mogę napotkać.
Czym różni się wiązka w 3.6 od 4.2 i czy kolektory ssące w nich się różnią?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 17:24
|
|
|
skrzynia podejdzie
różni sie -
wiązka silnika jak i skrzyni
sterownikiem
przepustnicą z potencjometrem
kolektorem wydechowym
zegarami
to tak na szybko z tego co pamiętam. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 18:40
|
|
|
Czyli sama podmiana komputera i licznika nie wystarczy?? Licznik i tak mam do wymian bo ścieżki popalone ma.
wydech by się przerobiło, tylko czy osprzęt podejdzie?? i czy wałki mają podłączenie do aparatów.
Pomysł na ABZ ponieważ mogę taki nabyć w dość dobrej cenie i dobrej kondycji i na miejscu:) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 19:22
|
|
|
ABZ nie jest czasem już na cewkach?
AEC/ABH do ogarnięcia. Ale odradzam. Dobre PT też fajnie smiga. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 19:33
|
|
|
Tak, jest na cewkach, ale z abz zostawiłbym tylko słupek a resta z AEC/ABH lub PT |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 19:53
|
|
|
dobrze by było chłodzić olej skrzyni tak jak się należy w 4,2. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 20:13
|
|
|
Mam chłodnicę oleju ATF, ale nie to jest najważniejsze.
Jeszcze takie pytanie odnośnie ABZ i PT.
Czy jak przełoże wszystkie czujniki kolektory itp od PT do ABZ to zagra?? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 20:28
|
|
|
| Krajan napisał/a: | Mam chłodnicę oleju ATF, ale nie to jest najważniejsze.
Jeszcze takie pytanie odnośnie ABZ i PT.
Czy jak przełoże wszystkie czujniki kolektory itp od PT do ABZ to zagra?? |
nie, jednostka ci tego nie ogarnie.
4,2 ma i potrzebuje inny układ wtryskowy. Dlatego trzeba wymienić wszystko co pisałem razem ze sterownikami.
można iść w stronę świnki, ale też tego nie ogarnie bo czasy wtrysków sie zapętlą. no chyba że włożysz więkssze wtryski których ciężko znaleść ale w tedy nie ogarniesz bieg jałowy.
z tego powodu by wydobić całą moc, jest inny układ sterowania wtryskami. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 21:12
|
|
|
Prawda.
Tylko że co do tej wiązki nie mam pewności.
W 3.6 wtryski chodzą parami a w 4.2 każdy oddzielnie i podobno za to jest odpowiedzialny komputer.
Z tego co mi wiadomo (pewności nie mam) to wiązka może zostać ta sama.
Kwestia czujników, kolektora ssącego kompletnego z ABH i nie wiem czy w ABZ są uchwyty do aparatów na wałkach.
Jeśli by tak było jak pisze to nie miał bym większych problemów z wymianą a pytam ponieważ źródło moich informacji nie jest do końca pewne i gdzieś już słyszałem o takim projekcie, tylko że w C4 4.2 AEC. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 21:44
|
|
|
| Krajan napisał/a: | Prawda.
Tylko że co do tej wiązki nie mam pewności.
W 3.6 wtryski chodzą parami a w 4.2 każdy oddzielnie i podobno za to jest odpowiedzialny komputer.
Z tego co mi wiadomo (pewności nie mam) to wiązka może zostać ta sama.
Kwestia czujników, kolektora ssącego kompletnego z ABH i nie wiem czy w ABZ są uchwyty do aparatów na wałkach.
Jeśli by tak było jak pisze to nie miał bym większych problemów z wymianą a pytam ponieważ źródło moich informacji nie jest do końca pewne i gdzieś już słyszałem o takim projekcie, tylko że w C4 4.2 AEC. |
komputer - dostarcza sygnał za pomocą wiązki. tak jak pisałęś w 3,6 są parami = 4+wspólna masa
w 4,2 oddzielnie = 8+wspólna masa
do tego dochodzi jeszcze różnica sygnału potencjometra,
To wszystko do kupy daje inną wiązkę. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 22:04
|
|
|
Aha.
Nie zależy mi na tych 300km, tylko na sprawnym, niezajechanym silniku.
3.6 w dobrym stanie ciężej dostać niż ABZ choć by dlatego że ABH są dużo młodsze i jak by ten silnik(ABH) podszedł pod elektryke PT to i tak bym się zdecydował.
Wymiana silnika jest pewna i na wiosnę planuje zabieg.
Jeśli wymiana wiązki okaże się jakoś specjalnie kłopotliwa to zostanę przy PT a jeśli nie to ABZ, chyba że będzie problem z wałkami rozrządu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 22:22
|
|
|
| Krajan napisał/a: | Aha.
Nie zależy mi na tych 300km, tylko na sprawnym, niezajechanym silniku.
3.6 w dobrym stanie ciężej dostać niż ABZ choć by dlatego że ABH są dużo młodsze i jak by ten silnik(ABH) podszedł pod elektryke PT to i tak bym się zdecydował.
Wymiana silnika jest pewna i na wiosnę planuje zabieg.
Jeśli wymiana wiązki okaże się jakoś specjalnie kłopotliwa to zostanę przy PT a jeśli nie to ABZ, chyba że będzie problem z wałkami rozrządu. | przy zmianie na 4,2 i tak czeka Cię grubsza przeróbka elektryki i itd. tak jak pisał jimmy dlatego lepiej zamiast ABH wrzucić AEC bo jest to ulepszona wersja ABH ,która nie jest olejożerna. Znamy z Adim jednego gościa, który wykonał taki zabieg włącznie z kapitalnym remontem motoru ,który wkładał ,miał dawcę a i tak skończyło się to klapą. Skoro nie zależy Ci na tych 300 kucach to nie lepiej zrobić remont swojego motoru? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 22:28
|
|
|
wiązkę założysz na silnik i pociągniesz do wnętrza w ciągu 2 godzin. podepniesz kostki a co z tego jak nie będzie działało. Zacznie się szukanie |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
Krajan

Model: D2
Silnik: 4.2 AQH
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38 Dołączył: 06 Lis 2012 Wszystkie posty: 21
     
Skąd: Goldap
|
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 22:32
|
|
|
Remont nie wchodzi w grę. AEC trudno dostępny i stąd pomysł żeby wziąć sam słupek z ABZ a reszta z ABH.
Słupki są przecież takie same tak??
[ Dodano: Wto 06 Lis, 2012 22:47 ]
Czemu miało by nie działać jak wszystko poprawnie się podłączy??
Jakie problemy mogę napotkać??
[ Dodano: Sro 07 Lis, 2012 17:54 ]
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie pokryw glowic, czy od ABH pasuja do ABZ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012 18:47
|
|
|
| jimv8 napisał/a: |
komputer - dostarcza sygnał za pomocą wiązki. tak jak pisałęś w 3,6 są parami = 4+wspólna masa
w 4,2 oddzielnie = 8+wspólna masa |
Wspólny plus. Wtryskiwacze mają w dwóch przypadkach wspólne zasilanie, a masą są sterowane.
Nic nie stoi na przeszkodzie znaleźć A8 na części ze skrzynią 4 ro stopniową i przełożyć silnik z cewkami, wiązkami i zaadaptować to do Vki. Jak dobrze pomyślisz, to i Tiptronic w Vce jest możliwy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |