Pozostałe tematy » [C5 2.4 '99] Zapala się żółta kontrolka oleju (sensor)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [C5 2.4 '99] Zapala się żółta kontrolka oleju (sensor)
wyswietla mi sie na wyswietlaczu zółta kontrolka oleju sensor, poziom oleju jest ok, co to moze oznaczac w czym tkwi problem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gdy mi sie ciągle swieciła to mialem czujnik poziomu oleju do wymiany wymienilem i jest ok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki kolego od tego zaczne a wiesz moze gdzie on sie znajduje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cześć, a może wypadało by się przywitać ?

http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,

u mnie problem ten sam: zapaliła się kontrolka olej sensor, autko zostało sprawdzone Vagiem, pokazał się błąd czujnik poziomu oleju. Czujnik został wymieniony, błąd skasowany, niestety po kilku kilometrach kontrolka zapaliła się ponownie, na Vagu ten sam błąd :(

Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że to Audi A4, 2002 rok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po pełnym opisie błędu można stwierdzić co jest przyczyną problemu. Sam opis błąd czujnika nie wskazuje jeszcze usterki samego czujnika. Proponuję sprawdzić wiązkę czujnika.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam !!

Mam taki problem patrzcie na link:

http://www.youtube.com/watch?v=PHx_Pr7STlc


1.Daje na włączony zapłony wyskakuje SENSOR

2.Otwieram maskę i od razu gaśnie SENSOR i pokazuje temperaturę więc od czego to zależy??

Co ma wspólnego otworzenie maski !?

zamknę maskę i jest ok

Po kolejnym zgaszeniu auta ponownie wyskakuje SENSOR więc co to może być ?

Przecież jak się maska uniesie w górę to jest ok

Przecież czujnik jest na samym dole miski więc co to już nie wiem

Też pisał kolega gogus1980 że wymienił czujnik, został skasowany błąd i ponownie wyskakuje SENSOR więc co jest grane ? żeby się nie okazało że się wymieni a to będzie co innego niż ten czujnik ;/

Ile taki czujnik zamiennik oryginał to będzie kosztował :)

Pozdro

Pomóżcie !!!

Audi A4 99 rok 1.9TDI 110KM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szulcuu998 napisał/a:


Co ma wspólnego otworzenie maski !?


Ma i to dużo. Co robi się przy wymianie oleju? Otwiera maskę. Otwarciem maski wskaźniki widzą wymianę oleju po czym sprawdzają stan lub poziom oleju.
Rozwiązanie problemu
1 dolać olej
2 wymienić olej
3 sprawdzić błędy w zegarach czy w ogóle tyczą się jakości i poziomu oleju, a nie uszkodzeniem wiązki czujnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czesc wam. a u mnie po wymianie oleju i po przejechaniu parudziesiat km zapala sie kontrolka oleju. z mechanikiem szukalismy i nic wiec jezdzilem tak az do dzisiaj.sprawdzajac przy tym stan oleju,wszystko bylo w normie.a dzisiaj jadac do sklepu z zapalą kontrolka oleju, zapalila mi sie kontrolka oleju z napisem sensor. wjechalem pod dom i zgasilem samochod. po czym zaraz wlaczylem zaplon i wszystko znikło zapaliła sie konrolka OK. I CO TU JEST GRANE ???? powtarzam, stan oleju jest caly czas. pozdrawiam i czekam na cos madrego w odpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
iras1974 napisał/a:
czesc wam. a u mnie po wymianie oleju i po przejechaniu parudziesiat km zapala sie kontrolka oleju. z mechanikiem szukalismy i nic wiec jezdzilem tak az do dzisiaj.sprawdzajac przy tym stan oleju,wszystko bylo w normie.a dzisiaj jadac do sklepu z zapalą kontrolka oleju, zapalila mi sie kontrolka oleju z napisem sensor. wjechalem pod dom i zgasilem samochod. po czym zaraz wlaczylem zaplon i wszystko znikło zapaliła sie konrolka OK. I CO TU JEST GRANE ???? powtarzam, stan oleju jest caly czas. pozdrawiam i czekam na cos madrego w odpowiedzi.
sprawdz wiazke czujnika oleju

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
iras1974 napisał/a:
czesc wam. a u mnie po wymianie oleju i po przejechaniu parudziesiat km zapala sie kontrolka oleju. z mechanikiem szukalismy i nic wiec jezdzilem tak az do dzisiaj.sprawdzajac przy tym stan oleju,wszystko bylo w normie.a dzisiaj jadac do sklepu z zapalą kontrolka oleju, zapalila mi sie kontrolka oleju z napisem sensor. wjechalem pod dom i zgasilem samochod. po czym zaraz wlaczylem zaplon i wszystko znikło zapaliła sie konrolka OK. I CO TU JEST GRANE ???? powtarzam, stan oleju jest caly czas. pozdrawiam i czekam na cos madrego w odpowiedzi.
sprawdz wiazke czujnika oleju



pasiak dziekuje, tak wlasnie myslelimy z mechanikiem ze co z kablami jest. pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam


Jaki jest bezpiecznik od Sensora ?? Podajcie Nr i ile on tam ma A.


Ostatnio wyciągnąłem bezpiecznik ale nie wiem który to był jak wyciągnąłem to zgasła kontrolka Sensor i nie zapaliła sie do kolejnego razu. Chce wyjąć bezpiecznik żeby nie wyskakiwało podpowiedzcie Panowie/Panie.


Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpiecznik nr5 10A

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa