Zawieszenie » [ 100 CD 87'] Wymiana łożyska
Odpowiedz do tematu
 [ 100 CD 87'] Wymiana łożyska
Witam mam zamiar indywidualnie wymienić łożysko w tylnym kole. Myślę że nie jest to jakieś olbrzymie przedsięwzięcie i nie ma z tym dużych problemów. Potrzebuję informacji odnośnie zdjęcia -założenia nowego łożyska ale najbardziej dokręcania tegoż właśnie łożyska. Łożysko już posiadam FAGa tylko jeszcze dokładnie nie wiem w którym kole wyje :-) i dla tegoż mam takie pytanko kiedy wyje łożysko bardziej przy obciążeniu czy odciążeniu tzn jak wchodzę w zakręt w prawo to wyje mocniej ,czyli które łożysko do wymiany??
Pozdro

Ps:proszę wybaczyć zapomniałem dodać oczywiście modelu auta , 100CD 2,3 87r .

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana łożyska
kapsel napisał/a:
Witam mam zamiar indywidualnie wymienić łożysko w tylnym kole. Myślę że nie jest to jakieś olbrzymie przedsięwzięcie i nie ma z tym dużych problemów. Potrzebuję informacji odnośnie zdjęcia -założenia nowego łożyska ale najbardziej dokręcania tegoż właśnie łożyska. Łożysko już posiadam FAGa tylko jeszcze dokładnie nie wiem w którym kole wyje :-) i dla tegoż mam takie pytanko kiedy wyje łożysko bardziej przy obciążeniu czy odciążeniu tzn jak wchodzę w zakręt w prawo to wyje mocniej ,czyli które łożysko do wymiany??
Pozdro

Ps:proszę wybaczyć zapomniałem dodać oczywiście modelu auta , 100CD 2,3 87r .

temat wymiany łozyska był już przerabiany, nastepnym razem przed założeniem tematu skorzystaj z opcji szukaj
http://www.audi-tech-team...-tyl-vt1998.htm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukałem ale widać nie dokładnie. Ale tam nie ma kwestii jak sprawdzić które łożysko wyje. I dla tego może ktoś podpowie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Szukałem ale widać nie dokładnie. Ale tam nie ma kwestii jak sprawdzić które łożysko wyje. I dla tego może ktoś podpowie.
nie umiem Ci powiedzieć , jak sprawdzic bo to się słyszy siedzac w aucie... jesli nie jestes pewien, to jedź do jakiegoś mechanika i popros go aby się z Toba przejechał bo cos Ci hałasuje i nie jestes pewien co. Innymi słowy sciemnij ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podnieś autko na lewarkach żeby koła zwisały, dotknij palcem sprężynę od amortyzatora i pokręć drugą ręką kołem - jeżeli poczujesz jakiekolwiek wibracje w sprężynie, nawet minimalne to znaczy że łożysko jest do wymiany.
drugi sposób to w już siedząc w autku podczas jazdy -
hałas przy zakręcie w prawo=lewe łożyska no i w przy zakręcie w lewo = prawe łożyska

maleńka sugestia - jak już robisz to wymień wszystkie, po co się dwa razy brudzić gdy można raz i porządnie :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za podpowiedzi właśnie rozebrałem prawą stronę i zonk widać że nic tutaj nie było chyba robione , teraz czekam na gumki od tłoczka zacisku hamulcowego jutro rano mają być bo są nie typowe średnica tłoczka 36 nie było w żadnym sklepie więc czekam do jutra. Widać również że łożysko już dostało po du__ie jak kręciłem samą piastą to czułem jak wałki przeskakują. Pozdrawiam kapsel

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2011 22:43 ]
Wszystko zrobione jak na razie ok ,podziękowania za porady trafiłem na zużyte łożysko i naprawiłem zacisk z gumkami powinno trochę pośmigać .Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 3.144.189.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa