Jakiś czasem temu pojawiły się w moim aucie wibracje/ drgania, choć bliżej temu do wibracji. Jest to odczuwalne przez fotel, kierownicę. Wibracje nie są permanentne. Potrafią się pojawić w czasie jazdy, od razu po odpaleniu, albo nie ma ich wcale. Również natężenie wibracji jest różne: są bardzo odczuwalne a czasem mniej dokuczliwe. Najbardziej są słyszalne na biegu jałowym, w czasie jazdy już nie, tylko dźwięk silnika jest taki bardziej „dudniący”.
Nie ma żadnych innych objawów: komputer czysty, przyspiesza normalnie, obroty nie falują.
Pojechałem do kilku (trzech) mechaników w tym i do ASO. Sprawdzili poduszki są ok, zasugerowali, że to może być dwumasa. Po zebraniu funduszy wymieniłem ją,- auto jak drga tak drga.
Panowie proszę was o pomoc, jakąś radę, wskazówkę gdzie szukać usterki! Z góry dzięki za pomoc.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Dlaczego auto drga/wibruje? [manual]
Sprawdziłem i jak powoli zwiększam gaz to wibracje maleją, jedynie dźwięk jest taki bardziej, ja wiem... dudniący. Jak się zewnątrz się przysłuchiwałem pracy silnika to wibracje słychać z tyłu, na rurach wydechowych.
Tak, 2012 roku przy 143 tysiącach (obecnie 161 tyś.)
gdy powolutku podnosisz na biegu jałowym obroty to nie nasila się lub nie znika drganie?
| jimv8 napisał/a: |
| gdy powolutku podnosisz na biegu jałowym obroty to nie nasila się lub nie znika drganie? |
Sprawdziłem i jak powoli zwiększam gaz to wibracje maleją, jedynie dźwięk jest taki bardziej, ja wiem... dudniący. Jak się zewnątrz się przysłuchiwałem pracy silnika to wibracje słychać z tyłu, na rurach wydechowych.
rozrząd miałeś robiony?
| jimv8 napisał/a: |
| rozrząd miałeś robiony? |
Tak, 2012 roku przy 143 tysiącach (obecnie 161 tyś.)
zdejmij pasek klinowy od osprzętu i odpal czy drga (na krótko oczywiście)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych