Elementy silnika » [1.8;ADR;1998] Błąd 17936 napinacz łańcucha i czujnika N205
Odpowiedz do tematu
 [1.8;ADR;1998] Błąd 17936 napinacz łańcucha i czujnika N205
Witam! Błąd 17936-cramshaft timing adj. bank1(n205): open circuit p1528 - 35-00. wygląda na to że obwód otwarty czujnika n205, ten czujnik znajduje się w napinaczu hydraulicznym łańcucha i ma za zadanie sterować napinaczem dla zmiennych faz, ale mogę się mylić ponieważ mój silnik nie ma właśnie tego napinacza ze sterowaniem zewnętrznym, ma napinacz tylko hydrauliczny. Z kąt ten błąd w takim razie. Nawet gdyby to był jakiś zamiennik to pozostała by jakaś wtyczka, a takowej nigdzie nie widać. Silnik pracuje równo, przyśpiesza chyba całkiem normalnie, nie mam porównania. Stronka ross-techa w drugiej kolejności przy tym błędzie wskazuje g40 czyli czujnik halla. Auto sprawuje się normalnie nie ma jakiś dziwnych objawów. Zmieniłem czujnik G40 i nic to nie dało, błąd jak był tak jest nadal. O co w takim razie może chodzić?
Pozdrawiam Marek

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [1.8;ADR;1998] Błąd 17936 napinacz łańcucha i czujnika N
marek04 napisał/a:
O co w takim razie może chodzić?

O ewentualnej przeróbce. Spotkałem się z takim problemem w Pasacie z tym, że wcześniej ktoś wymienił cały silnik i nie było w nim napinacza sterowanego elektrycznie - wisiała wolna wtyczka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Spotkałem się z takim problemem w Pasacie

Czy w takim razie błąd był identyczny, a nie błąd mówiący o zupełnym braku urządzenia np.:(515)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli brakuje zaworu lub nie jest podłączony, to na jedno wychodzi - obwód jest otwarty.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa