Elementy silnika » [100 c3] Pompa wody przepuszcza...wyciek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 c3] Pompa wody przepuszcza...wyciek
przepuszcza na zimnym silniku, jak tylko się rozgrzeje wycieki zanikają ale to pewnie jak się domyślam kwestia nagrzania i rozszerzenia się metalu.
Ale trzeba się przyjrzeć,i tak sobie szukam ale samych uszczelek nie widzę, czy aby nie powinienem wymienić pompę z uszczelkę? Fakt jest niezaprzeczalny że czasem ta moja pompa jest głośna, może przyszedł jej czas? :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Pompa wody przepuszcza...
Krzyhoo napisał/a:
przepuszcza na zimnym silniku, jak tylko się rozgrzeje wycieki zanikają ale to pewnie jak się domyślam kwestia nagrzania i rozszerzenia się metalu.
Ale trzeba się przyjrzeć,i tak sobie szukam ale samych uszczelek nie widzę, czy aby nie powinienem wymienić pompę z uszczelkę? Fakt jest niezaprzeczalny że czasem ta moja pompa jest głośna, może przyszedł jej czas? :-/

Kiedy wymieniałeś rozrząd?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie pamiętam kiedy w nim mi grzebali,
może z dwa lata temu ale co robili/wymienili nie wiem, :oops:
Na czym polega wymiana rozrządu? Na samych paskach czy coś jeszcze?
No i czemu pytasz skoro sama pompa jak patrzę przepuszcza na zimnym silniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Nie pamiętam kiedy w nim mi grzebali,
może z dwa lata temu ale co robili/wymienili nie wiem, :oops:
Na czym polega wymiana rozrządu? Na samych paskach czy coś jeszcze?
No i czemu pytasz skoro sama pompa jak patrzę przepuszcza na zimnym silniku?


Adrian pewnie ma na myśli że pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu. jeżeli już masz zamiar wymienić pompę wody (z opisu wynika że najwyższy czas) to od razu zrób rozrząd tak jak się należy :)
często spotykane że ze względu na cięcia kosztów przy wymianie rozrządu zostawia się stare podzespoły (jak własnie pompę lub rolki) co jest moim zdaniem totalna głupota.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kubuś rozumiemy się bez słów. ;-) Wszystko już zostało opisane. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Krzyhoo napisał/a:
Nie pamiętam kiedy w nim mi grzebali,
może z dwa lata temu ale co robili/wymienili nie wiem, :oops:
Na czym polega wymiana rozrządu? Na samych paskach czy coś jeszcze?
No i czemu pytasz skoro sama pompa jak patrzę przepuszcza na zimnym silniku?


Adrian pewnie ma na myśli że pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu. jeżeli już masz zamiar wymienić pompę wody (z opisu wynika że najwyższy czas) to od razu zrób rozrząd tak jak się należy :)
często spotykane że ze względu na cięcia kosztów przy wymianie rozrządu zostawia się stare podzespoły (jak własnie pompę lub rolki) co jest moim zdaniem totalna głupota.


Dzięki! :mrgreen:
No dobra, widzę że będzie to większa przeprawa,
ale czy pompę wymienia isę całą czy tylko uszczelkę. Co powinienem wymienić w rozrządzie by było jak należy a moż powinienem zaczać, czy dam radę zrobić to sam?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pompę wymienia się w całości z uszczelką. Wymiana rozrządu w tym silniku jest banalnie prosta i nie powinieneś mieć z tym problemu.
Najlepiej jest zdemontować przód i masz lepsze dojście do wymiany pompy i paska

Wystawiono 1 piw(a):
Krzyhoo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
pompa, pasek, rolki prowadzące i napinające. Sprawdź w ETKA jak to wygląda. Fajny był by osobny temat - wymiana rozrządu 100C3 z opisem ustawień :D

Wystawiono 1 piw(a):
Krzyhoo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko pompa i pasek. W tych silnikach pasek naciągany jest przez pompę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
pompa, pasek, rolki prowadzące i napinające. Sprawdź w ETKA jak to wygląda. Fajny był by osobny temat - wymiana rozrządu 100C3 z opisem ustawień :D


Dzięki za wsparcie, 8-)
Do wymiany paski i pompa,
a rolki prowadzące?

Ja nie mam etki (i nie mogę mieć bo nie uruchomię piecowych appsów), stąd tak pytam szczegółowo, ;)

Jeszcze raz dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
jimv8 napisał/a:
pompa, pasek, rolki prowadzące i napinające. Sprawdź w ETKA jak to wygląda. Fajny był by osobny temat - wymiana rozrządu 100C3 z opisem ustawień :D


Dzięki za wsparcie, 8-)
Do wymiany paski i pompa,
a rolki prowadzące?

Ja nie mam etki (i nie mogę mieć bo nie uruchomię piecowych appsów), stąd tak pytam szczegółowo, ;)

Jeszcze raz dzięki


adi już wspomniał ze nie ma rolek :) z tego tytułu tylko pasek i pompe :)
powodzonka ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Krzyhoo napisał/a:
jimv8 napisał/a:
pompa, pasek, rolki prowadzące i napinające. Sprawdź w ETKA jak to wygląda. Fajny był by osobny temat - wymiana rozrządu 100C3 z opisem ustawień :D


Dzięki za wsparcie, 8-)
Do wymiany paski i pompa,
a rolki prowadzące?

Ja nie mam etki (i nie mogę mieć bo nie uruchomię piecowych appsów), stąd tak pytam szczegółowo, ;)

Jeszcze raz dzięki


adi już wspomniał ze nie ma rolek :) z tego tytułu tylko pasek i pompe :)
powodzonka ;audi;


okej, nie miałem pewności, zrozumiałem, że nie ma napinających,
no to teraz już nic innego, jak po walce ze sprężynami (jestem w trakcie), zaatakować rozrząd, ;)
Jeszcze raz dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa