Układ kierowniczy » A4-B5 wymiana silnika i problem z ASR
Odpowiedz do tematu
 A4-B5 wymiana silnika i problem z ASR
Witam
Jeżeli powtórzyłam temat, to proszę mi wybaczyć i odesłać do odpowiedniego postu :)
Posiadam A4-B5 -1998r. w której w oryginale był zamontowany silnik 2,5 TDI z automatyczną skrzynią biegów. W związku z negatywnymi opiniami na temat silnika zapadła decyzja o wymianie serducha na 1,9 TDI z manualną skrzynią. Wszystko gra i buczy za wyjątkiem kontroli trakcji. Kontrolka nie gaśnie, a włącznik ASR nie reaguje :mrgreen: Może ktoś podpowie, co zrobić, (podłączyć, coś dodać, wgrać??? ) by kontrola trakcji funkcjonowała jak należy. Pytałam już różnych "magików" i nikt nie potrafi udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Wiem, że to standardowa "wada" przy wymianie silnika, bo znajomy ma to samo w swojej A6.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A4-B5 wymiana silnika i problem z ASR
Niepokorna napisał/a:
Witam
Jeżeli powtórzyłam temat, to proszę mi wybaczyć i odesłać do odpowiedniego postu :)
Posiadam A4-B5 -1998r. w której w oryginale był zamontowany silnik 2,5 TDI z automatyczną skrzynią biegów. W związku z negatywnymi opiniami na temat silnika zapadła decyzja o wymianie serducha na 1,9 TDI z manualną skrzynią. Wszystko gra i buczy za wyjątkiem kontroli trakcji. Kontrolka nie gaśnie, a włącznik ASR nie reaguje :mrgreen: Może ktoś podpowie, co zrobić, (podłączyć, coś dodać, wgrać??? ) by kontrola trakcji funkcjonowała jak należy. Pytałam już różnych "magików" i nikt nie potrafi udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Wiem, że to standardowa "wada" przy wymianie silnika, bo znajomy ma to samo w swojej A6.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :mrgreen:
pierwsza wskazówka to taka aby zdiagnozować niunie i zobaczyc powód niedziałającej kontroli trakcji. Ponadto doradziłbym unikanie magików a szukanie fachowców ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A4-B5 wymiana silnika i problem z ASR
Pasiak napisał/a:
pierwsza wskazówka to taka aby zdiagnozować niunie i zobaczyc powód niedziałającej kontroli trakcji. Ponadto doradziłbym unikanie magików a szukanie fachowców ;) [/quote]

Podłączałam ją pod VAG-a ale z takim prostym interfejsem i tam jedynie wyskakuje błąd odnośnie samej kontrolki (nie pamiętam dokładnie kodu błędu teraz :P ) Co do magików, to nazywam tak mechaników różnej maści :) Nie wiem, gdzie i kogo się o to zapytać, bo w serwisie wywalili na mnie wielkie oczy i zapytali jak to możliwe, że to w ogóle działa, że auto jeździ, że wszystko gra :lol: Przecież musi być jakiś sposób na to, żeby uruchomić to ASR :) )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niepokorna napisał/a:
jedynie wyskakuje błąd odnośnie samej kontrolki (nie pamiętam dokładnie kodu błędu teraz
dobrze by było gdybys jednak ten bład miała....

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa