Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
[C5 2.4 '99] Zapala się żółta kontrolka oleju (sensor)
Ma i to dużo. Co robi się przy wymianie oleju? Otwiera maskę. Otwarciem maski wskaźniki widzą wymianę oleju po czym sprawdzają stan lub poziom oleju.
Rozwiązanie problemu
1 dolać olej
2 wymienić olej
3 sprawdzić błędy w zegarach czy w ogóle tyczą się jakości i poziomu oleju, a nie uszkodzeniem wiązki czujnika.
sprawdz wiazke czujnika oleju
pasiak dziekuje, tak wlasnie myslelimy z mechanikiem ze co z kablami jest. pozdrawiam
wyswietla mi sie na wyswietlaczu zółta kontrolka oleju sensor, poziom oleju jest ok, co to moze oznaczac w czym tkwi problem?
gdy mi sie ciągle swieciła to mialem czujnik poziomu oleju do wymiany wymienilem i jest ok
dzieki kolego od tego zaczne a wiesz moze gdzie on sie znajduje?
Witam,
u mnie problem ten sam: zapaliła się kontrolka olej sensor, autko zostało sprawdzone Vagiem, pokazał się błąd czujnik poziomu oleju. Czujnik został wymieniony, błąd skasowany, niestety po kilku kilometrach kontrolka zapaliła się ponownie, na Vagu ten sam błąd
Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że to Audi A4, 2002 rok
u mnie problem ten sam: zapaliła się kontrolka olej sensor, autko zostało sprawdzone Vagiem, pokazał się błąd czujnik poziomu oleju. Czujnik został wymieniony, błąd skasowany, niestety po kilku kilometrach kontrolka zapaliła się ponownie, na Vagu ten sam błąd
Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że to Audi A4, 2002 rok
Po pełnym opisie błędu można stwierdzić co jest przyczyną problemu. Sam opis błąd czujnika nie wskazuje jeszcze usterki samego czujnika. Proponuję sprawdzić wiązkę czujnika.
pzdr
pzdr
Witam !!
Mam taki problem patrzcie na link:
http://www.youtube.com/watch?v=PHx_Pr7STlc
1.Daje na włączony zapłony wyskakuje SENSOR
2.Otwieram maskę i od razu gaśnie SENSOR i pokazuje temperaturę więc od czego to zależy??
Co ma wspólnego otworzenie maski !?
zamknę maskę i jest ok
Po kolejnym zgaszeniu auta ponownie wyskakuje SENSOR więc co to może być ?
Przecież jak się maska uniesie w górę to jest ok
Przecież czujnik jest na samym dole miski więc co to już nie wiem
Też pisał kolega gogus1980 że wymienił czujnik, został skasowany błąd i ponownie wyskakuje SENSOR więc co jest grane ? żeby się nie okazało że się wymieni a to będzie co innego niż ten czujnik
Ile taki czujnik zamiennik oryginał to będzie kosztował
Pozdro
Pomóżcie !!!
Audi A4 99 rok 1.9TDI 110KM
Mam taki problem patrzcie na link:
http://www.youtube.com/watch?v=PHx_Pr7STlc
1.Daje na włączony zapłony wyskakuje SENSOR
2.Otwieram maskę i od razu gaśnie SENSOR i pokazuje temperaturę więc od czego to zależy??
Co ma wspólnego otworzenie maski !?
zamknę maskę i jest ok
Po kolejnym zgaszeniu auta ponownie wyskakuje SENSOR więc co to może być ?
Przecież jak się maska uniesie w górę to jest ok
Przecież czujnik jest na samym dole miski więc co to już nie wiem
Też pisał kolega gogus1980 że wymienił czujnik, został skasowany błąd i ponownie wyskakuje SENSOR więc co jest grane ? żeby się nie okazało że się wymieni a to będzie co innego niż ten czujnik
Ile taki czujnik zamiennik oryginał to będzie kosztował
Pozdro
Pomóżcie !!!
Audi A4 99 rok 1.9TDI 110KM
| szulcuu998 napisał/a: |
|
Co ma wspólnego otworzenie maski !? |
Ma i to dużo. Co robi się przy wymianie oleju? Otwiera maskę. Otwarciem maski wskaźniki widzą wymianę oleju po czym sprawdzają stan lub poziom oleju.
Rozwiązanie problemu
1 dolać olej
2 wymienić olej
3 sprawdzić błędy w zegarach czy w ogóle tyczą się jakości i poziomu oleju, a nie uszkodzeniem wiązki czujnika.
Dzięki
czesc wam. a u mnie po wymianie oleju i po przejechaniu parudziesiat km zapala sie kontrolka oleju. z mechanikiem szukalismy i nic wiec jezdzilem tak az do dzisiaj.sprawdzajac przy tym stan oleju,wszystko bylo w normie.a dzisiaj jadac do sklepu z zapalą kontrolka oleju, zapalila mi sie kontrolka oleju z napisem sensor. wjechalem pod dom i zgasilem samochod. po czym zaraz wlaczylem zaplon i wszystko znikło zapaliła sie konrolka OK. I CO TU JEST GRANE ???? powtarzam, stan oleju jest caly czas. pozdrawiam i czekam na cos madrego w odpowiedzi.
| iras1974 napisał/a: |
| czesc wam. a u mnie po wymianie oleju i po przejechaniu parudziesiat km zapala sie kontrolka oleju. z mechanikiem szukalismy i nic wiec jezdzilem tak az do dzisiaj.sprawdzajac przy tym stan oleju,wszystko bylo w normie.a dzisiaj jadac do sklepu z zapalą kontrolka oleju, zapalila mi sie kontrolka oleju z napisem sensor. wjechalem pod dom i zgasilem samochod. po czym zaraz wlaczylem zaplon i wszystko znikło zapaliła sie konrolka OK. I CO TU JEST GRANE ???? powtarzam, stan oleju jest caly czas. pozdrawiam i czekam na cos madrego w odpowiedzi. |
| Pasiak napisał/a: | ||
|
pasiak dziekuje, tak wlasnie myslelimy z mechanikiem ze co z kablami jest. pozdrawiam
Witam
Jaki jest bezpiecznik od Sensora ?? Podajcie Nr i ile on tam ma A.
Ostatnio wyciągnąłem bezpiecznik ale nie wiem który to był jak wyciągnąłem to zgasła kontrolka Sensor i nie zapaliła sie do kolejnego razu. Chce wyjąć bezpiecznik żeby nie wyskakiwało podpowiedzcie Panowie/Panie.
Pozdrawiam
Jaki jest bezpiecznik od Sensora ?? Podajcie Nr i ile on tam ma A.
Ostatnio wyciągnąłem bezpiecznik ale nie wiem który to był jak wyciągnąłem to zgasła kontrolka Sensor i nie zapaliła sie do kolejnego razu. Chce wyjąć bezpiecznik żeby nie wyskakiwało podpowiedzcie Panowie/Panie.
Pozdrawiam
Bezpiecznik nr5 10A
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych